Instalacja LPG - kilka pytań

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie jest sprawa - moj kumpel kupił auto na wielowtrysku i oczywiscie chce sobie założyć do niego GAZ.
Zapytał mnie jakiej marki instalację założyć - Landi, Lovato BRC, Elpigaz czy jeszcez inna. Pomyślałem, że na pewno Wy drodzy koledzy będziecie mogli na ten temat wiele powiedzieć gdyż jak podejżewam 90% z was ma takową instalację założoną.
Oczekuję rad rzeczowych - jakość, awaryjność, obsługa, osiągi auta no i oczywiście zużycie gazu ( piszcie jak najwiecej ! ).
Z góry w imieniu qmpla dziękuję.
Pozdrawiam $miechu
  
 
Elpigaz z kompem, na wielopunkcie, 30tys przejechane, nic nie dotykalem chodzi bardzo dobrze. Zakladalem na ul.Szybowcowej kolo lotniska w Rebiechowie.
  
 
To trudno powiedziec, bo kazdy moze miec inne odczucia - ja ze swojej LOVATO jestem b. zadowolony, ale inni z innych na pewno tez. To trudno powiedziec - tak jakbys pytal jakiej marki telewizor jest najlepszy...
  
 
Kiler, do naszych gaźnikowców to jak wsadzimy gaz, po tym jak najemy się grochówki to też pójdzie i nie będziemy narzekać. Chodzi o wielowtrysk, czyli sonda lambda, komputerek, katalizator i inne ustrojstwa, ktore mają wpływ.
Generalnie kazdy z właścicieli będzie się chwalił i trudna sprawa z określeniem tej najlepszej. Trzeba pamiętać o tym żeby zakład i system był "sprawdzony" wśród ludzi. Polecam przejscie się na "słupek" i podpytanie taksiarzy co mają i jak to chodzi. To banda magików, ale opinia z pierwszej ręki, bo jeżdzą najwięcej
  
 
Cytat:
2003-01-22 19:24:18, Skora pisze:
Elpigaz z kompem,(...) Zakladalem na ul.Szybowcowej kolo lotniska w Rebiechowie.


Lepszego zakładu w 3mieście nie znajdziesz, popieram w 100% , jeżdże i sobie chwalę

btw: niezła kryptoreklamka , czas podjechać załatwić zniżki
  
 
Cytat:
2003-01-22 19:24:18, Skora pisze:
Zakladalem na ul.Szybowcowej kolo lotniska w Rebiechowie.


Skoro tacy dobrzy to moze jakies dokladniejsze namiary np: nr tel. albo nazwa zakladu zeby bylo jak szukac w ksiazce telefonicznej.
  
 
elpigaz - zalozylem takowa instalacje pare miesiecy temu wiec stosunkowo niedawno, przez ten czas niemialem zadnych problemow ,no moze jeden maly palil mi 16L. gazu .Po przejechaniu 1000 km pojechalem powiedzialem jaki mam problem . Ustawili i pali mi teraz 12 - 13 L. Wiadomo ze kazdy zachwala swoje ,tak wiec i ja moge powiedziec ze elpi jest bdb, ale napewno i inne instalacje sa tak samo dobre. To poprostu kwestia finansow. Ale najlepiej jest przejechac sie po firmach pogadac ,podowiadywac sie ceny, sprawy techniczne itp. i wtedy zadecydowac co bedzie najlepsze

[ wiadomość edytowana przez: Szafir dnia 2003-01-22 23:19:13 ]
  
 
Adres ul.Szybowcowa 14 (chyba nr dokladnie nie pamietam) . Jedzie sie jak na lotnisko z Wrzeszcza mijamy tory kolejowe i skrecamy za torami w lewo, potem moze ze 150-200m i w prawo. Stoi tam reklama wiec napewno latwo trafic.
  
 
A ja w swoim GSi mam fabryczne Bedini, na zegarze 33 kkm i zero problema. Instalacja jest "zgrabna" i generalnie jest niewidoczna. Zadnych przewodów, złączek itp. jak to u niektórych Klubowiczów widziałem pod machą. Na konsoli środkowej w okolicy miejsca na przełączniki do elekt. szybek mam niewielki przełącznik z diodą w środku. Odpalam- dioda mruga, gdy przełacza na gaz- dioda świeci, gdy chcę na Pb wciskam delikatnie przełącznik i przestaje się świecić.
Dla mnie rewelacja.
  
