Laptop Advent problem z odzyskaniem systemu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Generalnie rozjechała się chyba partycja gdzie była Vista. Nie można przywrócic systemu. Jak podejsc do problemu?
  
 
szanse zerowe ..ADWENT właśnie się skończył !


soorki ...NMSP Wesołych Świąt !
  
 
nie odzyskacz juz raczej. sciagnij cichy boot disk i sproboj tam jeszcze menagerem dyskow moze partycja stracila parzystosc. jesli nie to niestety format. Jesli chodzi o cichy boot disk to go sciagasz i musisz nagrac jako cd boot np w nero. Mozesz poszukac jakiegos linuksa live cd i przed formatem odzyskasz troche danych. tylko najlepszy to albo elive albo jakis inny ktory obsluguje ntfs-a.

Jakie byly objawy? cos robiles i potem nie odpalil ?
  
 
To laptop Ojca wczoraj cos pokombinowal ze zaczelo sie chrzanic. Dzis probowalem odzyskac Viste przez Recovery Disck Ale niestety wywalil ze nie ma jakis plikow. Zainstalowalem Wiec Xp ale mam sterowniki do niego pod Viste a te ktore sciagam wg specyfikacji producenta pod XP nie chodza. Zastanawiam sie nad opcja zainsatlowania jakies visty z plytki i podania mu Keya z nalepy
  
 
dokladny model podaj
  
 
a na lapie jest jakas partycja z plikami do odzyskiwania systemu? w jakiej licency byla vista? oem ? jesli tak to mozesz instalowac jaka kolwiek viste podajac kod z nalepki.
  
 
Mam emachines E725 z jeszcze fabrycznie wgraną Vistą..
i chciałem na nowo zainstalować system.. lecz nie chcę korzystać z recovery... chcę wywalić tę partycję.. a system wgrać z płytki Widows VISTA Home Basic którą pożyczę od kolegi..
i tutaj moje pytanie.. czy Klucz licencyjny z mojej naklejki pod laptopem zadziała z każdą płytką Widows VISTA Home Basic, czy musi być być to jakaś specjalna wersja VISTY pod emachines?

Na zdjęciu widoczne szczegóły mojego laptopa..



[ wiadomość edytowana przez: pawel_zal dnia 2012-05-14 21:19:23 ]
  
 
Cytat:
2012-05-14 21:19:00, pawel_zal pisze:
Mam emachines E725 z jeszcze fabrycznie wgraną Vistą.. i chciałem na nowo zainstalować system.. lecz nie chcę korzystać z recovery... chcę wywalić tę partycję.. a system wgrać z płytki Widows VISTA Home Basic którą pożyczę od kolegi.. i tutaj moje pytanie.. czy Klucz licencyjny z mojej naklejki pod laptopem zadziała z każdą płytką Widows VISTA Home Basic, czy musi być być to jakaś specjalna wersja VISTY pod emachines? Na zdjęciu widoczne szczegóły mojego laptopa.. [ wiadomość edytowana przez: pawel_zal dnia 2012-05-14 21:19:23 ]



Ja mam laptopa ACER z winXP (konfigurowanym przez Acera) i zadziałał mi ten kod jak wgrywałem z innej płyty. Ważne, żeby zgadzała się wersja językowa i service pack.

Pozdr.
  
 
Cytat:
Ja mam laptopa ACER z winXP (konfigurowanym przez Acera) i zadziałał mi ten kod jak wgrywałem z innej płyty. Ważne, żeby zgadzała się wersja językowa i service pack.

Pozdr.



Zgadzam się z kolegą. Piszę tu właśnie o ACER z XP, aczkolwiek przerabiałem też TOSHIBE i SIEMENSA z VISTĄ.
W przypadku SIEMENSA i jednego z ACERów nie było płytki ani partycji z systemem.
Musiałem wrzuci system identyczny z naklejką
Z kolei do ASUSA z XP wrzuciłem WINDOWS 7 i jest super + odpowiedni klucz. W każdym przypadku żeby nie było systemy są oryginalne.
Przerobiłem już kilka systemów i jeśli nie ma innej opcji to tylko całkowita zmiana systemu oraz klucza lub ściągnąc system identyczny z tym co na naklejce aby zachowac oryginalnośc systemu bez konieczności płacenia za nowy oryginalny klucz
Zrobic obraz i wrzucic do napędu
Jeśli system będzie identyczny z tym co na naklejce, wtedy nie będzie problemu i myślę, że nawet nie zapyta Cię o klucz z naklejki tylko sam sobie go weźmie z miejsca, w którym ma go zapisanego w swojej pamięci


[ wiadomość edytowana przez: Ikarus260 dnia 2012-05-15 08:37:41 ]
  
 
Zwróć uwagę na to, czy to Windows Vista Home Basic PL czy ENG.
  
 
tak samo moze to byc wersja OEM - tak zwana testowa/ domowa , ale bez ograniczenia czasowego.
  
 
Wgrałem system na nowo jednak przy użyciu Recovery..
i tu moje kolejne pytanie... Obecnie mam podzielony dysk 250 GB na dwie partycje C i D po ok 100GB każda... Lecz chciałbym zmniejszyć dysk C do 40 GB a D rozszerzyć. Robię to w panelu sterowania ale jest problem... Nie da się zmniejszyć wolominu na C. Szczegóły na fot. Defragmentowałem dysk, lecz nic nie pomogło..
  
 
Wypróbuj Partition Magic.
  
 
zmiana partycji bez utraty danych itd ? nie słyszałęm jeszcze.


Najlepiej ?
Podczas instalacji windowsa skasuj te dwie partycje i zrób na nowo
Jak dobrze pamiętam to na początku (XP) to przy wyborze partycji na której ma być zainstalowany windows.
Wtedy kasujesz dwie i dajesz na nowo pojemności jakie chcesz.

  
 
Tak na przyszłość to dane i partycje (jeśli nie zostały nadpisane) można odzyskać za pomocą np. Get Data Back.
  
 
Cytat:
2012-05-25 10:38:13, VEndriuV pisze:
zmiana partycji bez utraty danych itd ?


Zgadza się, da się przesuwać rozmiary używanych partycji. Patrz np. wspomniany już Partition Magic.

-----------------
..:: Tylny napęd jest jak seks... Po co na ręcznym? Jak można dać w pizd*** ::..
  
 
Cytat:
2012-05-28 20:27:19, lucas48 pisze:
Zgadza się, da się przesuwać rozmiary używanych partycji. Patrz np. wspomniany już Partition Magic.


ale chyba powinieneś dopisać ze przesuwanie partycji bez utraty danych bedzie tylko jesli przesuwanie bedzie miało miejsce pustej części dysku
  
 
Nie. Właśnie w tym tkwi piękno tego typu softów, że dysk nie musi być zdefragmentowany lub partycje puste. W trakcie przesuwania rozmiaru partycji dane są przesuwane w nowy obszar dysku. Taka operacja działa bez zarzutu i utraty danych - przetestowałem to kilkukrotnie na sobie i kilku innych osobach.

-----------------
..:: Tylny napęd jest jak seks... Po co na ręcznym? Jak można dać w pizd*** ::..