Auto bez oc/przegladu i po dlugim postoju, co dalej? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej, nowy jestem i zielony strasznie może pomożecie.
Rok temu kupiłem auto, zarejestrowałem, opłaciłem oc do listopada 2010, w międzyczasie się zepsuło i nie jeździ. Nie odebrałem z WK dowodu rejestracyjnego ( mam tymczasowy) przegląd się skończył i OC w listopadzie 2010. Nie wypowiedziałem umowy z ubezpieczycielem, a oni mi ja przedłużyli. W ubezpieczalni chcą przegląd żeby wydać papier ze auto jest ubezpieczone. Przeglądu nie zrobię, bo auto jest martwe i nie mam dowodu rejestracyjnego. Dowodu rejestracyjnego nie odbiorę bo nie mam OC. Auta zezłomować nie mogę, bo nie mam OC. Chce się tego pozbyć i zminimalizować koszty do minimum. Macie jakieś pomysły? Dzięki z góry.
  
 
http://www.auto-swiat.pl/1-oc-bez-przegladu a dalej to już szukaj w ustawach
  
 
Niby tak, ale kobieta z ubezpieczenia przez telefon mi powiedziała, że bez przeglądu ważnego będę płacił 200%, co w moim przypadku wyniesie ponad 3000zł, a tyle to nie mam Czy jeśli komuś to auto sprzedam ( nawet z rodziny albo takim co zostawiają ulotki za wycieraczką, że kupią auto w każdym stanie ) to mi jakoś pomoże czy muszę to łyknąć i brać pożyczkę w Providencie na spłatę OC za nieruchome auto?
  
 
A ile telefonów wykonałeś i gdzie? Jeżeli nie masz zniżek to wydaje mi się im szybciej to załatwisz tym mniej to Cię będzie kosztowało...
  
 
Sprzedaj lumpowi z pod sklepu z datą kilka miesiecy wstecz.
  
 
Prosta sprawa - sprzedajesz na Holendra mieszkającego pod adresem takimtoatakim, z datą z przed wyjścia OC, idziesz do urzędu mówisz "o kurna zapomniałem, wie Pani właśnie z pracy w UK wróciłem", zdajesz tablice, dowód rejestracyjny i dostajesz podbitą umowę. Idziesz do ubezpieczalni i pokazujesz kwitek z tekstem jak wyżej.
A samochód jedzie na wagę z wyciętą tabliczką.

PS. Robisz to na WŁASNĄ odpowiedzialność - powyższe porady są czysto teoretyczne i niezgodne z obowiązującym prawem.
  
 
A nie masz dojscia do klogos kto klepnie Ci przeglad bez ogladania auta? To by Ci umozliwilo wyczyszczenie sprawy.

W ramach anegdoty - kumpel mial fiata 125p i na takiej zasadzie podbijal przeglady u znajomego - pojawial sie tylko z dowodem rejestracyjnym. Raz mu sie spieszylo i podjechal tym pojazdem a diagnosta stwierdzil ze poki nie widzial auta to jeszcze mogl podbic, ale jak jak juz zobaczyl sprzet to nie jest wariatem zeby swiadomie dopuscic to do ruchu.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
oc ma nic do przeglądu, co innego jak bys w tym czasie spowodował kolizje to mogę nie wypłacić odszkodowania pomęcz ich i tyle muszą wydać. A jak nie to lewa umowa na jakiekolwiek dale i na złom auto i jeszcze zarobisz, w tym kraju nie wszystko trzeba robić tak jak mówi prawo bo czasem same problemy z tym są. Ale tak jak wcześnie było napisane robisz to jak by na własną odpowiedzialność
  
 
Cytat:
2011-03-11 08:19:06, Piatka pisze:
Prosta sprawa - sprzedajesz na Holendra mieszkającego pod adresem takimtoatakim, z datą z przed wyjścia OC, idziesz do urzędu mówisz "o kurna zapomniałem, wie Pani właśnie z pracy w UK wróciłem", zdajesz tablice, dowód rejestracyjny i dostajesz podbitą umowę. Idziesz do ubezpieczalni i pokazujesz kwitek z tekstem jak wyżej. A samochód jedzie na wagę z wyciętą tabliczką. PS. Robisz to na WŁASNĄ odpowiedzialność - powyższe porady są czysto teoretyczne i niezgodne z obowiązującym prawem.


sven skurvensen jest najlepszy
  
 
Cytat:
w tym kraju nie wszystko trzeba robić tak jak mówi prawo bo czasem same problemy z tym są.


