[Ogólne]Schemat instalacji elektrycznej klapy tylnej -szukam

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ma ktoś schemat jak w tytule? Może być do Mk5, mk6, mk7 bo pewnie i tak idą inne kolory niż w Cosworth-ie, a właśnie z nim jest problem.

Są 3 przewody, które idą pod podsufitką:
brązowy
brązowo-żółty
czerwono-biały
Pewnikiem powinny iść do klapy, ale gdzie dokładnie i do czego to nie wiem. Wiązka została ucięta, a dalszy ślad po niej zaginął.

Kto pomoże w temacie?
Wiem że to powinno był łatwe, bo jest tylko wycieraczka, grzanie tylnej szyby i elektryczny zamek w klapie, ale jakoś nie idzie mi wróżenie z fusów.


[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2010-12-13 17:18:50 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu ]
  
 
ja wiem tylko tyle ze blaszka z prawej strony odpowiada za wycieraczke. (jak nie dziala, wystarczy ze przeczyszcze blaszke i juz funga)
  
 
Dzięki, też przydatna informacja. Ja podejrzewam dość mocno, że są to kable od zamka.
One idą górą, przy dyszy spryskiwacza.
Zaś blaszki są na dole jak słusznie zauważyłeś odpowiadają za wycieraczkę, pewnie też za grzanie tylnej szyby, a 3cia za masę lub światło przeciwmgłowe.
  
 
Masa idzie zawiasami, trzecią blaszką światło przeciwmgłowe, więc zostaje jak mowisz, zamek klapy, ale aż trzy przewody to też dziwne.
  
 
Zagadka dalej nie rozwiązana, a bez złożenia klapy nie mogę składać Coswortha, bo nie złoże środka...
  
 
Wydaje mi się, że: przez te blaszki idą: wycieraczka, przeciwmgłowe, ogrzewanie tylnej szyby. Zamek nie jest w klapie - w klapie jest tylko bolec, a cała reszta jest na dole, więc kable idą spodem.
  
 
pomyslmy.
1. wycieraczka
2. szyba
3. przeciwmgielne to nie tylko staly + do parkowania
wycieraczki.

dodatkowo jeden skrajny jest krancowka oswietlenia bagaznika.
  
 
Cytat:
2010-12-13 20:25:43, CKsrv pisze:
pomyslmy. 1. wycieraczka 2. szyba 3. przeciwmgielne to nie tylko staly + do parkowania wycieraczki. dodatkowo jeden skrajny jest krancowka oswietlenia bagaznika.



I z tym ja tez sie zgodze.... Masa w klapie idzie po zawiasach dlatego dobrze jest sobie osobna przewodem poprowadzic... Wszystkie inne dodatki w klapie zasilane sa od gory w przejsciach pomiedzy dachem a klapa w tych przelotkach...

Temat 'blaszek' juz sie wiele przewijal, dlaczego wiekszosc pisze a nigdy fizycznie tego nie sprawdzila????

Do autora watku.... Masz 3 przewody wiec jeden na pewno powinien byc do silownika zamka... Masz tam tez krancowke co daje znac ze klapa jest (nie) domknieta?? Moze jeden lub dwa pozostale to wlasnie ta krancowka???

ps. bialo czerwony to jesli dobrze pamietam zasilanie silownika



[ wiadomość edytowana przez: swierszczu79 dnia 2010-12-13 21:59:21 ]
  
 
Chyba nie wszyscy mnie zrozumieli.
Przewody idą pod podsufitką, wchodzą w przelotkę (górą przy klapie i dachu) i powinny wejść w klapę, w klapie natomiast nie ma żadnych przewodów.

Poza tym zamek jest właśnie w klapie, a nie w pasie tylnym jak napisał jeden z kolegów.

swierszczu, krańcówek nie ma na klapie, a z tym przewodem to jest on czerwono-biały, a nie na odwrót, jak napisałeś, nie wiem czy ma to znaczenie...
Jednak postaram się jakoś sprawdzić czy to jest zasilanie siłownika, powinno ono być przy wyłączonym zapłonie, a na włączonym powinno znikać...

P.S Chyba że sama krańcówka jest z tych właśnie blaszek i pinów z pasa...


[ wiadomość edytowana przez: GrzEE dnia 2010-12-13 22:42:30 ]
  
 
hmmm... niewiem czy dobrze sie rozumiemy... piny i blaszki napewno nie beda mialy nic wspolnego z tymi przewodami... jesli chodzi o krancowke to chodzilo mi o taka wpinana w zamek w klapie.... wychodza z niej dwa przewody ale niewiem czy sterowanie jest na masie czy na plusie... a jesli na masie to czy masa jest brana z klapy czy tez gdzies ze skrzynki bezp....

co do dzialania przycisku otwierania klapy tutaj przydalby sie jednak schemat jestes pewny ze otwieranie dziala tylko przy wylaczonym zaplonie??
  
 
Tak działa tylko na wyłączonym zapłonie.
Pewnie ma to za zadanie uniemożliwić otwarcie bagażnika w czasie jazdy.
  
 
napisz jutro do mnie albo dzis na priv i podaj meila to ci wyśle cały schemat fordowski porzadnie opracowany dalem go kiedyś na forum ale ze prawa autorskie itd to usuneli
  
 
To co dostałem mam, nawet w wersji oryginalnej.
Niestety, problem dalej jest, a te schematy nie uwzględniają tych kabli.
  
 
oj no to troche mnie zdziwiło:/
ale ci co prosili mnie o schemat wysłałem