Wibracje wału napędowego na 1 biegu i wstecznym

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Mam taki problem. Jeśli był już gdzieś poruszany to proszę o linka.
Przy ruszaniu na 1 biegu i przy cofaniu samochód szarpie i trzęsie się. Występują wibracje wału napędowego. Na innych biegach nie ma takich problemów.
Czym to może być spowodowane?
  
 
może poduszki silnika masz rozwalone , miałem tak w fiacie 125p gdy poduszki były do dupy
  
 
Mój problem jest prawie nie wyczuwalny na dużym ssaniu. Przy redukowaniu ssania narasta.
  
 
Obejrzyj łącznik elastyczny pomiędzy skrzynia przednia częścią wału

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Jezeli dojdziesz co jest przyczyna koniecznie napisz ... ja mam ten sam problem ale przy mocno rozgrzanym silniku ... poduszki silnika wymienione , skrzyni tez ... zostala jeszcze podora wału i łącznik ... chyba ze jakies lożysko w skrzyni jest rozsypane ...
  
 
Rozłożyłem pół gaźnika, przedmuchałem wszystkie otwory, powykręcałem dysze, przedmuchałem, wymieniłem filtr paliwa, oczyściłem filtr paliwa w gaźniku. Jak na dzisiejszą jazdę wszystkie objawy ustąpiły.
Wyglądało na to jakby do każdego cylindra nie dostawała się odpowiednia ilość mieszanki i niektóre cylindry chodziły a inne hamowały i dlatego był rezonans na wale.
Zrób to co ja i ewentualnie ustaw jeszcze zapłon. Powodzenia.
  
 
myślę że to nic z silnikiem

to jest chyba znany problem fiatów i ład i tkwi w sztywności układu napędowego (poduszka szkrzyni, podpora wału, przegub wału, poduszki silnika) - chyba bo nigdy do tego nie doszedłem
Taka jest moja teoria, ale kiedyś znajomy mechanik pokazał mi pewien sposób na tymczasowe wyeliminowanie problemu jest to supełnie bez sensu i przeczy temu co napisałem wyżej ale działa i sprawdziło się w kilku autach
Motyw polega na spaleniu gumy Kolo który mi to pokazał wsiadł do auta odpalił, rzucił 1 bieg nogą hamulec, rękami gaz i sprzęgło i palał lacia. Nie tak do oporu jak to się robi żeby zjarać ale na półsprzęgle pulsacyjnie tak. Twierdził że się coś tam układa ten sposób. Bezsensu to jest ale przez pewien czas z szarpaniem był spokój Podkreślam nie trzyma się to kupy ale działa i sprawdzone na innych autach z tym problemem
  
 

Cytat:
2009-08-09 23:46:03, ryzu pisze:
myślę że to nic z silnikiem to jest chyba znany problem fiatów i ład i tkwi w sztywności układu napędowego (poduszka szkrzyni, podpora wału, przegub wału, poduszki silnika) - chyba bo nigdy do tego nie doszedłem Taka jest moja teoria, ale kiedyś znajomy mechanik pokazał mi pewien sposób na tymczasowe wyeliminowanie problemu jest to supełnie bez sensu i przeczy temu co napisałem wyżej ale działa i sprawdziło się w kilku autach Motyw polega na spaleniu gumy Kolo który mi to pokazał wsiadł do auta odpalił, rzucił 1 bieg nogą hamulec, rękami gaz i sprzęgło i palał lacia. Nie tak do oporu jak to się robi żeby zjarać ale na półsprzęgle pulsacyjnie tak. Twierdził że się coś tam układa ten sposób. Bezsensu to jest ale przez pewien czas z szarpaniem był spokój Podkreślam nie trzyma się to kupy ale działa i sprawdzone na innych autach z tym problemem



Potwierdzam, u mnie to też na jakiś czas pomogło
  
 
wiec ja wyeliminuje kilka elementów - poduszki silnika i skrzyni wymienione - poprzeczne drazki "kosci" wymienione ... teraz jeszcze krzyzaki i podpora walu , zastanawiajace jest to ze w moim przypadku dzieje sie to w momencie mocnego nagrzania samochodu ...
  
 
spal gumę
  
 
Mam to samo pisalem juz kiedys. Wymienilem przegub gumowy walu na polonezowski i wszystko ustalo, tyle ze czulem jakby caly uklad napedowy byl dziwnie napiety i faktycznie po 2 miesiacach nowy przegub sie rozlecial. Wstawilem nowy ladowski i dalej trzesie.... Ja temat odpuscilem, bo mam ta lade od nowosci i rozne rzeczy byly wymieniane i dalej trzeslo, jedyne co moze byc teraz to lozysko w skrzyni ale tego nie tykam.
  
 
napewno nie łozysko w skrzyni, jakby lozysko mialo taki luz ze czulbys to na budzie to juz by ci sie rozsypala skrzynia w piz... w mak
Inna sprawa że wszystko co teraz sprzedaja do lady gumowe jest z lipnej gumy, ostatnio na necie zauwazyłem pokazaly sie przeguby walu w takiej metalowejobejmie- chyba to ma wlasnie usztywnaić, ale patrząc na jakość wykonania to cos powatpiewam.
Myślalem kiedys żeby zrobić takie cos z pouliretanu.
  
 
tez mi sie wydaje ze to raczej nie powinna byc skrzynia bo lada nie ma duzo przejechane dlatego nie ma sensu grzebac tam, ten metal o ktorym mowisz jest tylko do montazu, potem go odcinasz i jazda
  
 
jakieś odkrycia w temacie ?? Bo moja po ostatnim upalanku dostała wibracji i odkryłem nowe dźwięki, mam nadzieje ze to poduszka i brak oliwy w skrzyni
  
 
Cytat:
2009-08-17 16:49:07, 77rally pisze:
jakieś odkrycia w temacie ?? Bo moja po ostatnim upalanku dostała wibracji i odkryłem nowe dźwięki, mam nadzieje ze to poduszka i brak oliwy w skrzyni


Krzyżak wału?
  
 
ja jutro bede wymienial podpore walu plus krzyzaki ... zobaczymy
  
 
wiec kolejne elementy odpadaja ... krzyzaki i podpora hmmm a moze to sprzeglo badz silownik sie zacina ?
  
 
Hmm może to głupie będzie ale ... możliwe by było, że jakieś zęby przekładni w moście się wyrobiły i przeskakują przy większym obciążeniu??

Tak tylko gdybam.
 
 
moim zdaniem wine ponosi tylko i wyłącznie żle działające sprzęgło. U mnie jest podobnie, szczególnie przy ruszaniu pod górę. Raz na 100 jak dobrze zasprzęgli to nie szarpie. Będę niedługo wymieniał skrzynie biegów na ładowską, to przy okazji zajrze pod docisk. Mam nowa tarczę sprzęgła to ja tam wcisnę. zobaczymy, czy będzie różnica. Dawno temu rozleciał się docisk, więc go wymieniłem zostawiając orginalną tarczę. Podejżewam że jest już zjechana. A propos>>>>>>Wystaczy, że docisk jest lekko skrzywiony i już dupa.
  
 
W mojej 2103 wystepowal ten problem.

W 2107 wal takze wpada w wibracje. Po zalozeniu instalacji LPG problem stracil na sile - prawdopodobnie dzieki spokojniejszej pracy silnika na tym paliwie. Wg mnie wine ponosi tarcza sprzegla, ktora powoduje wibracje i im mocniej sa wytluczone elementy zawieszenia silnika i skrzyni, tym bardziej jest to odczuwalne.