[MK 4,5,6,7] Wartości ciśnienia oleju

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie zbierzmy informacje w jednym miejscu na temat prawidłowych wartości ciśnień oleju w silnikach.

Czy ktoś ma informacje jakie są wartości ciśnienia oleju w momencie zapalenia się kontrolki oleju?

Prawidłowe wartości ciśnienia oleju:
1.6 CVH - 2,8bar przy 2000obr/min
1.4 CVH - 2,8bar przy 2000obr/min
2.0 RS2000 N7A - 3,1bar przy 2000obr/min
1.6 Zetec - 2,8bar przy 2000obr/min
1.8 Zetec - 2,8bar przy 2000obr/min
1.3 OHC - 1,5bar przy 2000obr/min
1.8D - 1,5bar przy 2000obr/min
1.8TD - 1.5bar przy 2000obr/min
2.0T RS Cosworth - 2,4bar przy 2000obr/min

  
 
Po co ci to?
  
 
Witam
Podałeś dane książkowe a przecież kontrolka zapala się gdy ciśnienie oleju spadnie dośc mocno bo zazwyczaj czujniki ciśnienia są skalibrowane na 0,3 lub 0,6 bar-a. Ja mam u siebie zamontowany zegar cisnienia oleju i jak odpale zimne auto to ciśnienie od razu idzie na 4,5 bar-a i wtedy działa zawór przelewowy - dopiero jak sie dobrze olej rozgrzeje(przejechane około 10km) to na jałowym mam 1,2 bar-a a na 2000obr/min 3 bar-y.
Pozdrawiam
  
 
Podałem książkowe wartości czyli wartości prawidłowe. Często ludzie pytają jakie powinno być właściwe ciśnienie - więc zebrałem to w jednym miejscu.

Dodatkowym pytaniem jest: przy jakim ciśnieniu oleju zapala się kontrolka

Jednym słowem, zbieramy w jednym miejscu wszystkie dane na temat warości ciśnień...

Nowypn - ja wiem jak to wszystko działa, chodzi o zebranie informacji dla innych
  
 
Witam ponownie
Szkoda że u siebie mam uszkodzoną częśc czujnika ciśnienia odpowiedzialną za sterowanie kontrolką w kabinie bo mógłbym poda precyzyjnie przy jakim ciśnieniu się zaświeci - jak wymienię bączka to postaram się cos dopisa do tematu.
Pozdrawiam