V zlot naszewo kljuba - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
z tego co widzę to IV nie został usunięty, a właśnie spada.

Adaś, nie odpowiadałem bo dopiero wróciłem do domciu. Proszę zresztą pamiętać że mamy dwóch moderów...


co by nie było off topic, to mi Sulejów pasuje. Jest w centralnej Polsce, w miarę blisko dla większości klubowiczów.
Leszek, wybacz, ale jeśli ktoś chce przyjechać, to raz w roku może te parę złociszy wyskrobać na wyjazd.
Poza tym już pisałem, jeśli ktoś chce zlot w innym miejscu, to niech dogra szczegóły, znajdzie ośrodek, plac do zabaw itd. Samo nic się nie zrobi. Sulejów znalazła grupa łódzka... owszem, szczegóły dopieszczał Paweł, ale incjatywa wyszła od klubowiczów.
Więc Panowi, mniej polemiki, więcej działania.
  
 
mnie tylko martwi stosunkowo slaba frekwencja na zlotach. tylu klubowiczow a no zlocie ilu nas jest? prasa prasa ale jak maja cos kiedys o nas pisac to koledzy badzmy liczniejsi na nastepnym zlocie.
pozdrawiam
  
 
Frekfencja była niezła, biorąc pod uwagę ilość osób, które nie przyjechały ze względu na inne zajęcia. po wtóre, po wakacjach ludziska nie mają kasiorki, bo to po urlopach, dzieci do szkoły trza wyposażyć itd...
więc nie było źle.

A ilość klubowiczów weź przez pryzmat aktywności na forum, a okaże się że przjeżdża 70% aktywnych.
  
 
Cytat:
2003-09-12 21:54:46, Góral pisze:
z tego co widzę to IV nie został usunięty, a właśnie spada.


nie no sorry, za pozno zauwazylem...
a ze zapytam przy okazji, byliscie kiedys w miejscowosci Łady pod Wawą?? Juz pare razy tluklo mi sie po lbie, zeby moze tam...
ale tu pytanie do Was - czy sa tam warunki? Jakos nigdy nie mam chwili zeby tam po drosze wskoczyc... Tak tylko niesmialo rzucam, ale nazwa fajna, jesli nie ma tam jak zrobic zlotu to moze zakosimy im drogowskaz na nastepny zlot???? :|o|:
a tak BTW, to mozeby pstryknal ktorys z warszawiakow fotke tej tablicy??? Fajnie by sie prezentowala na stronce
  
 
Cytat:
2003-09-12 21:54:46, Góral pisze:
Poza tym już pisałem, jeśli ktoś chce zlot w innym miejscu, to niech dogra szczegóły, znajdzie ośrodek, plac do zabaw itd. Samo nic się nie zrobi. Sulejów znalazła grupa łódzka... owszem, szczegóły dopieszczał Paweł, ale incjatywa wyszła od klubowiczów.
Więc Panowi, mniej polemiki, więcej działania


A jak już się znajdzie jakieś miejsce to co robić dalej żeby miało to chociaż szansę na kandydowanie do zrobienia tam zlotu?
Obiecuję, że nie czepiam się, wiadomo, że nawet jeżeli coś mi się nie podoba to muszę się demokratycznie podporządkować, więc tak zrobiłbym w przypadku ponownego Sulejowa. Ale zapytać chyba można co dalej robić po wypatrzeniu dobrej lokalizacji, nie? W końcu sami mówicie, że jeżeli ma ktoś inną propozycję, to może coś zrobić w tej sprawie. Jeżeli ktoś odpowiedni (np. Prezes) by mi pomógł w załatwieniu tych następtnych formalności po znalezieniu miejsca to myśle, że można znaleźć równie sensowne miejsce co Sulejów
  
 
Cytat:
2003-09-12 21:54:46, Góral pisze:
Leszek, wybacz, ale jeśli ktoś chce przyjechać, to raz w roku może te parę złociszy wyskrobać na wyjazd.



Parę złociszy tak, ale nie 250 zł na samo paliwo. A dodaj do tego jeszcze koszty pobytu itp itd. Sumka urosnie do 400 zl spokojnie, a mnie na cos takiego juz nie stac.

No cóż zobaczymy co pokaze przyszłość. Moze, moze....
  
 
jak ktos bedzie bardzo chcial przyjechac, to osobiscie gotow jestem mu utoczyc nieco wachy na powrot. Jak kazdy da po litrze, to uzbierasz ze 2 baki
  
 
sluchajcie, moze powinnismy sie zastanowic nad miejscem ktore bedzie centarlnym punktem, dokad kazdy bedzie mial taka sama droge,ja pomysle i poszukam,ale nie od razu, wy tez cos poszukajcie na mapach.
  
