Cięzki rozruch avensis d4d( do Bigelektrona) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tester był elektroniczny, napiszę co wdrukowało
SOC : 12,65V
CCA NOM 680EN
CCA FAKT. 602EN
STAN TECHN. AKUM. 88%
STAN NAŁADOW. 100%
AKUMULATOR DOBRY
jak się trochę ociepli to sprawdzę masę.
  
 
Cytat:
2012-02-02 20:43:41, Juras01 pisze:
Tester był elektroniczny, napiszę co wdrukowało SOC : 12,65V CCA NOM 680EN CCA FAKT. 602EN STAN TECHN. AKUM. 88% STAN NAŁADOW. 100% AKUMULATOR DOBRY jak się trochę ociepli to sprawdzę masę.


Akus dobry ...to teraz trzeba zmierzyc ile obr kreci rozrusznik

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Przeczyściłem przewód masowy, ale tylko ten, który idzie do przedniego pasa. Tego co idzie do skrzyni biegów nie mogłem odkręcić, przeszkadza jakaś rura, ale bałem się jej ruszać. Kręciłem rozrusznikiem przy odpiętych wtryskach, wskazówka obrotomierza się nie ruszyła, chociaż obroty były na tyle duże, że auto by odpaliło gdyby wtryski pracowały. Silnik był jeszcze w miarę ciepły ( stał ok. 2 godz. po jeździe). Jutro sprawdzę rano na zimnym. Jestem też umówiony na ponowne sprawdzenie rozrusznika. Zobaczymy ...
  
 
Cytat:
2012-02-07 19:57:18, Juras01 pisze:
Przeczyściłem przewód masowy, ale tylko ten, który idzie do przedniego pasa. Tego co idzie do skrzyni biegów nie mogłem odkręcić, przeszkadza jakaś rura, ale bałem się jej ruszać. Kręciłem rozrusznikiem przy odpiętych wtryskach, wskazówka obrotomierza się nie ruszyła, chociaż obroty były na tyle duże, że auto by odpaliło gdyby wtryski pracowały. Silnik był jeszcze w miarę ciepły ( stał ok. 2 godz. po jeździe). Jutro sprawdzę rano na zimnym. Jestem też umówiony na ponowne sprawdzenie rozrusznika. Zobaczymy ...


Testerem sprawdzic engin speed a nie patrzec na obrotomierz

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dziś odebrałem auto po reklamacji. Wg nich rozrusznik jest sprawny. Pytałem, czy mierzyli obroty wału podczas rozruchu - nie mamy takiego urządzenia, na pytanie czy sprawdzili akumulator - my mamy taki prosty miernik elektroniczny, który i tak pokaże że akumulator jest sprawny. A w ogóle to jest zima i auta mogą ciężko odpalać. Tłumaczyłem, że chodzi mi o niskie obroty wału podczas kręcenia rozrusznikiem, ale jak bym rozmawiał z obcokrajowcem. Pan próbował mi wciskać, że to wina wtrysków albo czegoś innego. W końcu poprosiłem, żeby wpisał do karty gwarancyjnej zgłoszenie usterki, machnąłem ręką i odjechałem. Co dalej robić ? Warsztat to http://startergdynia.pl/Start.html
pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: Juras01 dnia 2012-02-10 19:34:36 ]
  
 
zajrzyj na hutniczą wis awi bramy dostaw makro
  
 
no tak, ale w STARTERZE wybuliłem 270 zł
  
 
tak tylko wspomniałem ,kiedyś zawoziłem tam alternator firmowy i warsztat ten i obsługa sprawiali całkiem sensowne wrażenie
  
 
Cytat:
2012-02-10 19:33:49, Juras01 pisze:
Dziś odebrałem auto po reklamacji. Wg nich rozrusznik jest sprawny. Pytałem, czy mierzyli obroty wału podczas rozruchu - nie mamy takiego urządzenia, na pytanie czy sprawdzili akumulator - my mamy taki prosty miernik elektroniczny, który i tak pokaże że akumulator jest sprawny. A w ogóle to jest zima i auta mogą ciężko odpalać. Tłumaczyłem, że chodzi mi o niskie obroty wału podczas kręcenia rozrusznikiem, ale jak bym rozmawiał z obcokrajowcem. Pan próbował mi wciskać, że to wina wtrysków albo czegoś innego. W końcu poprosiłem, żeby wpisał do karty gwarancyjnej zgłoszenie usterki, machnąłem ręką i odjechałem. Co dalej robić ? Warsztat to http://startergdynia.pl/Start.html pozdrawiam [ wiadomość edytowana przez: Juras01 dnia 2012-02-10 19:34:36 ]


Mozliwe ze wtryski ale zanim nie sprawdzisz z jaka predkoscia kreci to nic dalej nie mozna powiedziec...
Kurde jak moze powiedziec ze rozrusznik ok jak nie sprawdzil obrotow ...od rozrusznika wymaga sie aby krecil nawet jak potrafi ladnie recytowac wiersze a nie kreci powyzej 200 obr to sprawny silnik bedzie ciezko odpalal , a rozrusznik bedzie zepsuty.
Nawet Creader z allegro za 200zl ma odczyt obrotow silnika to co oni maja za sprzet?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer