Problem z niskimi obrotami - Camry 3.0 "98

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam,
mam do Was pytanie, czy spotkaliscie sie z czyms takim, ze po czyszczeniu przepustnicy, obroty nie chca wrocic do swojego poziomu czyli ok. 700obr. tylko oscyluja pomiedzy 900 a 1100, a prawidlowe sa jedynie w momencei odpalenia silnika do momentu ruszenia i urzycia pedału gazu....
przepustnice czyscilem poniewaz wczesniej przy zapalaniu nie chcial z kolei wejsc na obroty i trzeba go bylo przegazowywac i wtedy dopiero bylo ok... po czysczeniu jest ok przy zapalaniu do momentu nacisniecia gazu...
moj mechanik, uwazam, ze bardzo dobry specjalista od Toyoty nie wie co to moze byc i proponuje mi zebym pojechal na komputer i moze cos wykryja? jednak przed wizyta w ASO postanowilem spytac sie na forum i moze uda mi sie uniknac kosztownej wizyty w serwisie.
pozdrawiam
  
 
Temat był przerabiany kilkakrotnie na TKP.

Uroki 1MZ.

pzdr


[ wiadomość edytowana przez: marcinm dnia 2009-08-10 20:16:40 ]
  
 
Jezeli nie ssie falszywego powietrza ,a wszystkie wezyki sa podlaczone,to sprawdz czy przepustnica jest calkowicie domknieta,a nie podkrecona na srubie zderzakowej ogranicznika,jezeli jest ok to zle wyczyszczony i wyregulowany zaworek ISC.Czasem po jego rozbiorce i zlozeniu cos nie zagra,ale to sie sprawdza przed wydaniem auta klientowi.
Trzeba pomyslec najpierw co poszlo nie tak,a nie zaslaniac sie komputerem ,bo ten raczej niczego nie powie

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
czy w tym celu musze zdjac cala przepustnice?
  
 
Cytat:
2009-08-11 10:37:50, blakblak pisze:
czy w tym celu musze zdjac cala przepustnice?


A jaki masz zawor ISC?? pod przepustnica ,czy z boku od strony sciany grodziowej??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
szczerze mowiac to nie wiem nawet, ktory to jest zawor ISC?
  
 
Cytat:
2009-08-11 12:44:47, blakblak pisze:
szczerze mowiac to nie wiem nawet, ktory to jest zawor ISC?


To jak mam ci pomoc??Zrob zdjecie przepustnicy z boku i z gory ,wklej to napisze Ci co trzeba zrobic.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
ok, zaraz pojde zrobie zdjecie.
jeszcze jedna uwaga, to to, że kiedy silnik jest zimny i go odpalam to obroty sa w okolicach 1700-1800, a podobno powinny byc na ssaniu rowno 1600!
Zdjecia zaraz wkleje.
  
 
podaj mi prosze jakis adres mailowy na priv na ktory moge przeslac zdjecia tej przepustnicy.


[ wiadomość edytowana przez: blakblak dnia 2009-08-11 16:37:44 ]
  
 
Cytat:
2009-08-11 16:27:06, blakblak pisze:
podaj mi prosze jakis adres mailowy na priv na ktory moge przeslac zdjecia tej przepustnicy. [ wiadomość edytowana przez: blakblak dnia 2009-08-11 16:37:44 ]


Podalem jakis czas temu.
O godzinie 00:00 zawieszam dzialalnosc na 2 tygodnie -bede mial odlot mam nadzieje ze nie bede musial naprawiac Boeinga w powietrzu. bo nie zabieram ze soba testera.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
mozesz wrzucic fotki na imageshacka lub fotosika i napisac na forum linki