[MKVI] Elektryczne szyby - montaż. Co jest potrzebne? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
z 3d nie pasuje do 5d ani odwrotnie gdyż szyna do której jest przymocowana szyba jest za krótka (krótsza szyba=krósza szyna)

a do montażu tak składając do kupy z całego wątku potrzeba:

-2 x podnośnik (konieczne)
-2 x wiązka elektryki z drzwi
- wiązka główna z przyciskami (x2) (idzie od tunelu do skrzynki i do drzwi)
-przekaźnik (niekoniecznie)

Domontaż starej/montaż nowej..

- wiertło do metalu (rozwiercasz nity)
- wiertareczka
- 8 śrubek z nakrętkami (po 4 na stronę do mocowania szyny (rozmiar sam dobierzesz)
- śruby do mocowania silniczka szyb, generalnie można wykorzystać 3 otwory ale w zasadzie wystarczy umocowanie na 2 śrubach

najgorsze jest wyjęcie tunelu i niepołamanie go (2 osoby bedzie raźniej)

ogólnie praca fajna na 2h i pare browarków w ładny słoneczny dzień
  
 
Cytat:
2010-01-19 20:54:35, trance pisze:
z 3d nie pasuje do 5d ani odwrotnie gdyż szyna do której jest przymocowana szyba jest za krótka (krótsza szyba=krósza szyna) ...



Może i jest różnica w długość szyn (okucie szyby?), jak to kolega opisuje, ale to nie z tego powodu 3d nie pasują do 5d i odwrotnie. W 3d są dłuższe linki, odległość korbki/silnika od prowadnicy szyby jest różna.
  
 
Podepne sie do tematu.
Jak to jest z tym przekaznikiem w MK7?
nie ma go, bo nie przewidziano, czy nie ma, ale moze byc?
u mnie jest tak ze szybki dzialaja tylko jak stacyjke odpale, jade z uchylona szybka, staje, wylaczam stacyjke, wyciagam kluczyk, otwieram drzwi... no i kurza stopa znowu zapomnialem szyby zamknac
jak sie da to bym sobie taki przekazniczek wstawil i mogl bym zamknac szybke po otwarciu drzwi.
  
 
Cytat:
2009-12-31 14:54:00, Magik123 pisze:
Ja u siebie zakladalem to instalka drzwi i tunelu juz byla.

mnie tez taka operacja czeka, podnośniki eżą juz prawie 2 lata w oczekiwaniu.

ciekawe, w mk7 też można na to liczyć czy raczej została pokonana przez koszty? ( w drzwiach mam, w tunelu nie sprawdzałem)
  
 
Cytat:
2010-01-24 08:12:33, grzesiek127 pisze:
mnie tez taka operacja czeka, podnośniki eżą juz prawie 2 lata w oczekiwaniu. ciekawe, w mk7 też można na to liczyć czy raczej została pokonana przez koszty? ( w drzwiach mam, w tunelu nie sprawdzałem)



z regoly jak masz w drzwich to w tunelu tez powinny byc. jezeli tam nie znajdziesz to szukaj pod wykladzina pod fotelem kierowcy lub tak jak u mnie w essim mkV jest przy wiazce idacej na dyl auta. lezy i czeka, ale sie nie doczeka chyba, bo dziewczyna mowi, ze nie potrzebuje elektryki.
  
 
Cytat:
2010-01-19 20:54:35, trance pisze:
najgorsze jest wyjęcie tunelu i niepołamanie go (2 osoby bedzie raźniej) ogólnie praca fajna na 2h i pare browarków w ładny słoneczny dzień



to były czasy
Za pierwszym razem może zejść troszke wiecej niż 2h w momencie kiedy nie masz wiązki fabrycznie
  
 
odkopuje...
czy ktos moze pokazac (jak wygląda) albo powiedziec w ktroym miejscu powinien byc przekaźnik od elektrycznych szyb...

jak sie domyslam lusterka elektryczne tez sa na tej wiązce co szyby??
  
 
a czy z mk5,6 3d da się przełożyć elektrykę do mk7 3d? pomijam obudowę lewarka i przyciski.
  
