Problemy z elektryką w Nivie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiem że instalacja elektryczna to chyba najsłabszy punkt w niviastej ale postanowiłem to zmienić Mam jednak problem - jak włączam światłą wskażnik temperatury przesuwa się w prawo Próbowałem już chyba wszystkiego i nadal jest tak samo Tracę już cierpliwość. Pomóźcie
  
 
O ile wiem, jest to problem powszechny w Nivach, w szczegolnosci w starszych rocznikach. Nie wiem dokladnie, co prawda, czy problem bardziej tyczy starszych rocznikow, czy tez tego, ze w starszych Nivach jest, co normalne starsza elektryka ... .

Wejdz na => http://www.4x4.rally.com.pl/forum/ i na Nive. To pytanie bylo tam bardzo czesto zadawane, a wiekszosc odpowiadajacych mowila, ze tak niestety jest juz. Nawet i wskaznik poziomu paliwa oraz inne w zaleznosci, co jest na desce maja tendencje do przesuwania sie w prawo. ... w przypadku wlaczenia swiatel.

Pozdrawiam,
Przemek
 
 
Cytat:
2003-08-24 16:10:32, Przemek67 pisze:
... Nawet i wskaznik poziomu paliwa oraz inne w zaleznosci, co jest na desce maja tendencje do przesuwania sie w prawo. ... w przypadku wlaczenia swiatel...


... a przyczyna jest slabo zmasowany zespol wskaznikow (czarny przewod przkrecony pod deska). Jak masz cierpliwosc to mozesz z nim powalczyc (nie jest to takie proste, chyba trzeba dac dodatkowa mase). Ja cierpliwosci (i czasu) nie mam, wiec sie przyzwyczailem
 
 
Masę za wskaźnikami "udrożniłem" ale to nie wiele pomogło - muszę spróbować poprowadzić drugą , ale na razie brak mi zapału A denerwuje mnie to bo nigdy nie wiem jak stoję w Poznańskich korkach i mam włączone światła czy już samochód się gotuje czy jescze nie
  
 
Zawsze mozesz zgasic na chwile swiatla i wprowadzic "poprawke" . A jak sie gotuje to plyn bulgocze i wylewa sie zewnatrz (sprawdzone niejednokrotnie ). A jak bedzie ci sie chcialo, to druga mase poprowadz grubym drutem gdzies kolo masy akumulatora. I pamietaj, ze problem zawsze moze byc na drugim koncu kabla .
  
 
Tak zrobię, ale niestety prace nad Nivką stanęły ze względu na czekający mnie egzamin już za dwa tygodnie, a że jest to ostatnia szansa aby go zaliczyć to cały wolny czas poświcam na naukę - jest tego wcale nie mało