 
Cytat:
2003-09-13 12:21:28, Franc pisze:
sluchajcie, moze powinnismy sie zastanowic nad miejscem ktore bedzie centarlnym punktem, dokad kazdy bedzie mial taka sama droge,ja pomysle i poszukam,ale nie od razu, wy tez cos poszukajcie na mapach.


No ja jak wiesz poszukałem. Więc też postaraj się czegoś dowiedzieć na temat swojej propozycji, a potem na pewno dałoby się wybrać coś sensownego, co by było nowym miejscem na zlot.
  
 
Franc, tu się nie ma co zastanawiać. Znajdź to miejsce, określ warunki pobytu, i wtedy będziemy rozmawiać. Sulejów nie jest jedyny. Już zostało powiedziane że jak będzie konkretna propozycja, to Paweł z racji pracy pojedzie i zaopiniuje. A jak wypali to razem dogracie szczegóły z właścicielem.

Miejsce zlotu to sprawa otwarta. Potrzeba tylko odrobinę incjatywy i chęci. Mniej zastanawiania się.
  
 
Franc chce zeby kazdy mial taka sama droge.Ale jak juz ktos wczesniej zauwazyl wiekszosc klubowiczow to polska centralna i poludniowa.Wiem,troszke to nie fair ale czy po przeniesieniu zlotu w inne miejsce nie okaze sie ze pojawi sie ta sama ekipa co zawsze+jeden samochod z wybrzeza.Moze takie miejsce zeby byl to srodek ale dla wiekszosci.A i tak wiadomo ze zawsze ktos bedzie mial dalej a ktos blizej!Wegrom jakos nie przeszkadzalo przyjechac prawie 1000 km!No i byla propozycja przeprowadzania prob sprawniosciowych w pierwszy dzien zlotu (raz ze towarzystwo nie zmeczone walka z rasputinem,dwa ze w razie wypadku,awarii jest jeden dzien na naprawe-przypadek slonia daje do myslenia-przeciez to mogl byc kazdy z nas!).Wyobrazasz sobie ze wiekszosc klubowiczow miala by do pokonania trase prawie 600 km.,co przy proponowanej godzinie rozpoczecia zlotu 9-10 zmusiloby czesc osob do wyjazdu dzien wczesniej lub jazdy prawie przez cala noc.Ja nie twierdze ze Sulejow jest jedyny ale mazury??kto tam ma blisko?Trzymajmy sie polski centralnej.Przeniesienie zlotu np.o 150 km. to jeszcze nie bedzie taki problem.Najlepiej wczesniej zrobic prowizoryczna liste chetnych na zlot i wtedy sie zastanawiac nad najlepsza lokalizacja.Wiem ze troszke bredze ale warto sie nad tym zastanowic.
  
 
Nie Adam - nie bredzisz. Twoje podejście do sprawy jest całkiem racjonalne. Panowie - umówmy sie ,ze zloty a raczej ich lokalizację będziemy ustalać po znalezieniu naprawde PEWNYCH miejsc i ustaleniu ich z włalscicielem terenu ,żeby potem nie było niepsodzianek( Nie dziwię się tez włascicielom ośrodków,że niechętnie udostępniają swe podwoje po imprezach organizowanych przez przypadkowe bydło i nie chca ryzykować ,,że wszystko pójdzie z dymem...a tak bywa po zlotach róznych"tuning- clubów").A co do dystansu dla kazdego - no cóż zabawa niestety kosztuje
Wiem, że wszyscy mają cięzko , ale jesłi chcemy sie w to bawić - trzeba trochę wyrzeczeń...
Przykre , ale niestety prawdziwe i nikt z nas nie ma nato wpływu.Ciekaw byłem jak to się odbywa na węgrzech i
rozmawiałem z Zolim na temat sposobu organizowania przez nich zlotów. Miejsce załatwiają i wybieraja sami, sprawdzają czy wszystko będzie OK , a potem zapraszają małą grupę ludzi. Powiedział ,ze gdyby dał ogólne info to nikt ni byłby w stanie nad tym zapanowac bo mogłoby zjawic sie i 500 samochodów. Z drugiej strony - zauważcie ile na węgrzech jest ład))ALe wracając do sedna sprawy - Zlot (jesłi będzie organizowany raz do roku (chodzi o ogólnopolski) MUSI byc zrobiony w miejscy przynajmniej takim jak Sulejów i Piotrków.Nie jest nas wielu takich co przyjeżdża więc mysle,że wszystko da sie załatwić.
Pawel
  
 
Mily, jak juz chcesz tak dolkladnie w srodku Polski, to informuje, ze geometryczny srodek naszego pieknego kraju jest w miejscowosci PIĄTEK, ktora to jest nieco na polnoc i kekutko na wschod od trasy nr.1 na polnoc od Lodzi, w odl. zbiznej do Sulejowa. Ale czy tam sa warunki dla zlot....? watpie....
Sulejo ueber alles uwazam. Nie tylko dlatego, ze JA mam tam blisko. Zeby nie bylo, ze jestem wgdony, kogos z daleka (np. Pomorzanie) w dwie osoby moge przenocowac przz noc z piatku na sobote
  
 
W związku z tym co zostało powiedziane m.in. przez Pawła i Górala, to chciałbym powiedzieć, że okolice które ja podałem spełniają te podstawowe warunki, które spełniał Sulejów. A więc jeżeli chodzi o ośrodki, to spośród całej listy na terenie gminy myślę, że dwa byłyby najbardziej optymalne pod względem warunków. Jak jest z ceną to nie wiem jeszcze.