 
O MK5 nic nie wiem, ale z MK6 pasują na 100%. Przynajmniej same siłowniki. Poza tym to chyba było o tym na forum?
  
 
Panowie podbijam bo dalej jest ta kwestia nie wyjasniona . W skrzynce ktora miala wiązke fabrycznie jest zworka ale co wtedy gdy auto nie mialo instalacji . Skrzynka ma miejsce na instalke szybek , ale gdzie trzeba tą zworke albo przekaznik załozyc ?

Dodaje fotke skrzynki z porad storny

  
 
zakladaj, bedzie dzialac. z tej skrzynki co dales fote to jest ten zielony przekaznik. jesli masz tam zworke to tak jak pisalem. zakladaj elektryke pod szyby. bedzie dzialac.

[ wiadomość edytowana przez: smallsize dnia 2010-09-01 07:00:24 ]
  
 
to fotka zaporzyczona z forum . ja zalozylem elektryke i nie dziala dlatego pytam
  
 
Cytat:
2010-09-01 10:18:14, Intel pisze:
to fotka zaporzyczona z forum . ja zalozylem elektryke i nie dziala dlatego pytam




jak masz zworke lub bezpiecznik to musi chodzic. no i skrzynka musi byc na wypasie w srodku.
  
 
Cytat:
2010-09-01 10:18:14, Intel pisze:
to fotka zaporzyczona z forum . ja zalozylem elektryke i nie dziala dlatego pytam


A może masz wiązkę z wersji Giha gdzie potrzebny jest przekaźnik żeby działało? (bynajmniej u mnie zadziałały dopiero jak wsadziłem one touch)
  
 
Przekaźnik włożysz w miejsce nad żółtym przekaźnikiem bodajże od czasowego wyłączania światła w kabinie (no chyba że masz bardzo ubogą skrzynkę i nie ma w niej pinów) jeśli podłączysz zgodnie z oryginałem to wystarczy sam bezpiecznik i będzie działać, przekaźnik jest tylko od tego aby zamknąć szybę bez kluczyka w stacyjce pod warunkiem otwarcia drzwi. Ja tak miałem w MK5 (nie miało wiązki pod elektrykę) i działało bez przekaźnika jaki i żadnej zworki. Co do zworki to możliwe że zwiera się któreś piny w miejscu tego zielonego przekaźnika ( takie zastąpienie przekaźnika) ale to już tylko moje gdybanie.W każdym razie bez zielonego pobawimy się szybami tylko na drugiej pozycji w stacyjce. Mam nadzieję że choć troszkę pomogłem.
  
 
a czy czasem zworka nie jest konieczna jak nie ma przekaźnika?? (w mk5) bo jak dobrze kojarzę, to przez styki NC przekaźnika idzie prąd ze stacyjki, a jak otwierasz drzwi to podajesz masę na cewkę przekaźnika i przełączasz styki. (na to też wskazywałby schemat z WKŁ) chyba że instalka ma jakąś inną/dodatkową opcję podłączenia, albo są 2 wersje skrzynek pod szybki.
w wolnej chwili zajade do szwagra i wyjme mu ten zielony przekaźnik. tam była gotowa instalka, tylko podpiąć siłowniki i przyciski. sam to zakładałem, ale od razu z przekaźnikiem.

w mk6 z "nowszą" skrzynką nie ma tego przekaźnika wogóle.



[ wiadomość edytowana przez: Venom_4x4 dnia 2010-09-01 12:03:39 ]
  
 
Ale ja mówiłem o przekaźniku w tunelu, a nie tym w skrzynce bezpieczników. U siebie w skrzynce nic nie dokładałem, ale szyby ruszyły dopiero po dołożeniu przekaźnika w tunelu - nie wiem jak to jest rozwiązane w innej wersji instalki (są też w ogóle bez gniazda w tunelu) i co tam trzeba zrobić.
  
 
w mk7 nie m przekaźnika o którym pisaliśmy. co do tego w tunelu (one touch'a) to jest on konieczny jak nasz org instalke z oprawką, bo on stanowi przerwę w obwodzie silnika. (przynajmniej szyby kierowcy. bez niego szyba kierowcy nie ruszy. szyba pasażera powinna działać.