Rurki kolektora

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Czy pomoze mi ktos w zidentyfikowaniu cienkich rurek (fi 5) w metalowym kolektorze ssacym w MK7 1,6 16V?
1) serwo
2) regulator cisnienia
3) odprowadzenie par paliwa
4) ???
  
 
Prawy bok - SERVO
Tył jedna rurka do filtra weglowego odpr. par paliwa, druga do urzadzenia APS rzozrzedzenie spalin, jesli takowy posiadasz.
No i o regulatorze wiesz.

[ wiadomość edytowana przez: Magik123 dnia 2008-10-29 01:18:37 ]
  
 
Filtr weglowy z elektrozaworem jest pod prawym leflektorem?
No wlasnie chodzi mi o ta druga czyli APS. Jak sprawdzic czy mam APS? A jezeli nie mam to ta rurka jest moze czyms zaslepiona?
Odkrylem, ze ta rurka jet otwarta i ciagnie mi lewe powietrze - wysokie obroty. Moge ja zaslepic? Z tylu silnika mam tez luzna wtyczke z dwoma przewodami czy to tez od APS?
  
 
Luzna wtyczka z tylu na dwa przewody, to od czujnika cisnienia plynu we wspomaganiu.

Jesli z kolektora wydechowego wychodzą rurki metalowe, i nad rozrusznikiem masz taka puszke gdzie wlasnie te rurki ida to jest to APS, jeszcze na lewym nadkolu obok EDIS-a powinno byc male urzadzenie z wtyczka na 2 piny i z dwoma przewodami gumowymi, jeden wlasnie ten od kolektora ssacego a drugi do tego urzadzenia nad rozrusznikiem.

Ale ogolnie nie wplywa to na osiagi czy spalanie czy tez prace silnika, wiec jesli nie masz tego urzadzonka na nadkolu lub nad rozrusznikiem to smialo zaslepiaj ten przewodzik.

[ wiadomość edytowana przez: Magik123 dnia 2008-10-28 22:27:55 ]
  
 
Wielkie dzieki za wyjasnienia. Wyglada na to, ze nie mam APS.
Zastanawia mnie tylko to dlaczego ta rurka na kolektorze ssacym byla otwarta. Zakladam, ze byla ona zaslepiona fabrycznie, a po "strzale" gazu w kolektor zaslepka spadla i stad te problemy z obrotami. Zaslepilem - zobaczymy co bedzie.
  
 
koledzy gdzie idzie ten przewodzik ze zdjęcia, bo wychodzi z kolektora, ale nie wiem gdzie go podłączyć... wydawało mi się że ma iść do takiego jakiegoś czujnika co wisi pod kolektorem, ale zasysał mi z niego lewe powietrze teraz go zaślepiłem ale nie chcę tak jeździć pomocy[IMG]http://img19.imageshack.us/img19/2725/20090317864.th.jpg">[/IMG]
tak to jest jak się wyciąga pół silnika a potem nie umie go dobrze złożyć



[ wiadomość edytowana przez: seba2020 dnia 2009-03-17 19:14:04 ]
  
 
Poszukaj na sciance grodziowej plastikowych rurek do nich podłaczony jest ten wezyk
  
 
Cytat:
2009-03-17 19:06:05, seba2020 pisze:
koledzy gdzie idzie ten przewodzik ze zdjęcia, bo wychodzi z kolektora, ale nie wiem gdzie go podłączyć... wydawało mi się że ma iść do takiego jakiegoś czujnika co wisi pod kolektorem, ale zasysał mi z niego lewe powietrze teraz go zaślepiłem ale nie chcę tak jeździć pomocy[IMG]http://img19.imageshack.us/img19/2725/20090317864.th.jpg">[/IMG] tak to jest jak się wyciąga pół silnika a potem nie umie go dobrze złożyć [ wiadomość edytowana przez: seba2020 dnia 2009-03-17 19:14:04 ]



a z czego wychodzi ten wężyk??
  
 
Z kolektora ssacego, jeden idzie w lewo do filtra weglowego, obok lampy, drugi idzie w prawo na scianie grodziowej, badz na nadkolu lewym do zaworu APS, od zaworka idzie do urządzenia pod kolektorem wydechowym..