[MKVII] ucieka woda, mozliwe ze się spala? :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam, ostatnio podejrzewalem ze mi poszla uszczelka. no i myslalem ze woda dostaje sie do komory. no ale teraz juz mysle ze uszczelka jest ok. bo nie dymi itd. ale kurcze woda caly czas ucieka i to sporo. ostatnio 1 litr w 3 dni

najgorsze ze nie widac nigdzie wycieku. sprawdzałem prz chlodnicy, i trojnikach roznyc. mechanik na kanale tez nie wiedzial fakt ze samochod byl troszke mokry od sniegu.

i pytanie
mozliwe ze po prostu samochod to jakos przepala? ze jednak to uszczelka.
na mocy nic nie stracil,
nie dymi,
stan oleju taki sam caly czas,
na korku zarowno od oleju jak i zbiornika wyrownawczego wszystko ok.
  
 
Jesli taka ilosc by pochłaniał to ciezko było by Tym jezdzic, ostatnio gosc przypriowadził Renault 19 diesla, głowica była popękana w 2 miejscach przy kazdym z 8 zaworów, a w zbiorniczku wyrównawczym było czarno od oleju.

Tak ze na kanał go, odpalic i niech chodzi, troche goi przygazowac, najlepiej zebys nie jedził wczesniej po wodzie.

Kolejne miejsce to sprawdz dywan w nogach kierowcy/pasazera, bo moze nagrzewnica puszcza, lub połaczenie z nia i płyn idzie do srodka auta, chociaz czuł byc bo i szyby by mogły bardziej parowac.
  
 
wyciąg bagnet i zobacz jaki masz olej i czy ci go nie przybywa
  
 
a moze pompa wody puszcza....
  
 
pisalem ze olej w normie.
no tak zrobie ze na kanal wjade i niech mi sprawdzi dokladnie. a w srodku samochodu zawsze suchutko mam. jeszcze nie widzialem zeby cos bylo zawilgocone.

bede musial wjechac na kanal i odczekac z pol godzin niech wyschnie samochodzik i zobaczyc. bo az taka ilosc schodzi takze musi byc widoczne.

mam nadzieje ze to gdzies na laczeniach a nie pompa. bo znowu by były koszta
  
 
a z nagrzewnicy to do środka auta niewielkie ilości sie dostają jeśli już bo o ile mnie pamięć nie myli to podłączenie węży jest na zewnątrz auta i może namakać ta wykładzina na ścianie grodziowej i tamtędy się lać, sprawadź czy tam jest sucho też
  
 
suchutko w samochodzie dopiero sprawdzalem. na maila dostalem odpowiedz ze ucieka prawdopodobnie przez czuknik temperatury przy glowicy. co wy na to
  
 
przecież niby masz sucho pod silnikiem
oblukaj sobie ten czujnik temperatury a nie takie bezsensowne teksty piszesz
a tak w ogóle to odrobinkę zaśmiecasz to forum bo napisałeś kilka tematów a właściwie wszystkie o tym samym, dlaczego nie piszesz w jednym. a może kolega chce tu bałaganu troszkę narobić
  
 
nie balaganu tylko na jednym forum nigdy sie wszystkiego nie dowiem. juz nie raz sie o tym przekonalem i bez podstawnie nie osadzaj!