łada 2107 do uratowania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
u wujka kolegi stoi taka łąda bez papierów jest możliwośc jej i ratowania i zrobienia cacka
wiec ze powiecie złom i sie nie da ale nie takie auta się ratuje nie jestem w temacie łąd bo wole malce ale może pomożecie bo jest bez papierów i czy da się ja na zabytek wziąść?
fotki


  
 
przy obecnych cenach 2107 to raczej tylko wykręcić to co sie da i wsadzić w inną, nie rozwalona budę
  
 
ja chce uratowac blachy sa kupic to nie sztuka
a jak z tym zabytkiem?
  
 
jakie blachy? Na zabytek nie da się.
  
 
czemu? wszystko sie da na zabytek tabliczki sa itp
blachy do naprawy jej

[ wiadomość edytowana przez: adik007777 dnia 2012-09-10 22:22:11 ]
  
 
Cytat:
2012-09-10 22:14:35, adik007777 pisze:
ja chce uratowac blachy sa kupic to nie sztuka a jak z tym zabytkiem?



05/07 sie nie kwalifikuje.

zabytek musi mieć min 30 lat,min 15 lat od zakończenia produkcji i min 70% części oryginalnych w aucie
  
 
ale jak poczekam z 2-3 lata?
  
 
jak poczekasz 14 lat
  
 
kurde czytałem i pisze ze 25 lat lub 15 lat od zakonczenia produkcji ja golfa an zółtych blachach widziałem i to był 2 czy 3
  
 
2107 skończyli produkować rok temu
  
 
25 lat musi meic auto jutro zadzonie i sie okaze
  
 
muszą być spełnione obydwa warunki, czyli auto min 25 lat I 15 lat od zakończenia produkcji modelu. A nie tylko 1 z nich.
  
 
najpierw chłopaku poćwicz interpunkcję i jasność wypowiedzi. Strasznie ciężko zrozumieć cokolwiek.
  
 
Cytat:
2012-09-10 21:43:57, adik007777 pisze:
u wujka kolegi stoi taka łąda bez papierów jest możliwośc jej i ratowania i zrobienia cacka wiec ze powiecie złom i sie nie da ale nie takie auta się ratuje nie jestem w temacie łąd bo wole malce ale może pomożecie bo jest bez papierów i czy da się ja na zabytek wziąść?



Nie słuchaj kolegów. Oni tak każdemu odradzają bo nie chcą by ktoś miał przypadkiem ładniejszą furę od nich.

A tak na serio to, zakładając, że będzie to twoje pierwsze auto, wziąłbym je na królika eksperymentalnego, ew. na części. Ile bym teraz dał, żeby mieć na czym eksperymentować np. malowanie auta. Na swojej pierwszej Ładnej musiałem to robić "na żywca".
  
 
Cytat:
2012-09-16 07:49:26, emde pisze:
Nie słuchaj kolegów. Oni tak każdemu odradzają bo nie chcą by ktoś miał przypadkiem ładniejszą furę od nich. A tak na serio to, zakładając, że będzie to twoje pierwsze auto, wziąłbym je na królika eksperymentalnego, ew. na części. Ile bym teraz dał, żeby mieć na czym eksperymentować np. malowanie auta. Na swojej pierwszej Ładnej musiałem to robić "na żywca".


Nie pchaj chłopaka na minę i koszta.
  
 
Wadim, nie zrozumiałeś mnie chyba. Nigdzie przecież nie napisałem, że ma brać to auto i robić je [b]od podstaw na tip-top[/b ]. Przecież to logiczne (szczególnie dla osób siedzących już kilka/kilkanaście lat w temacie), że reanimacja w tym wypadku przekroczy x-krotnie wartość podobnej Siódemki na Allegro. Co innego z klasykami: 01, 02, 03, 06, moim zdaniem warto je ratować, każda wyremontowana jeżdżąca po PL szt. jest IMO na wagę złota.

Zresztą jak zacznie robić przy aucie to szybko dojdzie do wniosku, że lepiej kupić "gotowca" na Allegro za 1,5k.
  
 
Misza, myślę żeby się nauczyć malować, trzeba bardzo wiele czasu uczyć. Na jednym aucie nie można się nauczyć. Mam za sobą około 60 pomalowanych aut i za każdym razem wychodzi lepiej. Cały efekt nie polega tylko na uzyskaniu połysku, trzeba pomalować auto uzyskując jednakową strukturę lakieru, more. Co jest trudne, ponieważ zależy to także od ilości rozpuszczalnika i ciśnienia roboczego w pistolecie. I t.d. i t.p.
  
 
Co do malowania to zgadzam się w całej rozciągłości.
  
 
wczoraj za 1500 zl kupilem 2107 z 89 roku. Do zrobienia mam sprzegło... to koszt 200 - 300 zł. Tu masz do zrobienia... hmm wszystko? Myśle że jako pierwsze auto to prędzej się zniechęcisz niz przekonasz do ratowania... A co do malowania to jesli chcesz się nauczyć to idź na kurs, ewentualnie poproś kogoś by dał Ci poćwiczyć. Pewnie ktoś się znajdzie
  
 
No cóż, złota łopata należy się koledze

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986