Instalka do Xedos 2.0 v6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam,
chce założyć LPG do mazdy xedos 2.0 v6
problem w tym ze gdzie bym nie zapytał (wrocław i okolice) to kazdy poleca co innego
budrzet to max 3000 zł
co mozna założyć do takiego silnika ???? (kolektor ma aluminiowy)
prosze o porade co wybrać jaka instalke i podzespoły
pozdrawiam
  
 
w tej cenie dobra będzie brc z wtryskami keihin
u mnie kupisz najtaniej wtryski
tel.693365888
prinsczyszczenie.pl
  
 
Cytat:
2009-05-10 22:08:23, bdb pisze:
w tej cenie dobra będzie brc z wtryskami keihin u mnie kupisz najtaniej wtryski tel.693365888 prinsczyszczenie.pl


ok tylko niewiem jak z założeniem bo jeśli wtryski wezme u ciebie to niewiem czy ktoś we wrocławiu mi założy dając gwarancje na wszystko oczywiście zapytam pod koniec tygodnia bo wtedy zaczne szukac dobrego montera we wro jeśli sie zgodzi zakład montujacy to bedziemy rozmawiać
ps. rozumie ze to najlepsze rozwiązanie do xedosa???
pozdrawiam
  
 
jak pare stówek dołożysz to bedziesz miał zamontowaną sekwencję.
  
 
Cytat:
2009-05-11 16:11:38, croma1 pisze:
jak pare stówek dołożysz to bedziesz miał zamontowaną sekwencję.


no wiesz w strzelinie mówili mi trak - stag 300, lovato, brc - 2800 zł a jakas włoska bernitini czy jakos tak 3300 zł wiec mysle ze 3000 to nie wygórowana cena
no rozumiem ze mozna i za 5 tyś włożyc ale ja niestety niemam takiej kasy dlatego pytam co było by najlepsze do mojego auta
  
 
jeśli szukasz we wrocławiu bardzo dobrego montera to dzwoń znam tel.693365888
  
 
zdecydowałem ze zaoże staga 300 do mojego xeda - mam sporo wydatków wiec niestać mnie na nic innego
prosił bym natomiast o rade jakie podzespoły zamontowac zeby było jak najlepiej czyli jakie wtryski itd..
pozdrawiam
  
 
Cytat:
2009-05-21 23:48:42, paawel5 pisze:
zdecydowałem ze zaoże staga 300 do mojego xeda - mam sporo wydatków wiec niestać mnie na nic innego prosił bym natomiast o rade jakie podzespoły zamontowac zeby było jak najlepiej czyli jakie wtryski itd.. pozdrawiam


o jakości instalacji decydują wtryski i reduktor, oczywiście najlepiej jeśli i sterownik jest dobry. Stag taki jest . Do Twojego auta trzeba wydajnego reduktora , proponuję EG200kW lub scorpion st - nie montuja jakiegos tomasetto czy kme bo nie wyrobią . Wtryski magic jet lub nawet matrix (troszkę droższe ale dużo lepsze) nie montuj valteków, raili itp badziwia jeśli nie chcesz mieć falujących obrotów na jałowym, żabkowania czy trudności z przyśpieszaniem.
Gaziarze standardowo proponują reduktor alaska (albo artic) + wtryski valtek red. Kategorycznie odmawiaj.
  
 
PAAWEL napisz po montażu co Ci zamontowano a tym bardziej za ile.
  
 
Cytat:
Gaziarze standardowo proponują reduktor alaska (albo artic) + wtryski valtek red. Kategorycznie odmawiaj.

no własnie po rozmowie z niejakim panem arturem polecaqnym przez wiekszośc forum samochodowych we wrocławiu tez mi takie rozwiązanie polecił ale ja dodałem swoje kilka słów ze nieche czegos takiego i zdecydowałem sie na staga + scorpion st lub eg 200 kw- z tym mówi niema problemu natomiast nie zamontuje mi listwy matrixa poniewaz mówi ze taka listwa koszt ok 900 zł a on wrazie W nieche mi kupywać takowej skoro daje mi gwarancje na ta instalke natomiast magic jet mówi ze ok
wstepnie ok 2800 zł jutroi powie mi dokładna cene takiej instalki

[ wiadomość edytowana przez: paawel5 dnia 2009-06-02 15:13:10 ]
  
