Rav 4 D4D usterka silnika P1251 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
http://img188.imageshack.us/i/obraz003c.jpg/
http://img38.imageshack.us/i/obraz004t.jpg/



Chodzi o ten nr 2.Tak ?

[ wiadomość edytowana przez: dario40 dnia 2009-06-07 13:26:24 ]
  
 
Cytat:
2009-06-07 12:55:43, dario40 pisze:
http://img188.imageshack.us/i/obraz003c.jpg/ http://img38.imageshack.us/i/obraz004t.jpg/ Chodzi o ten nr 2.Tak ? [ wiadomość edytowana przez: dario40 dnia 2009-06-07 13:26:24 ]


Ten na linku drugim jezeli laczy turbine z wkupompa to ten zaworek.
Na linku pierwszym masz mapsensor ktory jest polaczony wezykiem z kolektorem ssacym i niema nic wspolnego z wakupompa ani turbina.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
OK.Dla pewności rozebrałem i czyściłem oba.Wydaje mi się ze przy nim właśnie był lekko przytkany filterek bo jak ściągnąłem oba i dmuchałęm w nie to ten od niego miał spore opory w przedmuchu.
  
 
Dzisaj znowu stanął.Wyciągnąłem tą cewkę rozebrałem na drobne elementy ,dość łatwo można rozebrać cały układ pneumatyczny i stwierdziłem ze cholera nic tam niema takiego co by mogło nie działać .Dwa tłoczki dwie sprężynki i tyle.Nic nie uszkodzone , jak nowe i działa cacy naprawdę nie ma do czego się przyczepić..Trochę się zmartwiłem bo wyglada że to może jednak być turbina .
  
 
Cytat:
2009-06-08 13:04:54, dario40 pisze:
Dzisaj znowu stanął.Wyciągnąłem tą cewkę rozebrałem na drobne elementy ,dość łatwo można rozebrać cały układ pneumatyczny i stwierdziłem ze cholera nic tam niema takiego co by mogło nie działać .Dwa tłoczki dwie sprężynki i tyle.Nic nie uszkodzone , jak nowe i działa cacy naprawdę nie ma do czego się przyczepić..Trochę się zmartwiłem bo wyglada że to może jednak być turbina .


To tak jakbys chcial stwierdzic w jakim stanie sa amortysatory rozbierajac je...rura tlok i wszystko dziala

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Wygląda na to że problem dzisiaj został rozwiazany.Okazuje sie że w turbinach ze zmienną geometria to częsta usterka.Łopatki turbiny zachodzą nagarem ze spalin i sie blokują,stąd przeładowanie przez turbinę.Trzeba było ja wyczyścić i jest ok.
Dziekuje za pomoc i porady.



[ wiadomość edytowana przez: dario40 dnia 2009-06-16 21:14:55 ]
  
 
[quote]
2009-06-16 21:13:51, dario40 pisze:
Wygląda na to że problem dzisiaj został rozwiazany.Okazuje sie że w turbinach ze zmienną geometria to częsta usterka.Łopatki turbiny zachodzą nagarem ze spalin i sie blokują,stąd przeładowanie przez turbinę.Trzeba było ja wyczyścić i jest ok. Dziekuje za pomoc i porady. [ wiadomość edytowana przez: dario40 dnia 2009-06-16 21:14:55 ]
[/quote
Naprawiajac sobie samochod samemu mozesz ,to zrobic od konca i czasem na tym zyskac ,a czasem po prostu troche przesunac w czasie pewne wydatki.
Ja musze naprawic usterke za pierwszym razem i dac gwarancje na usluge,wiec wymieniam ten zaworek i czyszcze kierownice strugi w turbosprezarce ,a takze czyszcze zawor EGRu co tez ci goraco polecam wykonac.
Wtedy mam pewnosc ze klient za chwile nie wroci z takim samym objawem.Wystepuje to przewaznie pomiedzy150-200tys km

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzięki Bigelektron że we mnie wierzysz ale sam to bym sie nie brał za to , za cienki jestem.Podjechałem do znajomego mechanika u siebie na miejscu bo skojarzyłem sobie że kiedys dawno temu (bo dawno u niego nie byłem) kupił sobie sobie sprzęt do diagnostyki taki z prawdziwego zdarzenia i okazałolo sie ze do toyot też ma oprogramowanie (myslałem ze tylko serwis toyoty ASO takie posiada)podpiął przejechał się i mówi od razu że zasyfione łopatki w turbie ,przyjedź jutro to ci zrobie z turbiną ,często je robie .Do swojego ladcrousera załozyłem turbinę z mecedsa dci robiłem eksperymenty wydusiłem z niej 6 atm.Zajeło mu to dwa dni ale auto jest dużo mocniejsze ,pomimo że jeździłem na zmianę z passatem TDI 110 kM to i tak miałem wrażenie ze toyota zasuwa a teraz jest jeszcze lepiej.

Z elektrozaworkerm robiłem sam ale na tym się akurat znam bo to w mojej dziedzinie (automatyk) naprawdę nie było do czego się przyczepić.Wygląda (wewnątrz)i działa jak nówka.

Jeszcze raz dzięki bardzo za wszystkie porady ,dzięki nim sporo wiem na temat tego samochodu a to czasami się przydaje zwłaszcza na drodze.