Big problem corolla E10 92/93 1.3 88KM 4-EFI

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam !

mam taki problem że w zime auto chodzi idealnie, natomiast teraz gdy sie juz lekko ociepliło auto ma dziwne akcje, po przejechania około 3km albo gasnie na niskich obrotach a jak mu zieksze obroty to wtedy przy dodawaniu gazu sie zadlawi, przegazuje i jade dalej
wymienione zostalo kopułka, palec, przewody swiece, filtry.
Zaciekawil mnie ten czuknik podcisnienia, zmniejszyłem obroty, odczepiłem wtyczke od czujnika auto zgasło, zwiekszyłem obroty wyciagłem wtyczke auto sie przydusiło ale nie zgasło, naciskajac na gaz pierw auto sie lekko przydlawilo, trzymajac pedal gazu auto chodziło normalnie, auto nie pokazuuje błedow zadne kontrolki sie nie pala, ale bierze troche oleju,

prosze o pomoc
  
 
Moze jakis zawor biegu jalowego?Albo co innego trzeba zdiagnozowac,i naprawic.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2ale bierze troche oleju, prosze o pomoc



to z tego co się orientowałem ten typ tak mam - teściowóz E10 '96 - też trochę łyka, także to chyba akurat nic do rzeczy nie ma
  
 
Branie oleju nie ma nic do rzeczy. Podobne akcje miałem z fiatem punto jak padła sonda ja mu na gaz a on sie dławił i prawie silnik gasł.
  
 
wydaje mi sie ze jakby padla sonda wyskoczyłyby jakies błedy, odpiąłem sonde zapalil sie check auto jezdzilo tak samo, dodam jeszcze ze objawy sie nasilaja jak np zatankuje polowe baku, bena jest OK
  
 
BIGELEKTRON to może bym podjechal do Kato nie mam daleko
bys obadał oczywiscie jakbys miał czas

Dzisiaj zauważyłem że jak silnik sie nagrzał do odpwiedniej temp
obroty wzrosły i jak wtedy wciskałem gaz to sie dławi


POMOCY !!!!!!

  
 
Nie wiem, czy w Toyocie jest takie cos, ale zazwyczaj za podobne objawy odpowiada czujnik zimnego startu, czyli ssania. Zwany tez czasami "cold start sensor", albo "czujnikiem temperatury wtrysku"

Gdzie on sie znajduje u ciebie oraz jakie wartosci powinien miec - niestety nie wiem, sam jezdze Volvo
  
 
Cytat:
2010-03-21 15:05:53, Dark_King pisze:
BIGELEKTRON to może bym podjechal do Kato nie mam daleko bys obadał oczywiscie jakbys miał czas Dzisiaj zauważyłem że jak silnik sie nagrzał do odpwiedniej temp obroty wzrosły i jak wtedy wciskałem gaz to sie dławi POMOCY !!!!!!


Masz moje namiary na priv

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2010-03-21 15:05:53, Dark_King pisze:
BIGELEKTRON to może bym podjechal do Kato nie mam daleko bys obadał oczywiscie jakbys miał czas Dzisiaj zauważyłem że jak silnik sie nagrzał do odpwiedniej temp obroty wzrosły i jak wtedy wciskałem gaz to sie dławi POMOCY !!!!!!


Moj nr 601987749 umowimy sie na diagnostyke 200 kosztuje taka przyjemnosc i bedzie wiadomo co mu jest,mozna od razu naprawic na miejscu chyba ze trzeba bedzie cos wymieniac lecz nie sadze.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer