Nawiew [Corolla Verso]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, posiadam Corolle Verso 2.2 D4D z 2006 roku z klimatyzacja automatyczna jednostrefowa. Mój problem polega na samoczynnym wyłączaniu nawiewu klimatyzacji po przekroczeniu trzeciego biegu prędkości nawiewu. Na trzeciej prędkości i poniżej klima działa prawidłowo, a jak dam na piaty albo wyższy nawiew kabiny sam się wyłącza, a kontrolka od klimy i kompresor dalej chodzą. Jeśli wiecie co może być przyczyna pomóżcie.


[ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2010-08-21 17:02:16 ]
  
 
oczywiście sprawdź po pierwsze ciśnienie czynnika chłodzącego w klimie,może jest za mało gazu w układzie i nie ma co chłodzić, sprawdź stan skraplacza(chłodnicy)klimy czy nie wykruszyły się "płytki" z między lameli i czy chłodnice są czyste(jest dobry przepływ powietrza)
  
 
Rozumiem ze wiatrak nadmuchu do wnetrza sie wylacza???
Trzeba sprawdzic czy sie nie zaciera,wtedy ma wiekszy pobor pradu i komputer klimy go wylaczy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Tak chodzi o wiatrak nadmuchu do wnętrza. Aha jeśli zwiększa się prędkość nawiewu stopniowo tzn robiąc kilku minutowa przerwę pomiędzy każdym stopniem prędkości to wszystko jest ok.

[ wiadomość edytowana przez: mtz3 dnia 2010-08-21 19:53:59 ]
  
 
Cytat:
2010-08-21 19:49:30, mtz3 pisze:
Tak chodzi o wiatrak nadmuchu do wnętrza. Aha jeśli zwiększa się prędkość nawiewu stopniowo tzn robiąc kilku minutowa przerwę pomiędzy każdym stopniem prędkości to wszystko jest ok. [ wiadomość edytowana przez: mtz3 dnia 2010-08-21 19:53:59 ]


Masz moze domontowane ogrzewanie postojowe tzw webasto lub Eberspechera?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Auto jest bez ogrzewania postojowego.
  
 
Auto jest bez ogrzewania postojowego.
  
 
Cytat:
2010-08-22 11:26:27, mtz3 pisze:
Auto jest bez ogrzewania postojowego.


Wyjmij wiatrak wywal liscie,przesmaruj mu tulejki bo prawdopodobnie sie zaciera.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Oki zrobię tak jak radzisz.
  
 
Wielkie dzięki Bigelektronie miałeś racje wyczyściłem wiatraczek, przedmuchałem kompresorem, nasmarowałem i chodzi jak nowy.
  
 
Witam,
Bigelektronie czy w moim przypadku też może być podobnie.
U mnie od jakiegoś czasu nie działa nawiew powyżej 3 kreski i po włączeniu klimy nie ma żadnej różnicy, świeci śie tylko dioda sygnalizująca włączenie.
Też posiadam Toyotę Corolle Verso D4D 2,2 z 2006 roku.

Może sprawdzę ten wiatraczek, jego jakoś się wymontowuje, możesz coś o tym napisać?

MS