Fotelik dla dzieciaka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ma ktoś może jakieś ciekawe przemyślenia na temat fotelików dziecięcych - czeka mnie taki zakup w najbliższym czasie i sie zastanawiam co wybrać. Narazie faworytów mam 2 - Maxi Cosi i Recaro... Al ecena mnie nieco odstrasza zwłaszcza że ma o byc fotelik ten najmniejszy czyli na pół roku... Na ten następny w którym dzieciak pojeździ dłuzej to żałował nie będę, ale ten pierwszy mnie trochę boli wydać 500 zł. Ciekawie cenowo wygląda np. Deltim X-car - ale nie wiem jak wypada w crash testach??
Kiedyś widziałem na forum kogoś z PIMOTU - może testowaliście tam jakieś foteliki ??
  
 
Stosowałem i stosuję u siebie foteliki GRACO.
Byłem i jestem z nich bardzo zadowolony.

do 13kg - używany

Ten też fajny

Miałem taki właśnie u siebie i byłem z niego bardzo zadowolony, w komplecie kupiłem spacerówkę Graco i nosidło zapinałem na spacerówkę, a dzieciak bez jakiś dodatkowych komplikacji mógł spokojnie przez cały czas drzemać.

Obecnie używam takiego:
Graco Junior
  
 
miłej analizy

Test fotelików
  
 
Jak ktoś nie oglądał wczorajszej Uwagi na TVN to polecam

Foteliki samochodowe
  
 
Ja, tzn. Kasia, używa Maxi Cosi i na razie jest zadowolona
Fakt, można znaleźć coś tańszego, ale jak się poszpera na allegro to można kupić w dobrej cenie nowy lub używany. My pewno też będziemy sprzedawać fotelik jak mała wyrośnie z obecnie używanego.
  
 
Cytat:
2010-04-27 10:12:37, kisztan pisze:
Jak ktoś nie oglądał wczorajszej Uwagi na TVN to polecam Foteliki samochodowe



A mozesz tak w żołnierskim skrócie?
Bo nie mam czasu teraz obejrzec.
  
 
Cytat:
2010-04-27 14:02:33, pyrekcb pisze:
A mozesz tak w żołnierskim skrócie? Bo nie mam czasu teraz obejrzec.

Większość znanych marek nie przechodzi testów na symulatorach.
Widać, jak szelki (pasy) rozrywają się oparcia fotelików, zagłówki nie chronią przed uderzeniami bocznymi.
Co ciekawe są to foteliki z wysokiej półki po 400zeta...
Paradoks polega na tym, że do wydania certyfikatu robi się testy przy prędkości do 50km/h, natomiast testy zderzeniowe robi się przy dużo wyższych prędkościach, a wtedy działają już dużo większe przeciążenia.

Proponuję pooglądać w spokoju, choć dokładnej odpowiedzi jaki fotelik jest najbezpieczniejszy nie ma, to przynajmniej warto zastanowić się nad zakupem tych, które poległy w testach...
  
 
Tylko dodam ze Maxi Cosi (taki mielismy) choc fajny to ciezko miesci sie w pasach na kanapie. Dlugosc pasow jest jakby na styk i trzeba najczesciej uzyc sily aby je dopiac. Dla mnie nie bylo to problemem ale juz zona nie byla w stanie poprawnie zamontowac fotelika.

Jak dzieciak Ci podrosnie to polecam STM Starlight (Recaro).
Jest juz do konca tzn. od 9 do 36 kg.

Pozdrawiam,
R
  
 
O toto - coś mi się mgli z czasów użytkowania espero, że był problem z długością pasów.
  
 
Odgrzeję trochę kotleta, bo sam ostatnio miałem dylemat. Praktycznie żaden dostępny fotelik 0-13 kg nie da się upiąć pasami z tyłu bezpośrednio. Są po prostu zbyt krótkie. Po długich poszukiwaniach znalazłem jednak rozwiązanie - fotelik Graco Junior Baby z bazą. Zaletą jest, że bazę można upiąć nawet na środku z tyłu, za pomocą samej biodrówki (trzyma bardzo solidnie). Fotelik można kupić za około 300 zł, a bazę 150 (oczywiście nowe) - trzeba tylko poszukać w necie. Dodatkowym atutem są 4 gwiazdki ADAC dla fotelika z bazą jak i bez bazy.