Zakup RAV4- co sprawdzać???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Jako że Carinką męża jeździ się super, przymierzam się obecnie - z uwagi na to że mój staruszek poldek jeździ super ale jest dziurawy jak sito- do zakupu RAV-4, w okolicy roku 1995... Jeździłam dziś czymś takim i trochę niepokoiły mnie stuki przy puszczaniu sprzęgła (w momencie jak załapywało, chyba gdzieś z tyłu?). Co to może być i na co jeszcze zwrócić uwagę, żebym nie nadziała się na jakiś felerny egzemplarz??? Jak sprawdzić czy działa napęd 4x4?
Z góry dzięki za pomoc.
  
 
Hmmm... Sam mam Ravke z 95 r. i podobno te stuki w tylnym dyfrze to normalka w każdym bądź razie i u mnie to występują A na co zwrócić uwagę, przedewszystkim czy nie była bita, czy nie ma gdzieś śladów rdzy przy nadkolach i u dołu tylnej klapy. U mnie pojawiła się rdza na zgrzewach elementów tejże klapy. Sprawdziłbym czy spód samochodu był konserwowany. Co do napędu to hmmm... najlepiej jest sprawdzić gdzieś na jakimś śliskim podłożu czy koła kręcą, na trawie czy błocie (tył i przód, z tym że z przodu chyba tylko jedno koło, sam już nie wiem jak to jest z tym napędem). Ogólnie rzecz biorąc bardzo polecam ten samochód niby suv ale w terenie spisuje sie dobrze, podwozie ma nieznacznie wyższe od vitary, no i osiągi ma przyzwoite. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę
  
 
a jeszcze przypomniała mi się jedna rzecz. Nie wiem czy to normalne w ravkach czy nie ale u mnie przegniła rura od wlewu paliwa. Idzie ona przez nadkole i jest przykryta takim plastikiem, za nim lubi zbierać się woda itp no i kapnąłem się jak na stacji lałem i lałem paliwo, aż sie dziwiłem że tyle wejdźie po czym stałem w kałuzy paliwa. Zakupiłem 2 uzywane wlewy i było z nimi to samo, w koncu złozyłem z tych wszystkich jeden i chyba jest dobrze
  
 
Dzięki bardzo za sugestie- obejrzeliśmy w weekend 3 ravki. Efekt taki, że jedna to nawet wyglądała jakby dachowała w rowie i ledwo odpaliła, a druga z kolei odpicowana, cała odmalowana, ale pompa klimy dziwnie chodziła i instalacja LPG też... Przyglądałam się jednej z Mazur i jednej z Pomorza, ale pierwsza okazała się bitym szrotem, a druga już sprzedana... Mam na oku fajną z ostatniego roku produkcji I generacji, więc 3majcie kciuki- oby to była ta.
  
 
Ja nie brał bym ravki w gazie, jakoś nie jestem przekonany do tego. Może i jazdę masz tańszą, ale jak włożysz do tyłu butlę to nic więcej juz tam nie wejdzie. Swoja drogą ravka wcale duzo nie pali, na dłuższych trasach schodzę do 8 litrów, a średnie spalanie mam w granicach 9 i to w tereni górzystym
  
 
Cytat:
2009-04-22 11:29:15, aria_2004 pisze:
Dzięki bardzo za sugestie- obejrzeliśmy w weekend 3 ravki. Efekt taki, że jedna to nawet wyglądała jakby dachowała w rowie i ledwo odpaliła, a druga z kolei odpicowana, cała odmalowana, ale pompa klimy dziwnie chodziła i instalacja LPG też... Przyglądałam się jednej z Mazur i jednej z Pomorza, ale pierwsza okazała się bitym szrotem, a druga już sprzedana... Mam na oku fajną z ostatniego roku produkcji I generacji, więc 3majcie kciuki- oby to była ta.


Po pierwsze to przed zakupem do serwisu z nia,jak krajowa to spr historie auta,jak nie to przynajmniej na przeglad przed zakupem hamulce zawieszenie amory grubosc lakieru itd koszt od 120-300zl z geometria w zal co chcesz sprawdzic.
Wiele tzw picownikow odpada na przedbiegach,a klient nie pakuje sie dzieki temu po uszy w go. ....o
Zasada pierwsza nie kupuj auta z gazem.Jak juz koniecznie to sobie sam zagazuj,a nie kupuj meczennika ktory juz swoje wycierpial.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2009-04-25 12:54:07 ]
  
 
No i właśnie to zrobiliśmy... i kupiliśmy! Przegląd to u nas najtaniej 350 i tak też było. Nie wyszła igła, ale bez tragedii... jedna młodsza Ravka odpadła na dzień dobry... Nasza chyba zapowiada się dobrze.
Tylko powiedzcie mi jak się chowa antenę, bo ręką to prędzej ją złamię niż wepchnę, chyba że się zablokowała...
  
 
Chowa się ją ręką, ale może nie wchodzić jak jest zagięta tuż nad tym plastikiem do którego chowa. Nagnij ją tak żeby była pod tym kątem co i słupek do którego się wsuwa i powinna wejść. Zyczę dużo radości z jazdy
  
 
A tak w ogóle to skoro sprawdzałaś tyle ravek to powiedz mi czy we wszystkich występuję to stukanie w tylnim dyfrze podczas puszczania sprzegła?? Strasznie mnie to ciekawi
  
 
Aż tyle- czyli cztery sztuki I powiem szczerze- w pierwszej stukało, w drugiej mniej, w dwóch pozostałych nie (i ta ostatnia to mój nabytek)- tak że chyba różnie. W przedostatniej za to stukała pompa od klimy
Tylko doradźcie, gdzie kupić jakąś książkę obsługi, bo w necie to do następnych generacji są- do starszych nie... Moja Ravka jest z Francji i ma francuską instrukcję- ja ją rozumiem, mąż nie...
Zadbana, chodzi ładnie i cichutko, ale trzeba od razu wymienić tuleje tylnych wahaczy, bo sparciałe i wstawić niedługo gaz... Ale alleluja i do przodu jak mawia ojciec dyrektor, bo mam nadzieję że będzie się spisywać nieźle.
  
 
podaj mi swoj adres e-mail na priv to wysle ci instrukcje w jezyku polskim. Tylko ze najwczesniej zrobie to w niedzielę bo teraz wyjezdzam. Swoją drogą to ja tą instrukcję znalazłem gdzieś tutaj na forum, tzn link. Szukajcie a znajdziecie
  
 
Już Ci wysyłam na priv... Dzięki z góry.
Poza tym, chcę kupić drugi komplet kół bo mam raczej głośne zimówki - widzę że wszyscy wsadzają na suvy Bridgestone Dueler, ale opinie są o nich różne, jak ze wszystkim... Co mam kupić???