Regulator przyspieszonej prędkości obrotów biegu jałowego

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam pytanie gdzie zamontowany jest regulator przyspieszonej prędkości obrotów biegu jałowego w carinie e
Podczas użytkowania klimatyzacji mocno pływają mi obroty silnika na biegu jałowym. Posiadam carine z 1995r 1,6 115KM
Z góry dziękuje za odpowiedź
  
 
Cytat:
2009-04-08 17:28:54, imadelko pisze:
Podczas użytkowania klimatyzacji mocno pływają mi obroty silnika na biegu jałowym.


Co to oznacza ,,mocno pływają" ?

Przecież mają pływać.
  
 
tak z 700 na 1100 i tak prawie cały czas
  
 
Cytat:
gdzie zamontowany jest regulator przyspieszonej prędkości obrotów biegu jałowego w carinie e



a tym przypadkiem komputer nie steruje ??
  
 
Cytat:
2009-04-08 21:16:44, imadelko pisze:
tak z 700 na 1100 i tak prawie cały czas


Wg mnie tak ma być.
  
 
regulator przyspieszonej prędkości obrotów biegu jałowego gdzie jest zamontowany, w książce nie mogę znaleźć
  
 
A gaziu ta nie masz zamontowanego?
  
 
Cytat:
2009-04-08 21:16:44, imadelko pisze:
tak z 700 na 1100 i tak prawie cały czas


Jak dlugo jest na 700 i jak dlugo na 1100 ile sekund??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Gazu ten samochód nie widział. Odnośnie obrotów to 1 sekundę na 700 i 1 sekundę na 1100. Takie zjawisko non stop się powtarza
  
 
W mojej carinie z 96r. silnik 1,6 (LB) 99KM jest zastosowany elektrozawór mieszczący się pod kolektorem ssącym. Podczas załączenia klimatyzacji, ten elektrozwór otwiera się i do kolektora wpada większa określona ilość powietrza, przez co silnik zwiększa obroty. Jeśli masz tak samo, to może być że przewód podciśnieniowy spadł lub jest uszkodzony (dziurawy). Wówczas silnik dostaje więcej powietrza i sonda lambda wzbogaca i z ubaża naprzemian mieszankię, to jest falowanie obrotów.
  
 
Cytat:
2009-04-09 06:09:03, imadelko pisze:
Gazu ten samochód nie widział. Odnośnie obrotów to 1 sekundę na 700 i 1 sekundę na 1100. Takie zjawisko non stop się powtarza


A jak klima nie chodzi to tez to wystepuje??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Nie , tak się dzieje tylko jak klimatyzacja pracuje
  
 
Cytat:
2009-04-12 21:38:41, imadelko pisze:
Nie , tak się dzieje tylko jak klimatyzacja pracuje


Bardzo dziwny objaw ,nie spotkalem sie z takim .Lewe powietrze odpada bo by falowal caly czas.Zawor ISC tez takich objawow nie daje nawet bardzo zabrudzony.Wyglada na jakis problem z wiazka przetarcie lub slaba masa.Spruboj powywijac wiazka silnikowa na pracujacym silniku a nuz widelec zacznie sie cos dziac.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
A nie będzie to mało czynnika albo przytkana któraś rurka lub osuszacz i czujnik ciśnienia wywala co chwilę ?
Pozdro.
  
 
a może właśnie jest zbyt dużo czynnika w klimie i kompresornie może wydolić przez co nadmiernie obciąża silnik,lub może być zapchany ten filtr (jakiś granulat w worku) zamontowany z lewej lub z prawej strony chłodnicy klimy i czynnik nie płynie tak jak powinien tylko się spręża co też może powodować obciążenie kompresora a tym samym silnika,a klima dobrze chłodzi?
  
 
Cytat:
2009-04-12 21:38:41, imadelko pisze:
Nie , tak się dzieje tylko jak klimatyzacja pracuje


Pytanie jak sa te wachania ,czy kompresor sie wtedy rozsprzegla czy caly czas jest zasprzeglony?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer