RAV4 USA jak zmienić na stopnie Celcjusza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Jestem nowy i witam wszystkich entuzjastów i fanatyków (jak ja ) marki Toyota.
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem mojej ukochanej RAV4 LONG 2006r. 2,4 wersja USA.
Chciałbym się dowiedzieć czy da się przestawić temperaturę z Fahrenheita na Celcjusze.
Przeszukałem (na tyle ile umiałem) forum ale niestety nic nie znalazłem na ten temat
W innych markach jak Mazda czy VW robi sie to kombinacją odpowiednich przycisków czy komuś udało sie to w TOYOCIE?? - jeśli tak to jak??
Będę wdzięczny za pomoc i odpowiedzi
Pozdrawiam i z góry dziękuje
  
 
Niedawno (do 2-3 tygodni wstecz) ktoś pytał o to samo tylko że w Camry. O ile dobrze pamiętam to wyszło na to że się nie da.
  
 
W innych markach jest prosto bo wystarczy program wgrac z europejskiego modelu ktory jest identyczny jak jego brat z USA.
Toyota niestety jest specyficzna,tzn ze np Corolla czy Rav 4 Usa to zupelnie inne samochody niz europejskie wersje wygladaja tak samo ale wiazki i komputery sa inne,dlatego sie nieda.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2009-02-16 00:18:06, Bigelektron pisze:
W innych markach jest prosto bo wystarczy program wgrac z europejskiego modelu ktory jest identyczny jak jego brat z USA. Toyota niestety jest specyficzna,tzn ze np Corolla czy Rav 4 Usa to zupelnie inne samochody niz europejskie wersje wygladaja tak samo ale wiazki i komputery sa inne,dlatego sie nieda.



Bigelektron rok temu sprowadziłem z USA wraz z kolegą Mazde 3 2008r i VW Passata 2006. U niego wystarczyło przytrzymać jeden guzik by komputer przestawił się na "Europejskie standardy" w Mazdzie wyświetlacz na Celcjusze przełącza się przytrzymując 2 guziki na radiu.
W obydwu tych przypadkach obyło się bez wgrywania nowego programu.
Być może w Toyocie jest tak jak mówisz - nie wiem próbuje zebrać informacje - ale napewno nie we wszystkich markach !!
Pigletto pisze ze w Camry się nie da ale czy dotyczy to wszystkich Toyot ??

[ wiadomość edytowana przez: jerrry dnia 2009-02-17 09:00:44 ]
  
 
Cytat:
2009-02-17 08:59:14, jerrry pisze:
Bigelektron rok temu sprowadziłem z USA wraz z kolegą Mazde 3 2008r i VW Passata 2006. U niego wystarczyło przytrzymać jeden guzik by komputer przestawił się na "Europejskie standardy" w Mazdzie wyświetlacz na Celcjusze przełącza się przytrzymując 2 guziki na radiu. W obydwu tych przypadkach obyło się bez wgrywania nowego programu. Być może w Toyocie jest tak jak mówisz - nie wiem próbuje zebrać informacje - ale napewno nie we wszystkich markach !! Pigletto pisze ze w Camry się nie da ale czy dotyczy to wszystkich Toyot ?? [ wiadomość edytowana przez: jerrry dnia 2009-02-17 09:00:44 ]


Jezeli niema na konsoli przycisku km/mil to nawet jak bedziesz przyciskal wszystkie klawisze w radiu to nie przelaczysz sie na metryke.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
Pigletto pisze ze w Camry się nie da ale czy dotyczy to wszystkich Toyot ??


Tutaj jest link do wątku gdzie były informacje odnośnie Camry - ja więcej nie wiem na ten temat
  
 
a ja dzisiaj w priusie (wersja USA)po odłaczeniu akumulatora miałem na wyswietlaczu temperature w stopniach celcjusza.....tyle ze po powtornym właczeniu zapłonu wszystko wróciło do normy.....
  
 
Cytat:
2009-02-21 16:32:59, notblue1 pisze:
a ja dzisiaj w priusie (wersja USA)po odłaczeniu akumulatora miałem na wyswietlaczu temperature w stopniach celcjusza.....tyle ze po powtornym właczeniu zapłonu wszystko wróciło do normy.....


Patrz co robia z czlowiekiem twarde narkotyki musisz to rzucic

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
a ja powiedzialem to całkiem serio i powiem wiecej...byłem trzezwy i ze wzrokiem tez całkiem całkiem...zreszta badanie lekarskie mam wazne.....
  
 
Cytat:
2009-02-22 11:11:45, notblue1 pisze:
a ja powiedzialem to całkiem serio i powiem wiecej...byłem trzezwy i ze wzrokiem tez całkiem całkiem...zreszta badanie lekarskie mam wazne.....


No dobra teraz powaznie ,sprawdz czy to zjawisko jest powtarzalne.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
juz duzo wczesniej zauwazyłem te zjawisko....kazdorazowo po odłaczeniu akumulatora wystepowało te zjawisko tyle ze tak jak napisalem przez chwile to tylko trwa a pozniej wraca do stanu wyjscia....tak mysle ze skoro jest mozliwosc zamiany mil na km to moze i tutaj jest jakis cwancyk....a wogole to pozdrawiam kolege z katowic....teraz to inne auto i pomyslec ze tyle czasu sie meczyłem...
  
 
Cytat:
2009-02-22 12:33:52, notblue1 pisze:
juz duzo wczesniej zauwazyłem te zjawisko....kazdorazowo po odłaczeniu akumulatora wystepowało te zjawisko tyle ze tak jak napisalem przez chwile to tylko trwa a pozniej wraca do stanu wyjscia....tak mysle ze skoro jest mozliwosc zamiany mil na km to moze i tutaj jest jakis cwancyk....a wogole to pozdrawiam kolege z katowic....teraz to inne auto i pomyslec ze tyle czasu sie meczyłem...


Rowniez pozdrowionka.
Opisz to dokladniej...po zalaczeniu klemy masz stopnie C na klimie?
A km tez zamiast mil??
Kiedy sie zmieniaja na Farencheity ...dopiero jak wylaczysz zaplon czy po paru sekundach??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer