Ave d4d dużo pali

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam.
ave d4d 2001 r 180 000 km. Mam auto od roku i próbuje sie uporac z problemem duzego spalania. Bylem nawet w serwisie toyoty, podłączyli pod komputer - błędów nie było, wyczyścili przepływomierz i zawór EGR i miało byc super. A jest jak było.

W trasie nie jest źle pali 6.0 - 6.5 l ale w miescie dochodzi do 10 l. Próbowałem jeździć spokojnie i ostrzej ale nie miało to znaczenia.

Oprócz tego jest strasznie mułowata na niskich obrotach, to nie jest subiektywne odczucie bo jeździlem innymi d4d i zbierały się lepiej. A moja do 2500 obr muli a potem dostaje kopa.

Czy ktos moze podpowiedziec co jeszcze mogę sprawdzic albo zrobic żeby było lepiej?

Z góry dzięki za podpowiedzi!
  
 
Prawdopodobnie masz pozatykane wtryski.Pozostaje dobry srodek czyszczacy lub wymiana 4 wtryskow na nowe.
No chyba ze robisz trasypo 6 km po miescie ciagle na zimnym silniku,to wtedy tyle spalisz i bedzie mulem.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Ależ to całkiem normalne spalanie tego silnika, dość niezależnie od wersji mocowej.

Corolla Verso pali nam między 5 a 8 ( 90KM )
Previa ( 116KM ) pali 8-9 na trasie i 10 w mieście.
Rav4 z tym samym moturem ( 116 ) pali między 7 a 9 ( kobieta za kółkiem ).

Także nie szukałbym cudów

pzdr
  
 
Cytat:
2009-01-23 15:19:57, Bigelektron pisze:
Prawdopodobnie masz pozatykane wtryski.Pozostaje dobry srodek czyszczacy lub wymiana 4 wtryskow na nowe. No chyba ze robisz trasypo 6 km po miescie ciagle na zimnym silniku,to wtedy tyle spalisz i bedzie mulem.



Dzięki za podpowiedź. Ciągnąc temat: jak zdiagnozować czy wtryski nadają się do czyszczenia czy do wymiany i jaki środek należy zastosować (sorki ale nie jestem mocny w technice: wlewa się go po prostu jak paliwo?).