Prośba o pomoc

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mianowicie. Chce kupić auto od gościa który te auto sprowadził z zagranicy. Auto stoi już koło 3 miesięcy w Polsce i nie ma opłaconych opłat celno-skarbowych. Samochód chce wziąść na 100% kredytowania, więc gość dostanie kasę w momencie przerejestrowania na mnie pod warunkiem że umowa - kupna sprzedaży będzie podpisana pomiędzy mną a nim a nie mną a kimś tam z Niemiec. Generalnie klient powiedział że jeżeli pokryje ja koszty opłat on je wszystkie załatwi, czyli akcyza etc. Jak generalnie to wszystko rozwiązać??
  
 
Ja też mam samochód sprawdzony i w kredycie i u mnie wyglądało to tak: Gość ( jako firma) sprowadził sobie samochód. U mnie była wpłata własna powyżej 60% wartości samochodu. (Santander) Wszystkie opłaty zrobił na siebie (akcyza,tłumaczenia,badanie techniczne itp). Bank na podstawie tych dokumentów wystawił promesę ( po 15 minutach ) Facio wystawił mi fakturę i z papierami od niego i z banku ruszyłem do wydziału komunikacji. Koszty były większe o 350zł ( a nie 500 !) z uwagi na podatek szrotowy. Ze wszystkimi papierami wróciłem do Banku, tam podpisałem umowę kredytową. Na drugi dzień Bank przelał pieniądze (na moje konto!) i z kasą pojechałem do faceta,zapłaciłem gotówą i wydał mi samochód. Tak było u mnie.
  
 
Ok ale tu gosc nie ma chyba zarejestrowanej dzialalnosci gosp

A i jeszcze jedna kwestia. czy nie musi byc tak ze od momentu wjazdu do Polski jest 5 dni na opłatę akcyzy? Jak termin minął to co wtedy?

[ wiadomość edytowana przez: misiekwwa dnia 2009-03-10 13:04:59 ]
  
 
Cześć.
Odświeżam troszkę wątek.
Czy jest ktoś z Częstochowy, kto mógłby obejrzeć samochód przed moim przyjazdem ???
Samochód dostępny jest w Częstochowie i nie chciałbym jechać i wrócić z niczym.
  
 
Cytat:
2016-04-14 08:21:09, Ikarus260 pisze:
Cześć. Odświeżam troszkę wątek. Czy jest ktoś z Częstochowy, kto mógłby obejrzeć samochód przed moim przyjazdem ??? Samochód dostępny jest w Częstochowie i nie chciałbym jechać i wrócić z niczym.

jeśli sama Częstochowa to dopiero niedziela możliwe ze odwiedzę
  
 
Już po
  
 
Cytat:
2016-04-19 16:11:31, Ikarus260 pisze:
Już po



juz po ..., niedzieli, samochodzie, okazji, gosciu ktory sprzedawal, a ktoregos kropnal czy najmniej realna opcja kupiles lub nie
  
 
Cytat:
2016-04-21 10:48:30, kylos pisze:
juz po ..., niedzieli, samochodzie, okazji, gosciu ktory sprzedawal, a ktoregos kropnal czy najmniej realna opcja kupiles lub nie



Dostałem więcej zdjęć i to mi wystarczyło.
Szukam Zafiry teraz.