Jesli ktos z was lakierowal malacza to ile was to kosztowalo - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
corsa na fotkach nieaktualan

dowiedzialem sie ze dzisiaj siadla o dodatkowe 20mm
  
 
Przesle niedlugo zdjecia mojego malacza. Sam jeszcze nie wiem jak to bedzie wygladac. Zaraz tam jade na kolejna kontrole Moj koszt z blacharka( duuuza blacharka ) to ok 1200 zl. Mam nadzieje ze mi nie zpartoli roboty bo go pozniej przejade tym maluchem. Pozdrawiam
  
 
U mnie całość prac blacharsko lakierniczych. Lakier akryl, utwardzacz, szpachla, masy tlumiace, konserwacja. dichtmasse itp z robocizną (spawanie itp) ok 1000zł
  
 
ja jestem wlasnie w trakcie lakierowania bolida wlasnie wrocilem z zakladu
za 2L akrylu + 1L utwardzacza+1L rozpuszczalnika ---> 150zl
do tego szpachel 4kg + srodek gumowo kalczukowy(baranek) 2L + podklad pod lakier 5L ---> 163zl do tego papiery scierne
10szt. x80 na hebel
25szt. x80 normalny
12szt. x120 normalny
15szt. x180 na szlifierke okragly
10szt. x400 ------||-------
10szt. x800 paipier wodny
same papiery scierne -->70zl
przygotownaiem samochodu zajmuje sie ja i jeden z pracownikow zakladu malowac bedzie juz sam lakiernik ja nie pomoge
za samo lakierowanie jestm umowiony na okolo 400zl czyli lacznie caly koszt wynesie nie gdzies okolo 700zl al za to all profesjonalnie zrobone z pozadnym podkladem i dokladnie mam nadzieje ze sie oplaci
  
 
Nie wiem dlaczego w zakładach tak duzo chcą od samego lakierowania.Kiedys pojechałem z klapą przygotowana do malowania tzn. zmatowaną i koleś powiedział mi że za 200 zeta mi ją pryśnie... ,przecież lakierowanie to przy pewnych umiejetnosciach najlatwiejsza czesc tej całej roboty (jak to mówia 10% to lakierowanie 90% przygotowanie do lakierowania).Wkurzyłem się i pojechałem kupic sobie kompresor,ceny od 450 zeta za taki słabiutki ale już za 800 możesz kupić olejowy 50l którym to juz malczana można pomalować spokojnie.Do tego pistolet od 35 zeta i przewód też gdzieś tyle i masz gdzieś tych wszystkich lakierników
  
 
do tej pory tez mysllem ze lakiernicy za duzo chca ale teraz jak siedze tam i robie sam razem z nimi to sie nie dziwei ze to tyle kasy kosztuje jesli chcesz miec dobrze zrobiony lakier to jest duzo jeb.... pomysl ze oni tez musieli kupic sprzet nauczyc sie dobrze lakierowac itp. to wszystko kosztuje a nie sadze ze jakbysbyl lakierniakiem malowalbys samochody za "flaszke" kazdy ceni swoja prace gorzej ma za nia placic komus innemu jednak zdarzaja sie goscie ktorzy troche przeginaja z cenami i jeszcze spie... robote na ten temat black_panther moze cos powiedziec.
pozdr
  
 

ja jestem wlasnie w trakcie lakierowania bolida wlasnie wrocilem z zakladu
za 2L akrylu + 1L utwardzacza+1L rozpuszczalnika ---> 150zl
do tego szpachel 4kg + srodek gumowo kalczukowy(baranek) 2L + podklad pod lakier 5L ---> 163zl do tego papiery scierne


Po co Ci az 5 litrow podkladu??? I 2 litry baranka??? u mnie koles zuzyl 1,5 litra podkladu, a baranka to nie wiem ale pewnie ze 0,5
Widziales co on z tym zrobil? Moze 2 zuzyl a reszte sobie wzial? No i szpachla u mnie 1,5 a zgnity i pogiety byl zajebiscie
  
 
to wyzej to cytat beneqa. Zle wstawilem cytat sorki
  
 
Cytat:
2003-09-05 19:23:25, beneq pisze:
ja jestem wlasnie w trakcie lakierowania bolida wlasnie wrocilem z zakladu
za 2L akrylu + 1L utwardzacza+1L rozpuszczalnika ---> 150zl
do tego szpachel 4kg + srodek gumowo kalczukowy(baranek) 2L + podklad pod lakier 5L ---> 163zl do tego papiery scierne
10szt. x80 na hebel
25szt. x80 normalny
12szt. x120 normalny
15szt. x180 na szlifierke okragly
10szt. x400 ------||-------
10szt. x800 paipier wodny
same papiery scierne -->70zl
przygotownaiem samochodu zajmuje sie ja i jeden z pracownikow zakladu malowac bedzie juz sam lakiernik ja nie pomoge
za samo lakierowanie jestm umowiony na okolo 400zl czyli lacznie caly koszt wynesie nie gdzies okolo 700zl al za to all profesjonalnie zrobone z pozadnym podkladem i dokladnie mam nadzieje ze sie oplaci


To najwidoczniej jaks pomyłka bo podkład pod akryl 1 l kosztuje 40-50 zeta czyli za sam podkład zapłaciłbyś coś ponad 200 zeta.Swoją droga to często bywam u znajomego lakiernika i on już garbusa i malucha pomalował metaliciem(oczywiscie nie swoim)
  
 
ja to robie raem z nim i dokladnier wiem ile czego idzie po prostu daje tak zebym sie za pol roku niewkurzal ze cos mi wychodzi bo moglem dac lepiej a oszczedzalem
sory moj blad podkladu rzeczywiscie bylo 2,5 L teraz na paragonie zauwazylem sam podlkad 80zl

[ wiadomość edytowana przez: beneq dnia 2003-09-06 23:35:03 ]