PROBLEM Z RAV 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam problem w toyocie rav 4 2006.2.2 136 km.zapalaja sie kontrolki check abs .check vsc.check brake.do tego zapala sie kontrolka od recznego.co to moze byc za przyczyna.wszystkie zapalaja sie razem.
  
 
Po to wlasnie sie podpina tester,aby sie dowiedziecz dlaczego.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
kolega mi podpial i stwierdzil ze czujnik swiatla stop do wymiany i modul abs.czy zgadzacie sie z tym
  
 
Cytat:
2010-06-30 18:12:18, sareni pisze:
kolega mi podpial i stwierdzil ze czujnik swiatla stop do wymiany i modul abs.czy zgadzacie sie z tym


Zakladajac ze to cos odczytalo prawidlowo kod bledu jako obwod stop light switch,to drugi kod pewnie byl ABS malfunction.
Co oznacza ze trzeba sprawdzic czy dzialaja swiatla stopu,jezeli tak to wyjac zarowki stopu i polozyc na bialej kartce papieru jezeli sa czarne lub po psztyknieciu wlokno spadnie to trzeba je wymienic.
Jezeli po wymianie zarowek dalej kod bedzie powracal to wymienic wylacznik pod pedalem hamulca.
Jezeli masz lampy na Ledach to od razu wymienic wylacznik.
Jezeli masz hak to sprawdzic gniazdo czy wewnatrz niema sniedzi.
Czy po skasowaniu kodu od razu wyskakuja czy dopiero po jakims czasie ,czy dopiero po nacisnieciu na hamulec?
Drugi kod nie oznacza ze modul ABS do wymiany tylko ze jest niesprawny bo ma w pamieci kod pierwszy oznaczajacy usterke.
Tyle na poczatek
Wykonac i napisac jakie efekty


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
witam.dzieki za pomoc.powiem tak.te bledy faktycznie tak jak mowiles .hak mam i jak zajrzalem to gniazdo bylo otwarte i nie domykalo sie bo sprezynka pekla.srodek caly zasniedzialy.kupilem nowe gniazdo i wymienilem.co do kontrolek to rzadko sie zapalaja.raz na pare dni.od kilku dni nie swieca sie wcale.jak bylo mokro to sie zapalaly czesto.mam zarowki led.co mam dalej robic.czekac az znowu sie zapala kontrolki.
  
 
Cytat:
2010-07-01 17:28:49, sareni pisze:
witam.dzieki za pomoc.powiem tak.te bledy faktycznie tak jak mowiles .hak mam i jak zajrzalem to gniazdo bylo otwarte i nie domykalo sie bo sprezynka pekla.srodek caly zasniedzialy.kupilem nowe gniazdo i wymienilem.co do kontrolek to rzadko sie zapalaja.raz na pare dni.od kilku dni nie swieca sie wcale.jak bylo mokro to sie zapalaly czesto.mam zarowki led.co mam dalej robic.czekac az znowu sie zapala kontrolki.


Jak wymieniles gniazdo to zasmaruj je od tylu smarem lub zapryskaj smarem w sprayu zanim przykrecisz,od przodu zasikaj kontakt sprayem niewysychajacym.
Jezeli gniazdo bylo zielone od tylu czyli tam gdzie przykrecone sa kable z wiazki i podczas deszczu zapalaly sie te kontrolki to na 100% byla to przyczyna.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
jezdze i narazie odpukac nic sie nie pali.tez mysle ze to byla ta przyczyna.jak sie zapali to napisze ale narazie smigam sobie i nic mi sie nie zaswieca.za pomoc wielkie dzieki.zeby nie twoja pomoc to pewnie naciagneli by mnie na pompe abs i jeszcze bog wie co.pozdrawiam
  
 
problem jest dalej.przy hamawaniu zapalily sie znowu kontrolki.to pewnie ten czujnik stopu do wymiany
  
 
Cytat:
2010-07-02 22:28:42, sareni pisze:
problem jest dalej.przy hamawaniu zapalily sie znowu kontrolki.to pewnie ten czujnik stopu do wymiany


A te zarowki stopu na ledach to masz fabrycznie taka wersje czy sobie sam zakladales??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
fabryczne
  
 
Cytat:
2010-07-04 16:44:16, sareni pisze:
fabryczne


No to trzeba by ten wylacznik stopu wymienic.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Do czego to doszło że durny wyłącznik stopu kontrolki zaświeca
A ma tylko lampki z tyłu zaświecić. Ech....
Pozdro.
  
 
Cytat:
2010-07-10 00:56:27, Perzan pisze:
Do czego to doszło że durny wyłącznik stopu kontrolki zaświeca A ma tylko lampki z tyłu zaświecić. Ech.... Pozdro.


Ten durny wylacznik ma 2 zwory i 2 pary stykow jak jedna jest rozwarta to druga zwiera ,jezeli sie zacina to wywala blad korelacji ,lub gdy zarowki stopu maja inne obciazenie niz sprawne.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer