Kontrolka "symbol silnika"

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam .Czy moze ktos wie jaka usterke moze sugerowac pojawiajaca sie kontrolka - żółty silniczek.Pokazuje sie ona podczas gwaltownego przyspieszenia ,lub przy wiekszej predkosci ok 140/h.Przy spokojnej jezdzie bez w/w zachowan nie swieci sie.Zauwazylem to pierwszy raz dzisiaj .Od wymiany oleju uplynelo 11 miesiecy zrobione 10 tys na tym oleju stan w polowie bag. (full syntetyk mobil).Plyn chłodzacu na zimnym silniku prawie na minimum lecz jednak powyzej min.Silnik to 4a-fe na gazie,przebieg 150tys,( na gazie ok 50 tys)lekko slychac zawory.Avensis '97.Czy moze ktos mial cos takiego,lub z opisu moze cos wywnioskowac gdzie szukac problemu.Prosze o rade.Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2009-10-27 23:38:42, Judber pisze:
Witam .Czy moze ktos wie jaka usterke moze sugerowac pojawiajaca sie kontrolka - żółty silniczek.Pokazuje sie ona podczas gwaltownego przyspieszenia ,lub przy wiekszej predkosci ok 140/h.Przy spokojnej jezdzie bez w/w zachowan nie swieci sie.Zauwazylem to pierwszy raz dzisiaj .Od wymiany oleju uplynelo 11 miesiecy zrobione 10 tys na tym oleju stan w polowie bag. (full syntetyk mobil).Plyn chłodzacu na zimnym silniku prawie na minimum lecz jednak powyzej min.Silnik to 4a-fe na gazie,przebieg 150tys,( na gazie ok 50 tys)lekko slychac zawory.Avensis '97.Czy moze ktos mial cos takiego,lub z opisu moze cos wywnioskowac gdzie szukac problemu.Prosze o rade.Pozdrawiam


Tak jakakolwiek ,trzeba kody odczytac.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzieki za podpowiedz.Gdzie mozna to zrobic?Ile to kosztuje?Jestem z Krosna.
  
 
A te Ave nie miały jeszcze 4A, 7A, 3S ?, żeby dało się to samemu zrobić ?

Big, pójdzie tam jeszcze zworą, czy już OBDII ?

pzdr
  
 
Chyba jeszcze pójdzie zworką.

klik:
https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=98093&c=18&f=23

Jak masz motor 4a-fe to zaopatrz się w serwisówkę do cariny e (np z powyższego linka) i tam na stronach 63-64 nasz dokładnie opisane jak sprawdzić kody błędów ECU. Pozdrawiam Krosno, chodziłem tam do liceum.



[ wiadomość edytowana przez: Egiptos dnia 2009-10-28 12:55:49 ]
  
 
Cytat:
2009-10-28 12:04:40, marcinm pisze:
A te Ave nie miały jeszcze 4A, 7A, 3S ?, żeby dało się to samemu zrobić ? Big, pójdzie tam jeszcze zworą, czy już OBDII ? pzdr


Jak ma stare zlacze pod maska to pojdzie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
a ja sądzę że to lambada
  
 
A ja sądzę że pomoże regulacja gazu.
  
 
A ja sądzę że pomoże regulacja gazu.
  
 
a ja nic nie sądzę tylko trzeba odczytać kody błędu.pzdro.
  
 
gdzie masz łącze diagnostyczne???
  
 
Złącze jest pod kierownica po lewej stronie, trzeba złącze , spinacz juz nie wystarczy
Pisząc o oleju masz na myli 5w50 lub 0w40 ?

Poziom pluny chlodniczego w LPG powinien byc full, nie przy min, dolej tak żeby było grubo ponad polowe miedzy min. a max. a reszta niepotrzebna sie przeleje podczas jazdy.

Co tam jest w AVE przeplywomierz chyba do czyszczenia ale głowy nie dam ....

pozdr.
  
 
a może starczy "zworka" trzeba spróbować,4 pin od lewej u góry i 4od prawe na dole,i odczytać kody.pozdro.
  
 
Cytat:
2009-10-30 18:09:37, Henio63 pisze:
A ja sądzę że pomoże regulacja gazu.



dokładnie.lambada widzi za uboga mieszanke. dlatego pali sie check engine. regulacja powinna wzbogacic mieszanke i kontrolka powinna zniknac. takie jest moje zdanie. sprawdzone na dwoch autach z gazem.

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2009-10-31 10:43:09, kleeb pisze:
dokładnie.lambada widzi za uboga mieszanke. dlatego pali sie check engine. regulacja powinna wzbogacic mieszanke i kontrolka powinna zniknac. takie jest moje zdanie. sprawdzone na dwoch autach z gazem. pozdrawiam


Kontrolka silnika moze sie zapalic w przypadku jakiejkolwiek usterki,nie koniecznie musi to byc sklad mieszanki.
Fakt jest taki ze jak jest Gaz to glownie problemy wynikaja z instalacji lub samego skladu gazu,i to mozliwe ze bedzie za uboga lub za bogata.
Czyli klema na 5 minut pojezdzic na benzynie i jak bedzie ok to gazior do regulacji.
Lub najprosciej odczytac kod bledu testerem.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam.Wygląda ,ze dolanie plyny chlodzacego zlikwidowalo usterke.Testowalem wielokrotnie i sytuacjach w jakich sie poprzednio ukazywala kontrolka teraz nic.Co do procedury w jaki sposob komputer wyczuwal bład to nie umiem tego wytlumaczyc.Dzialo sie to (pojawiala sie kontrolka)pow 140 km/h lub przy duzych obrotach silnika na 3-4 biegu.Po obnizeniu owych wielkosci znikala.Moze sie komus ten przypadek powtórzyc to juz bedzie wiadomo co jest przyczyną.Pozdrawiam