Czy moga zabrac dowod rej. za badlooka ?? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
za badloka Ci nie wezna dowodu! co innego wystajace kola brak zderzakow ciemne szyby itp! Takze smialo spawaj
  
 
Cytat:
2009-03-13 23:05:24, szafa pisze:
za badloka Ci nie wezna dowodu! co innego wystajace kola brak zderzakow ciemne szyby itp! Takze smialo spawaj



Ten gliniarz z którym gadałem zabierał - no chyba, że był minimalny.
Jeśli chodzi o ciemne szyby, to jest najczęściej tak - masz seryjną furkę i jesteś normalny, to w 90% przypadków luzik i Cię puszczają. Poza tym ile się ma kontroli w roku 1? Jak się raz na 2 lata dowód straci i 20zł zapłaci to jest do przeżycia. No chyba, że ktoś ma ich więcej to ma pecha .
  
 
Cytat:
Poza tym ile się ma kontroli w roku 1?



mnie w ciagu roku 12 razy do kontroli zatrzymali i dopiero za 10 razem za ciemnne szyby dowod zabal mi (8miesiecy z ciemnny mi szybami)
  
 
Cytat:
2009-03-13 23:23:19, DRIVERRS_ pisze:
mnie w ciagu roku 12 razy do kontroli zatrzymali i dopiero za 10 razem za ciemnne szyby dowod zabal mi (8miesiecy z ciemnny mi szybami)



Hehe... to się pech nazywa .
Ja tam nie mam kontroli pomimo tego, że czasami panów Policjantów nie zobaczę, a sobie szybciej jadę (nie mają suszarek). Obecnie nie mam ciemnych szybek - czekam na wiosnę .
  
 
Cytat:
2009-03-13 21:52:40, borys pisze:
możesz być przewidujący i po modyfkacji jechać do diagnosty ktory sprawdzi światła i wypisze potwierdzenie z ktorym jeździsz i wszystko jest OK.



Jak policjant będzie uperdliwy, i tak zabierze dowód, bo nie musi ci wierzyć, że to, co masz napisane od diagnosty dotyczy tej właśnie maski, którą masz teraz.
Poza tym - policjanci nie lubią przyznawać się do błędu. Jak mu pomachasz świstkiem od diagnosty, to nie uwierzy w ten świstek i znajdzie dodatkowo 10 innych rzeczy, za które zatrzyma ci dowód...
  
 
Nie czytałem tego wątku od początku ale sądząc po temacie wiem o co kaman
Kolego, dowód rejestracyjny możesz stracić za byle co, jezeli "Rocky" bedzie chciał to zatrzyma dowód za byle szczegół, a nie daj boże jesli z "Rockym" będzie "Blondyna" to juz wogóle. Mnie zatrzymali za niebieskie postojówki a zabrali dowód za pęknięte szkło kierunkowskazu(fakt było pęknięte ale była to kreska długości może 2cm) po tym jak przy nich zmieniałem postojówki na normalne Co do badlooka to jezdząc po mieście aut z badlookami stoii wszędzie pełno ale znając życie większośc z właścicieli tych wozów musiała się tłumaczyć. Kiedyś ktoś tu napisał że tuning rzadko idzie w parze z prawem
Rozmawiałem z diagnostą to powiedział że, mozna stracic dowód nawet za pasek przeciwsłoneczny na przedniej szybie
  
 
na wszystko w aucie jest homologacja - jak sie "rzeźbi" w czesci to ją tracimy, jak podmieniamy na cos bez homologacji to efekt jest ten sam (np wiekszosc akcesoriów tuningowych z nor auto czy allegro - tych takich uniwersalnych). Dowód jak dowód - poczekajcie jeszcze z rok albo dwa, będzie wypadek, przyjedzie policja - zobaczy badlook, wpisze do protokołu, a potem... NICI z odszkodowania. Juz czytałem jak niektórzy mieli problem z odszkodowaniem z powodu opon w nieseryjnym rozmiarze - w takim, który nie był homologowany do danego typu auta.


A właczając się do tej akademickiej dyskusji czemu nie to producenci teraz nawet testuja swoje auta pod kątem spotkania z pieszym, mają sie odpowiednio zgniatać, brak ostrych elementów etcetera... jak się do tego ma takie rzeźbienie w masce ? nijak
  
 
Cytat:
2009-03-14 04:58:46, ArekCLX pisze:
Nie czytałem tego wątku od początku ale sądząc po temacie wiem o co kaman Kolego, dowód rejestracyjny możesz stracić za byle co, jezeli "Rocky" bedzie chciał to zatrzyma dowód za byle szczegół, a nie daj boże jesli z "Rockym" będzie "Blondyna" to juz wogóle. Mnie zatrzymali za niebieskie postojówki a zabrali dowód za pęknięte szkło kierunkowskazu(fakt było pęknięte ale była to kreska długości może 2cm) po tym jak przy nich zmieniałem postojówki na normalne Co do badlooka to jezdząc po mieście aut z badlookami stoii wszędzie pełno ale znając życie większośc z właścicieli tych wozów musiała się tłumaczyć. Kiedyś ktoś tu napisał że tuning rzadko idzie w parze z prawem Rozmawiałem z diagnostą to powiedział że, mozna stracic dowód nawet za pasek przeciwsłoneczny na przedniej szybie


