Jaki moge wlac zamiennik oleju toyota 5w30 ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam chciałbym sie dowiedziec czy moge wlac do mojej rav-4 2004r. 2,4 benzyna automat inny olej niz olej toyotowski 5w/30 myslalem zeby wlac olej shell gdyz mam dostep za "pol ceny" co o tym sadzicie ? dziekuje z gory
  
 
Lej jakiś syntetyk i nie marudź. Chyba że przebieg już znaczny to wtedy półsyntetyk.

[ wiadomość edytowana przez: premier123 dnia 2009-02-27 02:41:04 ]
  
 
Cytat:
2009-02-26 19:52:49, loze83 pisze:
witam chciałbym sie dowiedziec czy moge wlac do mojej rav-4 2004r. 2,4 benzyna automat inny olej niz olej toyotowski 5w/30 myslalem zeby wlac olej shell gdyz mam dostep za "pol ceny" co o tym sadzicie ? dziekuje z gory


Nowy silnik więc nie może być jakiś tylko 5w/30 jeśli shella masz 5w/30 i reszta parametrów się zgadza(bardzo ważne) to czemu nie tylko ja nie kojażę shella o takich parametrach niewiem też jaka jest specyfikacja tego oleju toytowskiego wiadomo że sami go nie produkują więc szybciej jakiś castrol
  
 
musze sie dowiedziec czy shell ma taki olej wogule.... przebieg mam maly wiec wole nie ryzykowac... a ten olej toyotowski to pewnie wyglada tak: na butelce pisze toyota a w srodku castrol... hehhe tak sadze...
  
 
google nie gryzie

taki shell jest
  
 
Watek najlepiej zamieszczac w temacie jai olej.
Co do oleju toyoty to slyszalem ze tylko ESSO jest w srodku ale moze i BP tez bo Castrol czy BP to jedno.
5W30 toyoty to zapewne odpowiednik Syst S lub ESP Formula Mobila po lekkich modyfikacjach albo nawet i nawet bez takowych.
Choc wg. mnie najwieksze prawdopodobienstwo to ze w butelkach toyoty znajduje sie Mobil Super FE Special 5W-30.

Toyota nie zamieszcza danych fizyko-cemicznych wiec nie wiemy co lejemy

Ja bym omijał szerokim lukiem tanszych promocyjnych olejow shell-a i mobila.

Jesli mialbym odpowiedziec najlepszy olej do twojego silnika odpowiem tak: MOTUL
  
 
wszystkie oleje toyoty są produkowane przez mobil i bez żadnych problemów można lać mobil zamiast oliwke toyoty
  
 
roznice sa niewielkie co prawda czesc niejakiego mobila moze pochodzic z rafineri gdanskiej a czesc oleju OEM toyoty z belgijskich zakladow ESSO....

Cytując:

Cytat:
Re: Jaki moge wlac zamiennik oleju toyota 5w30 ?



Odpowiadam , ....motul i shell
  
 
shell jest ok , ja śmigam i nie narzekam