Przegląd auta z LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W moim drugim aucie (Ford Probe) jest instalacja gazowa, w tamtym roku nie było problemu z przeglądem, natomiast w tym roku diagnosta chce, żeby pokazać mu homologacje butli, nie mogę tego świstka znaleźć ba nawet nie pamiętam czy poprzedni właściciel mi dał ów pismo, czy ktoś wie w jaki sposób można uzyskać takie cuś jeśli oryginał się zapodział/zaginął?
  
 
Chyba zamiast samego świstka powinno wystarczyć spisanie danych wybitych z butli... Kiedyś u mnie diagnosta tak zrobił i to mu wystarczyło
  
 
Zmieniły się przepisy i teraz co roku trzeba jechać z homologacją butli na porzegląd...jak zagubiłeś to masz pecha...trza od nowa zrobić homologację/przegląd butli w UDT bodajże i kosztuje to niestety 250pln (homo ważne na 10lat). Byłem ostatnio na przeglądzie i nie wziąłem świstka od butli bo w zeszłym roku im podwiozłem i sobie zrobili xero więc stwierdziłem,że juz nie muszę,a tu zonk,nie dostałem przeglądu,musiałem dowieźć oryginał homologacji...
  
 
znalazłem coś takiego

http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/zbiorniki-stanowiace-wyposazenie-pojazdow-samochodowych-lpgcnglng/duplikat-poswiadczen-zbiornikow-lpg.html

tylko, że u mnie zbiornik jest firmy STANKO, na butli jest znak homologacji i nr. No cóż podjadę jeszcze do jakiegoś gaziarza się wywiedzieć...


[ wiadomość edytowana przez: kub3k dnia 2010-07-30 10:04:49 ]
  
 
Jak już to chyba STAKO bo też taką mam...numer butli i znak homologacji to musi być na każdej,ale nie ma tam daty do kiedy ona jest ważna...
  
 
podjadę później do garażu gdzie stoi probówka i zobaczę...
  
 
Wejdź na strone stako.pl w zakładkę ATESTY i tam masz wyjaśnione co zrobić aby otrzymać duplikat certyfikatu...niestety nie napisali ile sobie za to życzą i jak długo to trwa.
  
 
Idz do gazownika gdzie ma takie instalacje gazowe jak Twoja i powiedz ze zginela Ci homologacja a facet odpisze numery i przesle do Stanco a oni przesla duplikat. Koszt 50 PLN,przerabialem to w tamtym roku...
  
 
Napisz do STAKO ze chcesz duplikat homologacji to przysla ci maila zwrotnego z danymi jakie musisz im przeslac mailem, wplacic kwote 41zl i przysylaja na podany adres
To jest czesc tresci maila od nich:

wpłata na konto

77 1030 1263 0000 0000 5525 1202

kwotę 41 zł

w tytule proszę wpisać nr zbiornika

jeżeli wpłaca firma to proszę o pełne dane do wystawienia f-ry vat

potwierdzenie decyzji odbiorczej zbiornika Stako wystawiane jest i wysyłane do osoby lub firmy wpłacającej

, tak więc prosimy aby wpłacała osoba zgłaszająca.

a.chmielewska@stako.pl to jest bezposredni mail do nich na ktory ja pisalem. taniej niz u gazownika