Padł aku

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam padł aku, kręcił kręcił i się rozładował; kontrolki jeszcze świecą, centralny i alarm działa ale nie ma siły obracac rozrusznikiem (w garażu -11 stopni).
Mam pytania bo pierwszy raz mnie to spotkało:
1. czy warto go doładowywać i jakim prądem - ile A i jak długo?
2. jeżeli kupno to jaki i ile Ah i A? - wolałbym tego uniknąć.
3. przy ładowaniu ściągać klemy? bo nie wiem co z kompem, alarmem jak to rozłącze na ileś godzin.

Dzieki za szybką pomoc
  
 
Akumulator to MUTLU 70 Ah 640 A Mega Calcium - czy to można ładować zwykłym prostownikiem?
  
 
Cytat:
2012-02-04 15:39:32, tomi150 pisze:
Akumulator to MUTLU 70 Ah 640 A Mega Calcium - czy to można ładować zwykłym prostownikiem?


Mozna tylko trzeba najpierw wypic wapno musujace.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
dzięks za szybką odpowiedź
  
 
wypnij aku weź do domu podłącz prostownik i ładuj 12godzin jeśli masz prostownik bez regulacji to nic nie musisz ustawiać tylko ustaw napięcie ładowania na 12V (o ile masz taką możliwość) jeśli natomiast masz prostownik z ustawianym prądem (czyt. ampery) to ustaw tak jak pisze na prostowniku lub poszukaj jakim prądem powinien być ładowany i przez jak dłógo. Jak już autko uruchomisz to podjedź na stacje benzynową i kup benzyne na każde 10l ropy możesz wlać 0.5 benzyny. i to wszystko.












  
 
Cytat:
2012-02-05 16:23:26, dziaba pisze:
wypnij aku weź do domu podłącz prostownik i ładuj 12godzin jeśli masz prostownik bez regulacji to nic nie musisz ustawiać tylko ustaw napięcie ładowania na 12V (o ile masz taką możliwość) jeśli natomiast masz prostownik z ustawianym prądem (czyt. ampery) to ustaw tak jak pisze na prostowniku lub poszukaj jakim prądem powinien być ładowany i przez jak dłógo. Jak już autko uruchomisz to podjedź na stacje benzynową i kup benzyne na każde 10l ropy możesz wlać 0.5 benzyny. i to wszystko.


Takie metody to mozesz w ciezarowce stosowac ale nie w D4D bo zaplacisz pompa i wtryskami -to sprawdzona metoda zdziwionych traktorzystow. zeby zalatwic aparature paliwowa.Bezkarnie mozna lac antyzel i mixol w proporcjach jak do dwusuwa 3%

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
do d4d nie wolno lać benzyny,zbyt wrażliwy układ wtryskowy,tak jak Big pisze antyżel kupić i 1 litr ponoć starcza na 1000 km,50pln na 1000km to nie jest dużo,a ponoć czyści zabezpiecza ,do (-39stC)ropa,zapobiega wytrącaniu się parafiny,można stosować przez cały rok.ja używam zimą ,osobiście polecam.
  
 
Cytat:
2012-02-06 01:35:23, syd pisze:
do d4d nie wolno lać benzyny,zbyt wrażliwy układ wtryskowy,tak jak Big pisze antyżel kupić i 1 litr ponoć starcza na 1000 km,50pln na 1000km to nie jest dużo,a ponoć czyści zabezpiecza ,do (-39stC)ropa,zapobiega wytrącaniu się parafiny,można stosować przez cały rok.ja używam zimą ,osobiście polecam.



sorry- 1 litr antyżelu na 1000 LITRÓW ropy
"Diesel Skydd - całoroczny dodatek do oleju napędowego, zalecany szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zapobiega wydzielaniu się parafiny w oleju napędowym w niskich temperaturach, blokowaniu filtra i przewodów paliwowych. Obniża temperaturę płynności paliwa i podnosi walory oleju napędowego. Ułatwia uruchamianie i pracę silnika wysokoprężnego w niskich temperaturach. Poprawia pracę i zwiększa moc silnika. Czyści i chroni układ paliwowy przed korozją i rdzą. W zależności od jakości użytego oleju napędowego, jest skuteczny nawet do temperatury -39 st C. Zmiana konsystencji produktu w bardzo niskich temperaturach (zgęstnienie) nie powoduje utraty jego własności, po przywróceniu płynności produktowi w dodatnich temperaturach.

DIESEL SKYDD produkowany jest w Szwecji, według receptury i technologii sprawdzonej w skrajnych warunkach skandynawskiej zimy.

Koncentrat 1:1000."
  
 
Po radzie Bigelektrona kilka godzin ładowania prądem 7A i już tydzień kręci rozrusznikiem jak szalony; co do paliwa na razie nic nie dolewałem wiec chyba trafiłem na dobrą stację