Jakie kola do ladnej?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Jakie teoretycznie najwieksze kola moge zalozyc do mojej 2107. Aktualnie posiadam 185/70. Czy nie sa za duze?
  
 
nie są
  
 
raz miałem 205 tki załozone pojezdziłem moze z tydzien.porazka
  
 
Normalnie mam 175 i jest super. Na zime mam na tył 185 (Pirelli) i jak nie ma sniegu to jest jeszcze lepiej. Mysle ze 185 to jest podstawa.
  
 
Mogą być . A jakie największe????
Na węgrzech widzieliśmy LADĘ 2107 z siedemnastocalowymi felgami i oponami 205 /45 x17. Wygladał fajnie , jeździła jeszcze lepiej , ale :
Po pierwsze miała twardze zwoeszenie i amrtyzatorY Bilsteina , a z tyłu kompletny stabilizator od fita argenty.
Po drugir - na węgrzech sa chyba jednak lepsze drogi ( przede wszystkim nie ma tych pieprzonych kolein),więc pewnie i kolega nie ma takich problemów jak my
Pozdr
Paweł
  
 
To nie jest takie proste powiedziec jakie. Jesli masz felgi z malym ET mozna sie obawiac obcierania o nadkola zwlaszcza z tylu (Mam felhi 13/6" ET13 -tzn wysuniete i przy oponach 185/70 musialem powycinac troche plastikowe nadkola od zewnetrznej strony). Zazwyczaj dostepne felgi maja ET30-35 i tu problem nie powinien wystepowac.
Jasiu
  
 
Witam.
Polecam 14" felgi od Poloneza Truck, założenie opony 175/65R14, lub 185/60 R14 nie zmienia jej wielkości zewnetrzenej, a autko zyskuje i na wygladzie i trzymaniu sie drogi, jezdze tak od 2 miesięcy i jestem naprawdę zadowolony, przy felgach od trucka, nie trzeba nic zmieniac, jesli uzyc felgi 14" od fiata punto czy marei, nalezało by chyba dac jakieś dystanse, ponieważ mają inny ET...
  
 
R15x7 195/50 I jest całkiem dobrze... Felgi wymusiły dystanse, dystanse wymusiły kombinacje ze sprężynami. Teraz mam z tyłu sprężyny od kombi ( jeszcze nie obcięte) . Dlatego nie przyjadę na zlot! Wstydzę się tego podniesionego kupra.
  
 
Grzegorz - czego tu sie wstydzić????Przyeżdzaj jesli tylko możesz bo będzie brakowac twojej pieknej siódemeczki.
Ja przed zlotem tez nie zmienie jeszcze felg na ATS-y bo:
-Felgi maja rozstaw 4x100 i musze kupic tzw pływajace śruby o odpowiedniej długosci dopasowanej do dystansów i felg.
-Musze równiez kupić dystanse bo felgi maja wymiar 6x13 a ET 30 i leciutko ocieraja o zacisk hamulcowy z przodu ( z tyłu jest OK)
- Po za tym musze kupic jeszcze opony (mysle o 195/65 x13 ) ale nie bedzie łatwo zanleźć taki rozmiar.
No i jeszcze jedno- zanim to wszystko pozakładam chcę przedtem oddać felgi do szkiełkowania i lakierowania (beda srebrne jak teraz tylko porzednie odnowione). Jest taka firma w Dąbrowie Tarnowskiej , która robi to naprawdę dobrze.
ALe zakup felg od trucka( jak pisze Sheriffnt) to chyba najlepsze rozwiazanie ( chyba najtańsze) aby poprawić zachowanie sie auta na drodze. Myslę,ze kupię sobie takie kólka na kręciołki
Pozdr
Paweł
P.S. Na zlot przyjeżdzam na starych , oryginalnych ładowskich felgach z niklowanymi kołpakami i na oponkach z dawnych lat- 165/80 x 13 - woerze ,ze dojadę
  
 
Co do wstydu to oczywiście żart, ale tak głupio tłumaczyć się pracą....
Na kolejnym zlocie na pewno będę. Lada dziękuje za komplement...
  
 
Cytat:
2003-08-25 22:01:16, Grzegorz2107 pisze:
...nie przyjadę na zlot!



No to nie zweryfikujemy tych 14-stu (13-stu) sek. do setki
Twoją ładziawką z moją "zamaszystością". Szkoda...

Ale nic to. Co się odwlecze...

Pozdrawiam Ciebie, Twoją ładzianę i jej zadarty kuper .
  
 
apropos kół do Ładnej to jak sie postarać ( i wyłożyc troche pieniążków ) można założyc nawet takie



jak sie podoba ???
  
 
no baaardzo
  
 
Te felgi i opony są chyba warte tyle, co... cała reszta autka
Fajne są!
  
 
Nie do końca mariusznia - ten samochód nie tylko miał takie koła lecz także miał czym je ruszyć i jak utrzymać na drodze



  
 
Sa nieproporcjonalne i wygladaja karykaturalnie. Taka jest moja opinia. Dla mnie 14 cali to max w ladzie
  
 
Cytat:
2003-09-10 11:57:37, Leszek_Gdynia pisze:
Sa nieproporcjonalne i wygladaja karykaturalnie. Taka jest moja opinia. Dla mnie 14 cali to max w ladzie



Rzecz bardzo względna. Nowa auta klasy B ( ford fiesta, C3-mocniejsze) mają koła R15 montowane fabrycznie. I daleko im do utraty proporcji. Z kolei stare fordy caprii często z dużymi silnikami miały tylko R13 i też było ładnie.
Te na obrazku to chyba R17? Dla mnie zbyt ekstremalne, ale można sie przyzwyczaić, pod warunkiem , że nie na polskich drogach... Ja na swoich R15 nie mam żadnych problemów i dlatego uważam to za racjonalny wybór dla ambitnego ładziarza
  
 
Grzegorz - mi chodziło tyklo i wyłącznie o względy estetyczne.

Te nowoczesne kluchy jezdza na 14,15 cali i to nie psuje harmonii, ale lada mi jakos nie pasuje na 17 calowych obręczach. Ot takie moje skromne zdanie
  
 
Ja w mojej 2107 ma 15x6 z oponkami 195/50/15 i jezdzi sie calkiem calkiem a do kolein trzeba bylo sie przyzwyczaic i juz ale przez jeden dzien miale zalozone borbety T 16x9 z oponkami 215/40/16 na moje mimo duzego rozmiaru wygladala szalowo ale gorzej jak trzeba bylo kółkiem troche pomachac hehhe po prostu bez wspomagania TRAGEDIA i to bez wzgledu parking czy zakrent na drodze ale weszly bez wiekszych problemow, a rozmiar jest kwestia gustu jedni wola male inni duze wiec to trzeba przemyslec samemu.

Pozdrawiam.