 
Hej
Ja tez mam taka mala diodke tylko ze jest ona obok wlacznika tylnej wycieraczki.Instalacje mam Lovato, przejechalem okolo 14 tys na niej i nie narzekam.
  
 
Poprzedni Poldek: gażnik + lpg Lovato, przebieg na gazie 50tys km. Aktualnie Poldek: GSI + lpg Lovato, przebieg na gazie 16 tys km. NIGDY NIE MIAŁEM ŻADNYCH PROBLEMÓW Z INSTALACJĄ.
  
 
ja miałem instalacje instalacje bedini podpieta do komputerka ,przejechałem na niej 70 tys. i jedyne co musiałem zrobić to wymienić membrame po 67 tys.
instalacja działała bez żadnego problemu.
  
 
Elpi gaz montowana ul. rowerowa Lublin w sumie w dwoch samochodach poldi 1.4 potem przniesiona do rovera 214 instalacja ma zrobione w sumie ok 100 tys. i nic sie nie robi przy niej poza filterkami, czasami gasl po wyzuceniu na luz jeden i drugi samochod ale to trzeba sobie wlot przeslonic nie zatykac !! bzposrenio wlotu tylko przestrzen przed nim
  
 
Panowie, teraz zrobię małą reklamę, ale cóż. W ostatnim numerze Auto Świat jest wszystko o instalacjach. Autorom wydaje się że wszystko, ale my moglibyśmy jeszcze wiele dodać . Niemniej jednak wiedza nt rodzajów instalacji i krótka charakterystyka, daje dośc jasny obraz sytuacji na rynku.
  
 
Cytat:
2003-01-22 19:24:18, Skora pisze:
Elpigaz z kompem, na wielopunkcie, 30tys przejechane, nic nie dotykalem chodzi bardzo dobrze. Zakladalem na ul.Szybowcowej kolo lotniska w Rebiechowie.


Dzisiaj zalozyłem gaz własnie w tym zakładzie.
1200 z butla w bagażniku po prawej stronie, 132000km przebiegu. A oto moje spostrzezenia:
- zaklad troche obskurny-nie budzi zaufania
-małe nie dorobki:
-nie podłonczony wezyk odmy do pokrywy zaworow
- nikneły nakretki mocujące podstawe filtra do gaznika
(te wysciełane plastikiem zapobiegajacym samo odkręcaniu)
zastąpilije podwojnymi nakretkami(zwykłymi) na srobe
- przewód zimnego powietrza znalazł sie za akumulatorem- nie
wiem dlaczego
Pierwsze jazdy - super przy 50 st C wrzucam gaz i auto idzie jak na wtrysku (charakterystyka) dotąd jak przy tej temp wyłanczałem ssanie to do 80 st C kompletny muł paliwo szło nie wiadomo gdzie. Osiągi niezłe do 150km/h doszedłem na obwodowce bez wiekszego wysiłku.
Ogolnie - jestem zadowolony
  
 
ja mam instalację LPG firmy Renzo.zrobiłem na niej ponad 100tyś i nie nażekam
  
 
Cytat:
2003-03-10 20:26:19, road_runner pisze:

- przewód zimnego powietrza znalazł sie za akumulatorem- nie
wiem dlaczego




Nie będzie ci gasł przy hamowaniu,też to przerabiałem
  
 
Mieszkam pod Olsztynem ale instalacje zakładałem w Warszawie i powiem (napisze) wam szczerze ze się przezegnałem jak zobaczy łem ten warsztat. Między jakąś budową a działkami, dojazd TRAGICZNY, utopic się można (i samochód po drodze też) błota po kolana. TRAGEDIA !!!!!! Ale za to obsługa - fantastic. Jestem bardzo zadowolony. Elektryka schowana wygląda jakby fabryka montowała reszta tez bez najmniejszego zarzutu. Super. A co do samej instalacji - LOVATO nie bede sie wypowiadał bo przejechałem dopiero 1000 km. Ale pali ok 10-11 l. gazu i jest strasznie wolny, za wolny.
  
 
a ja mam u siebie instalacje MARINI , slyszeliscie o takowej?
  
 
Cytat:
2003-04-23 17:38:14, gruen pisze:
a ja mam u siebie instalacje MARINI , slyszeliscie o takowej?




Jakby było MARTINI,to bym wiedział o co chodzi