 
Cytat:
2009-06-02 15:11:27, paawel5 pisze:
no własnie po rozmowie z niejakim panem arturem polecaqnym przez wiekszośc forum samochodowych we wrocławiu tez mi takie rozwiązanie polecił ale ja dodałem swoje kilka słów ze nieche czegos takiego i zdecydowałem sie na staga + scorpion st lub eg 200 kw- z tym mówi niema problemu natomiast nie zamontuje mi listwy matrixa poniewaz mówi ze taka listwa koszt ok 900 zł a on wrazie W nieche mi kupywać takowej skoro daje mi gwarancje na ta instalke natomiast magic jet mówi ze ok wstepnie ok 2800 zł jutroi powie mi dokładna cene takiej instalki [ wiadomość edytowana przez: paawel5 dnia 2009-06-02 15:13:10 ]


magic jety są w cenie detalicznej 2x175 zł , a matrixy HD344 ok. 2 x 300 zł , więc trochę gazownik przesadził , powinien miec leosze ceny niż klient detaliczny i nie naliczac takiej lombardowej marży. Przypilnuj aby magic jety zamontował w pozycji pionowej i na możliwie najkrótszych przewodach, może ne w listwie po 3 szt ale pojedyncze? Magiki są wrażliwe na zanieczyszczenia w naszym gazie , w pozycji pionowej dłużej pracuja bez czyszczenia. Filtr fazy lotnej dobrej jakości poliestrowy, nie papierowy


[ wiadomość edytowana przez: hydrol dnia 2009-06-02 20:29:07 ]
  
 
Cytat:
Przypilnuj aby magic jety zamontował w pozycji pionowej i na możliwie najkrótszych przewodach



pionowo czyli wtyczka do której podłaczam elektryke do góty rozumiem ???

Cytat:
może ne w listwie po 3 szt ale pojedyncze?


napisz o co chodzi bo nie bardzo rozumiem
pozdrawiam
  
 
pionowo to chyba jasne co znaczy , to znaczy że pionowo w dól prowadzi króciec z gazem od wtryskiwacza do kolektora ssącego. Kabelek jest wtedy do góry. Magic jety występują w listwach po 4 albo 3 sztuki, ale są też pojedyncze. Te ostatnie stosuje sie gdy kolektor jest skomplikowany, trudno dostepny i wychodza wtedy najkrótsze wężyki od wtrysku do kolektora
  
 
ok dzieki bede miał to na uwadze
  
 
Witam,
mogę prosić namiary na tego dobrego gazownika we Wrocławiu?
PozdrawiamMarcin
  
 
Cytat:
2009-06-11 18:30:49, marchec75 pisze:
Witam, mogę prosić namiary na tego dobrego gazownika we Wrocławiu? PozdrawiamMarcin


ten gazownik to artur tel 505568514
dzis jak oddawałem mu xedosa gazował bmw 7 - nową 7 z 5,5l silnikiem - szok
jak przyjechałem facet odbierał
ja mam odbiór w środe bo mówi ze potrzebuje 2 dni zeby było dokładnie i zebyśmy nie musieli sie spotykac
no chyba ze chce to 1 dzień ale nie gwarantuje dokładności
zobaczymy jak to bedzie działac jak odbiore to napisze
pozdro
  
 
po odebraniu xeda jazda na gazie jak narazie kosztuje mnie 40 l i robie na tym 360 km (przy 350 piszczy i mruga ale jechać 10 jeszcze smiało mozna)
problem jest z diodami - tymi w przełaczniku gaz/benzyna
pokazują co chą i jak chca - po zalaniu bełnego baniaka pokazuja raz poł raz 3/4 co mnie troche wku...
ale jak pojade na przeglad gwarancyjny to postaram sie zeby mi to zrobili jakos
poza tym nie czuje różnicy na gazie i na benzynie
załozono mi to co chciałem czyli magicjet + scorpion st + stag 300 i baniak 51l w koło do tego wlew na stałe bez przykrecania przystawek pod klapka od paliwa
ogólnie jestem zadowolony zobaczymy jak bedzie na dłuższa mete
pozdro dla forumowiczów
  
 
po ok 5-6 tyś przydało by sie coś napisać
a wiec: Jak na razie wszystko gitara spalanie LPG na poziomie 10-12l (zależy od stylu jazdy) reszta jest ok
diody wskazujące zużycie ustawione auto dynamicznie jeździ nie gaśnie obroty nie falują nie dławi się
zobaczymy co będzie po kolejnych 5-6 tys km
jak na dzień dzisiejszy Polecam takowy zestaw
  
 
witaj
co ci zamontowali.podaj specyfikację.
  
 
ile palił benzyny?
ile obecnie pali gazu?


po 5-6 tys. km jak oceniasz ekonomikę jazdy?
Porównaj koszty, ile spaliłeś gazu + benzyny, a ile spaliłbyś benzyny.