Rockego w to nie mieszaj Rocky w banku pracuje
  
 
Cytat:
2009-03-13 23:23:19, DRIVERRS_ pisze:
mnie w ciagu roku 12 razy do kontroli zatrzymali i dopiero za 10 razem za ciemnne szyby dowod zabal mi (8miesiecy z ciemnny mi szybami)



mnie w tym roku zatrzymano 11-krotnie a dopiero polowe marca mamy
  
 
Cytat:
2009-03-14 11:47:31, Quattro pisze:
mnie w tym roku zatrzymano 11-krotnie a dopiero polowe marca mamy



Powód kontroli jaki podali?
Ja mieszkam na wsi u nas trzepią głównie rowerzystów przez co jazda na rowerze po browarku staje się niebezpieczna .


[ wiadomość edytowana przez: deathrider_85 dnia 2009-03-14 11:56:54 ]
  
 
lekki OT - w wielu sytuacjach mają rację zabierając dowody.
można by długo wymieniać ale najbardziej wkurzają mnie oślepiające pseudoksenony i mocno przyciemnione światła z tyłu - przecie czasami to naprawdę nie widać czy takie auto hamuje, skręca itp. A jak sie wjedzie takiemu cwaniaczkowi w dupe, to oczywiscie będzie się tłumaczył, że światła to on przecież ma.


[ wiadomość edytowana przez: majkelos dnia 2009-03-14 11:57:59 ]
  
 
Cytat:
2009-03-14 11:57:27, majkelos pisze:
lekki OT - w wielu sytuacjach mają rację zabierając dowody. można by długo wymieniać ale najbardziej wkurzają mnie oślepiające pseudoksenony i mocno przyciemnione światła z tyłu - przecie czasami to naprawdę nie widać czy takie auto hamuje, skręca itp. A jak sie wjedzie takiemu cwaniaczkowi w dupe, to oczywiscie będzie się tłumaczył, że światła to on przecież ma. [ wiadomość edytowana przez: majkelos dnia 2009-03-14 11:57:59 ]



Same pseudo-ksenony na H4 nie są takie tragiczne, kwestia ustawienia i wybrania odpowiednich.
Co do tylnych lamp to jednak racja.
  
 
Cytat:
2009-03-14 11:56:00, deathrider_85 pisze:
Powód kontroli jaki podali?


rutynowa kontrole stanu technicznego pojazdu

dowod ciagle moj, a jak mnie ostatnio zatrzymali pod Mszczonowem to tylko popatrzyli i: "a to znowu Pan, myslelismy ze jakis inny nissan, szerokiej drogi"
  
 
Cytat:
2009-03-14 13:47:55, Quattro pisze:
rutynowa kontrole stanu technicznego pojazdu dowod ciagle moj, a jak mnie ostatnio zatrzymali pod Mszczonowem to tylko popatrzyli i: "a to znowu Pan, myslelismy ze jakis inny nissan, szerokiej drogi"



To tak samo jak u mnie jak juz wszyskich gliniazy z drogowki, z strazy granicznej i tajniakow poznasz to bedziesz mial spokoj
  
 
no szczeze mowiac nie mam zamiaru w najblizszym czasie ich poznawac a co do bed looka to sie bede jeszcze zastanawial
  
 
Cytat:
2009-03-14 11:47:31, Quattro pisze:
mnie w tym roku zatrzymano 11-krotnie a dopiero polowe marca mamy



Mnie tez kontorlowali nawet 3 razy jednego wieczoru jak mialem czarnego RS - poszedlem do komendanta,ze czuje sie z tym zle ,ze robia jakas nagonke na mnie czy co i mialem spokuj.

Radze tez tak zrobic
  
 
jezeli badlook zmienia kat swiecenie to tak jezeli nie no to trzeba sie klocic z nimi pzdr
  
 
Cytat:
2009-03-14 16:05:44, Seba pisze:
Mnie tez kontorlowali nawet 3 razy jednego wieczoru jak mialem czarnego RS - poszedlem do komendanta,ze czuje sie z tym zle ,ze robia jakas nagonke na mnie czy co i mialem spokuj. Radze tez tak zrobic



To chyba bym musial odwiedzic wszystkich komendantow w trojkacie Gdansk - Jelenia Gora - Rzeszow
  
 
Cytat:
2009-03-14 19:01:39, Quattro pisze:
To chyba bym musial odwiedzic wszystkich komendantow w trojkacie Gdansk - Jelenia Gora - Rzeszow



to zglos sie do komendanta glownego
  
 
Cytat:
2009-03-14 09:34:40, djtados pisze:
Rockego w to nie mieszaj Rocky w banku pracuje


Wybacz ja potocznie tak nazywam pana policjanta i panią policjantkę

A co do zatrzymywania w celu kontroli to jako użytkownik BMW mający 18pkt karnych na koncie to wieczorami nie przekraczam dozwolonych predkości