Fotele z astry F, ktoś próbował je montować do Espero??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, niestety kilka dni temu złamał mi się fotel kierowcy, a na śląsku nie ma oryginalnych foteli w dobrym stanie, znalazłem jednak fotele z astry F. Stąd pojawia się moje pytanie, czy będą pasowały bez żadnych przeróbek?
  
 
Cytat:
2010-01-14 18:16:48, syndoktora pisze:
Witam, niestety kilka dni temu złamał mi się fotel kierowcy, a na śląsku nie ma oryginalnych foteli w dobrym stanie, znalazłem jednak fotele z astry F. Stąd pojawia się moje pytanie, czy będą pasowały bez żadnych przeróbek?


Tak, będą pasowały. Jedynie kwestia klamry pasa bezpieczeństwa jest niewiadomą, z uwagi na napinacze w astrze F.

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Serdeczne dzięki, nareszcie ktoś kto potrafi odpowiedzieć konkretnie i precyzyjnie na zadane pytanie.
  
 
A nie lepiej pospawac ten co jest ? Nie wiem jak astrze f ale w g
fotele sa malo wygodne - siedzi sie jak w plastykowym krzeselku w tramwaju , twardo a ze auto dodatkowo ma twarde zawieszenie to czuc kazda dziure
  
 
spawanie kosztuje tyle co wymiana foteli (a są w o wiele lepszym stanie niż te z espero), siedziałem w nich, nie jest najgorzej. Co mnie zdziwiło mają regulacje wysokosci jak w espero.

[ wiadomość edytowana przez: syndoktora dnia 2010-01-15 08:01:43 ]
  
 
A ja mam fotele z G. Troche przerobek i siedza. I moim zdaniem sa o wiele fajniejsze bo: sa twardsze, nic nie skrzypi, nie trzeszczy.

Ale jak masz z F to bierz bez zastanowienia

[ wiadomość edytowana przez: Torp12 dnia 2010-01-15 09:59:28 ]
  
 
no i taborety już zamontowane , napewno mniej komfortowe i strasznie wysoko się siedzi, ciężko się przyzwyczaić. Był mały problem z montażem, wydaje mi się że mocowania są minimalnie szersze ale siła fizyczna czyni cuda . Żałuję że nie znalazłem w okolicy foteli z vectry A, ale jak się nie ma co się lubi, to znaczy że się nie ma mercedesa
  
 
Ja po przesiadce z espero do astry g mialem pierwsze wrazenie -ale te fotele niewygodne a drugie ale tu ciasno - tzn lewa reka w espero miala duzo miejsca a w astrze obszar miedzy drzwiami kierowcy a fotelem jakis taki waski - trzeba bylo szukac wygodnej pozycji , cale szczescie ze nie kupilem corsy bo tam jeszcze chyba ciasniej , echh szkoda ze espero tak rdzewialo

Torp12 -astra g ma boczne poduchy w fotelach - podlaczales je?

[ wiadomość edytowana przez: Zzzz dnia 2010-01-18 21:37:13 ]
  
 
z ta kierownica przy drzwiach to taka przypadłosc aut małych i kompaktowych
jak pierwszy raz wsiadłem do focusa to ewidentnie lewa reka mi przeszkadzała w manewrach -w astrze to samo-odczucie beznadziejne przy pierwszym kontakcie

podobny "luz' jak w espero jest dajmy na to w alfach 164 i 166 albo w volvo v70 czyli w klasie sredniej i wyzszej

taki "trick' jak w maluchu-niesymetrycznie ustawiona kierownica
  
 
Witam. Jako nowicjusz moge tylko powiedziec ze ja w swoim espero posiadam fotele z Astry F, dokładniej z Astry GSI - kubełki RECARO. Pasują co do śrubeczki Jeśli ktoś jest zainteresowany chętnie zrobię zdjęcia... Co do kanapy niestety nie pasuje gdyz w astrze jest dzielona 1/3 | 2/3 ale ten problem też zamierzam rozwiązac tylko w lecie jak będzie troche cieplej