Utrata mocy w Rav4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam od pewnego czasu mam problem z moim autkiem polegający na tym, iż na różnych biegach (najczęściej 3, 4) w momencie jak przyśpieszam zapala mi się żółta kontrolka od silnika i auto traci moc, max prędkość z jaką mogę się wtedy poruszać to 20 km/h. Jak się zatrzymam i wyłączę autko i za chwile go włączę wszystko jest ok. Byłem u dwóch "speców" jeden po podłączeniu kompa powiedział że trzeba wyczyścić pompę paliwową i cały układ paliwowy (kodów nie pamięta były 3). Drugi powiedział, że to jest problem z turbo. Kod błędu 1250(na jego komputerze wyświetliło: błąd nieznany). Proszę o jakieś sugestie i wskazówki.
  
 
Witam. Mam dokładnie ten sam problem. Kontrolka która się zapal to VSC/TRC i silniczek. W serwisie Toyoty powiedzieli że turbo na wykończeniu. Śmigam dalej i czekam co będzie. Czekam pilne na sugestię speców na forum.
Pzdr
  
 
Czy czysciles zawor egr ??

[ wiadomość edytowana przez: pkrol dnia 2010-06-17 14:19:45 ]
  
 
Cytat:
2010-06-14 14:45:16, robuncio pisze:
Witam. Mam dokładnie ten sam problem. Kontrolka która się zapal to VSC/TRC i silniczek. W serwisie Toyoty powiedzieli że turbo na wykończeniu. Śmigam dalej i czekam co będzie. Czekam pilne na sugestię speców na forum. Pzdr


To zalezy ,jak byl kod p1250 to przeladowujaca turbina...
powodem moze byc elektrozaworek korekcji sprezu lub sama turbina.Trzeba to zdiagnozowac bo jezeli zaworek to szkoda byloby turbine zakatowac na smierc.Jezeli powodem jest sama turbina to mozna ja przeregulowac pod warunkiiem ze wirnik niema nadmiernych luzow.
Jestem w stanie to zdiagnozowac i jak trzeba wyregulowac turbine.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dzięki pomogła wymiana elektrozaworu. Temat do zamknięcia
  
 
witam mam podobny problem , tylko prosze mi napisac gdzie sie znajduje ten elektrozaworek i jak sprawdzić czy to jest właśnie to i czy nie pada turbo. Oraz czy czy bląd nr P1250 tyczy się innych rzeczy.