Poziom oleju w automatycznej skrzyni biegów Toyota Rav4 1996

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Chciałem zapytac w jaki spośob nalezy sprawdzac poziom olej w automatycznej skrzyni biegów w Toyocie Rav 4 I 1996 rok tj.:

Jeżeli silnik jest gorący ale wyłączony poziom jest ponad stan.
Jeżeli silnij jest gorący ale pracuje to występuje duży niedobór.

Która wartośc jest prawidłowa?

Dzięki
  
 
odpalasz, robisz 8km aby olej uzyskał temperaturę roboczą. auto na ruchu, biegi 3 razy przez wszystkie pozycje, na P i wyciagasz bagnet. ma być w zakresie hot.
w automacie zawsze sprawdzasz na pracującym silniku, po wyłaczeniu zawsze będzie poza zakresem. w zależności od typu skrzyni sprawdza się albo na gorącej albo na zimnej skrzyni-tu rzadziej spotykane.
poziom musi być w wymaganym zakresie, za mało -> spalisz skrzynię, za dużo -> mogą powstać wycieki

[ wiadomość edytowana przez: wtom dnia 2012-01-29 20:07:48 ]
  
 
A w sytuacji gdy na pracującym silniku w odpowiednio uzyskanej temperaturze jest za mało w pozycji "hot" a na pracującym zimnym silniku w pozycji "cold" jest w normie. Bo mam bagnet z obiema pozycjami. Co wtedy?
  
 
Cytat:
2012-01-29 21:22:40, rAvD pisze:
A w sytuacji gdy na pracującym silniku w odpowiednio uzyskanej temperaturze jest za mało w pozycji "hot" a na pracującym zimnym silniku w pozycji "cold" jest w normie. Bo mam bagnet z obiema pozycjami. Co wtedy?


jak w cold jest dobrze to w hot też na 100% będzie dobrze. po prostu w tych temperaturach nie masz dobrze zagrzanej skrzyni i poziom jest niższy. jest dobrze.