Nie przesadzajmy. jakby zaplacił za wczasu, to by problemów nie było
  
 
Dojście do kogoś kto by podbił przegląd może bym i miał, ale nie mam dowodu rejestracyjnego, którego nie wydadzą bez OC Nic to, spróbuję załatwić to jakoś legalnie i faktycznie sam sobie narobiłem bałaganu, więc nie ma co biadolić. Dzięki za pomoc.
  
 
Jak nie masz dowodu to niech Ci da przegląd na kartce.
  
 
Cytat:
2011-03-11 19:49:49, pavlus pisze:
Jak nie masz dowodu to niech Ci da przegląd na kartce.


Juz nie ma takiej mozliwosci. Mi po zgubieniu dowodu i uplywie OC przeglad zrobili dopiero na zaswiadczenie z WK.
  
 
W jakiej ubezpieczalni masz to OC? Spróbuj uderzyć do jakiegoś małomiasteczkowego agenta to może ci się uda ubezpieczyć nawet ze zniżkami bez dowodu rejestracyjnego. Tego samego dnia odbierzesz DR i zezłomujesz. Sytuacja właściwie będzie czysta wobec prawa - tak mi się przynajmniej wydaje.

PS.
Takie pytanie mi do głowy przyszło :
Skoro ubezpieczyciel już ci umowę przedłużył, to dlaczego nie wyda ci papierka potwierdzającego? Tak naprawdę to aktualnie pojazd ubezpieczenie OC posiada - pomimo nieopłaconej składki, wiec DR powinieneś móc odebrać.


[ wiadomość edytowana przez: szymon1977 dnia 2011-03-11 22:02:01 ]
  
 
Bzdura kompletna. W ustawie o ubezpieczeniu OC nie ma nigdzie mowy, że pojazd mechaniczny musi mieć aktualny przegląd. Ubezpieczyciel robi Cię w jajo. Niech Ci Pani w okienku przedstawi podstawę prawną na tą okoliczność. Sam przerabiałem taką sprawę, jakiś dziadowski zakład ubezpieczeń też wymagał ode mnie przeglądu. Poszedłem do PZU i nie było problemu.
  
 
Cytat:
2011-03-10 19:08:38, kozul pisze:
Auta zezłomować nie mogę, bo nie mam OC. Chce się tego pozbyć i zminimalizować koszty do minimum. Macie jakieś pomysły? Dzięki z góry.



Kto Ci powiedzial ze samochodu nie mozesz zezlomowac bez oc?Jedz z tym samochodem normalnie na auto szrot i zezlomuj.Z papierem ze szrotu idz do ubezpieczalni gdzie byl ubezpieczony samochod.Oblicza Ci ile masz zaplacic za okres od listopada 2010 do daty zlomowania pojazdu-zaplacisz masz spokoj.W wydziale komunikacji zdajesz blachy pokazujesz kwity i po problemie.
  
 
Jakie dokumenty są wymagane do przerejestrowania samochodu kupionego na osobę fizyczną od firmy na fakturę Vat?
  
 
faktura,dr,karta pojazdu
  
 
Będą potrzebne jeszcze dokumenty rejestrowe sprzedawcy tzn. jeżeli kupujesz od osoby fizycznej prowadzącej działalność potrzebne będzie zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, a jeżeli od firmy (np spółki) wyciąg z KRS'u.

[ wiadomość edytowana przez: zayon dnia 2011-04-18 22:06:21 ]
  
 
Cytat:
2011-04-18 22:03:07, zayon pisze:
Będą potrzebne jeszcze dokumenty rejestrowe sprzedawcy tzn. jeżeli kupujesz od osoby fizycznej prowadzącej działalność potrzebne będzie zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, a jeżeli od firmy (np spółki) wyciąg z KRS'u. [ wiadomość edytowana przez: zayon dnia 2011-04-18 22:06:21 ]



Orginały czy kopie? Do wglądu czy oddaje przy rejestracji?