Majówka na Śląsku

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Planujemy w długi weekend majowy jechać na Śląsk. Chętni niech się wpisują na listę, bo trzeba ogarnąć jakiś nocleg.

Lista:
1. mifcia
2. Dorka
3. Gacolot
4. ...
  
 
Na Śląsk, czyli gdzieś pod kopalnię Wieczorek?
  
 
troszkę więcej info proszę
  
 
Cytat:
2010-04-11 20:44:05, markon pisze:
troszkę więcej info proszę


No myślę, że wszystko jest jasne. Jedziemy na Śląsk do Katowic, co więcej chcesz wiedzieć?.. bo my wstępnie chcemy się dowiedzieć kto by był zainteresowany w tych dniach się spotkać. Od razu nie napiszę przecież dokładnego planu, bo jest to na dzień dzisiejszy (jeszcze) do dogadania.


[ wiadomość edytowana przez: mifcia dnia 2010-04-12 18:29:29 ]

[ wiadomość edytowana przez: mifcia dnia 2010-04-12 18:30:20 ]
  
 
Lista:
1. mifcia
2. Dorka
3. Gacolot
4. Anetka_t-k
5. Markon

  
 
a gdzie przypuszczalnie będziecie chcieli sie spotkać? SCC?
  
 
Cytat:
2010-04-12 20:26:48, archive15 pisze:
a gdzie przypuszczalnie będziecie chcieli sie spotkać? SCC?


jasneeee!
zaczynają się genialne pomysły! - oczywiście, że tak - najlepiej w centralnej części maksymalnie zapierdzielonego w takim czasie parkingu
  
 
No dobra....Muchowiec?
  
 
W najbliższym czasie, tak jak dwa lata temu, postaram się ponownie wyczarować dla chętnych plan jakiejś ciekawej wycieczki po śląsku.

Dla przypomnienia wtedy wyglądało to tak. Wisi nawet parę fotek. Wtedy podobało i mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Generalnie z żoną bedziemy jechać przez całe południe od Wrocławia przez Żory, Katowice, Kraków, Limamanową, okolice Krosna, i Rzeszów i z powrotem na Wawkę około piątku bądź soboty (zależne od startu ) bedziemy w Katowicach bądź w Żorach na noc wiec pewnie sie spotkamy
  
 
Lista:
1. mifcia
2. Dorka
3. Gacolot
4. Anetka_t-k
5. Markon
6. lucas48
7. AgA48

opcjonalnie (sam nocleg): Kula69 + Aga

-----------------
..:: Tylny napęd jest jak seks... Po co na ręcznym? Jak można dać w pizd*** ::..
  
 
a noclegi co proponujecie
  
 
Lista:
1. mifcia
2. Dorka
3. Gacolot
4. Anetka_t-k
5. Markon
6. lucas48
7. AgA48
8. Gosia48

opcjonalnie (sam nocleg): Kula69 + Aga
  
 
Lista:
1. mifcia
2. Dorka
3. Gacolot
4. Anetka_t-k
5. Markon
6. lucas48
7. AgA48
8. Gosia48
9. mifinka - jak mifi mnie puści i jak Gacoloty zabiorą na pokład

opcjonalnie (sam nocleg): Kula69 + Aga
  
 
Cytat:
2010-04-14 20:33:17, markon pisze:
a noclegi co proponujecie


swego czasu w Będzinie spaliśmy łazienki wspólne koszty przystępne namiar jeszcze mam
  
 
A na jeden dzionek można się do Was przyłączyć, jak czas, kasa i klientela pozwolą?.
Adaś, już jakieś konkrety znasz co do ewentualnego zwiedzania?
  
 
Na razie wymyśliłem dość luźną propozycję na dwa dni. Kopalnie mamy już zaliczone, więc tym razem inne oblicze Śląska. Czekam na opinie:

Dzień 1 sobota 1.05.2010 pt "Nie tylko węgiel":
- Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach jako że byliśmy tam tylko z Kulami i Bogdanem a uważam że warto. Godziny otwarcia między 10 a 16.

- Muzeum Piwowarstwa w Tychach z tym, że wcześniej musimy zadeklarować liczbę osób i godzinę zwiedzania. Proponuję najdłuższą, 2,5h wycieczkę.


Dzień 2 niedziela 02.05.2010 pt "Ten Śląsk to jednak zielony jest":
- Palmiarnia w Gliwicach czynna od 10 do 18.

-jeśli czas pozwoli i będziecie mieli ochotę to proponuję spacer po Ogrodzie botanicznym w Zabrzu

- największe i najstarsze planetarium w Polsce + inne atrakcje Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. Seanse w planetarium o godz. 11, 14 i 17 i też warto zarezerwować bilety wcześniej.


Dzień 3 03.05.2010 jeszcze nie wymyśliłem.


PS. Oczywiście tak samo jak poprzednio nie przewidziałem ani czasu ani miejsc na pożywienie Ale myślę że takie rzeczy to będziemy organizować na bieżąco w zależności od potrzeb i od miejsca w którym się aktualnie będziemy znajdować.

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Zarówno Muzeum Pożarnictwa jak i Muzeum Piwowarstwa są super i zdecydowanie warto obejrzeć.

"Dzień Zielony" też fajny, choć Palmiarnia w Gliwicach nie jest bardzo duża i zwiedzanie nie trwa zbyt długo, zawsze jednak można jeszcze pospacerować po parku, albo pójść zwiedzić jakiś ogródek na rynku.

A trzeci dzień może "średniowieczny"? Można odwiedzić zamki w Będzinie (tak, wiem gdzie jest Będzin ) i Chudowie.
KLIK BĘDZIN, Drugi KLIK BĘDZIN
KLIK CHUDÓW
a może jeszcze zameczek w Promnicach? jest co oglądać, tyle że nie bardzo jest jak zwiedzać i większa grupa może sprawić kłopot...

Przygarniecie na wycieczkę "tubylca"?

PS
Myślę też że warto może zajrzeć także na Nikiszowiec (skoro już wspominałem o kopalnii....), dla bardzo zainteresowanych i zdeterminowanych mogę też zorganizować "spacer" po ruinach starej huty cynku i ołowiu




[ wiadomość edytowana przez: barcin dnia 2010-04-21 13:52:46 ]
  
 
przyszło mi jeszcze do głowy Muzeum Chleba w Radzionkowie
  
 
26 lat na Śląsku żyłam a z tych miejsc to tylko tyski Browar zwiedziłam
Może i ja skoczę na to zwiedzanie