Suzuki Samurai gaźnik - nie chodzi na LPG... [foto]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszyskich,
Posiadam Suzuki Samurai 1.0 na gaźniku

na benzynie autko radzi sobie całkiem nieźle, problem pojawia się gdy chce je przełączyć na LPG.

W momencie jak przełączam na sterowniku na LPG to samochód gaśnie... zaglądnąłem pod maskę i zauważyłem, że żółty przewód wychodzący ze sterownika (na foto) jest urwany przy silniku.

Od czego jest ten żółty przewód i gdzie go przymocować żeby działało?

Z góry dzieki za pomoc



[ wiadomość edytowana przez: fighter89 dnia 2009-04-22 13:17:48 ]
  
 
Zolty to jest o ile dobrze pamietam elektrozawor benzyny. A ze takie glupie pytanie zadam , wiesz , ze gaznika nie przelacza sie tak poprostu odrazu , tylko trzeba najpierw wypalic paliwo z gaznika i dopiero potem zapodac mu gaz ?
  
 
Zółty przewód prosze ja ciebie powinien być podpięty do elektrozaworu BP.
  
 
heh, tak, wiem że trzeba najpierw wypalić benzyne, a później przełączyć dopiero na LPG

Czyli jak podepne żółty do elektrozaworu to będzie działał na gazie?
  
 
Czy ten problem pojawił się nagle czy masz tak ,,od zawsze"? W normalnej sytuacji zawór bez zasilania jest zamknięty, więc albo masz do niego podłączone zasilanie innym kablem ,,po stacyjce" na stałe, albo zawór jest zablokowany w otwartej pozycji. Obejrzyj go, może ma pokrętło-dźwigienkę do awaryjnego otwierania dopływu benzyny.
  
 
Witam

Mam takie pytanie czy w samuraiu z silnikiem b13a elektrozawór benzyny powinien być przed machaniczną pompką paliwa czy za ?

Pzdr.