I tak pierwszy ośrodek jest w Pieczyskach, kilka kilosów za Koronowem. Na wyposażeniu m.in. parking na 30 samochodów (wprawdzie przyjeżdża zawsze trochę więcej, ale to jakoś by się upchneło), jakiś tam bar/stołówka, sala do przeprowadzenia tych "bardziej oficjalnych" części zlotu, jakiś tam sprzęt wodny (to coś m.in. dla Pawła) i turystyczny, kręgielnia, czyli nawet w kręgle można pograć. Dysponują 120-stoma miejsami całorocznymi.

Drugi natomiast ośrodek jest własnością "Stomilu". I to jest już na przedmieściach Koronowa. Na wyposażeniu m.in. świetlica z tv, mała gastronomia, boiska (także będzie można sobie pograć np. w siatkę), sprzęt wodny itd. Tylko, że tutaj jest 80 miejsc i to nie całorocznych, a sezonowych (od maja do końca września).
Oprócz tego też myślę, że jak ktoś będzie chciał to można będzie sobie "zamoczyć kija", bo to blisko zalewu - także przeszkód też chyba nie będzie.
No i jest to też miejsce występowania wielu szlaków i atrakcji turystycznych, także jeżeli ktoś będzie się chciał gdzieś przejść czy coś, też nie ma problemu.

Ponadto jeżeli chodzi o zawody zręcznościowe, to jak mówiłem można na bydgoskim kartodromie, tj. lokalizacja przy wylocie z Bydzi na Warszawę, przy ul. Fordońskiej właśnie w Bydzi. Dowiedziałem się, że cena wynajęcia to ok. 200-300 zeta już wraz z fachowym zabezpieczeniem i ochroną, także myślę, że od samochodu wjazd będzie kosztował nie więcej jak 20 zł (czyli podobnie jak w Pioterkowie).

Tylko jak mówiłem - nie znam jeszcze cen za nocleg bo w internecie nie ma takich danych. Ale jeżeli będziecie zainteresowani to mogę podać namiary, bo w necie są.

Także co generalnie o tym sądzicie??? Ja myślę, że moje miejsce jest w miarę sensowne, bo warunki podobne do Sulejowa, lokalizacja jeszcze chyba zalicza się do centralnej itp. Tak więc jaka jest Wasza opinia na temat mojej propozycji

Aha i wyjaśnienie: nie chcę absolutnie robić jakiejś konkurencji Francowi - Franec mam nadzieję że tego tak nie odbierasz. Wręcz przeciwnie - fajnie, że też masz jakieś swoje zdanie i coś nowego chcesz zrobić. No i oczywiście liczę na to, że też jakieś ciekawe miejsce uda Ci się wynaleźć, a nie tylko skończyć na podaniu nazwy miejsca. Po prostu jeżeli też podałem swoje propozycje to jak mówili Paweł z Góralem je doprecyzowuję.

I też chciałbym wyjaśnić właśnie Pawłowi i Góralowi - sory, że bredzę, ale po prostu staram się robić to co Wy wskazujecie. W związku z tym, na Wasze wskazania podałem szczegóły na temat ośrodków i "placu zabaw". Nie traktujcie to jako marudzenie, bo w dalszym ciągu to propozycje z mojej strony. I to NIE jest tak, że ja bym chciał za wszelką cenę organizacji zlotu koło Bydy. Już nawet w ostateczności mógłbym osobiście przystać na ten Sulejów i pojechać tam na zlot, jeżeli będzie z kim się zabrać. To nie jest myślę marudzenie tylko ZALECENIE SIĘ DO WSKAZAŃ MODERATORA I PREZESA. Po prostu chiałbym poznać Waszą opinię na temat mojej propozycji po przedstawieniu Wam szczegółów. I tyle.

Uff, ale się napisałem. Sory za te długie wypociny, następtnym razem postaram się streszczać


[ wiadomość edytowana przez: mily_byd dnia 2003-09-13 23:20:04 ]
  
 
Cytat:
2003-09-13 23:03:43, adasco pisze:
Mily, jak juz chcesz tak dolkladnie w srodku Polski



Adasco, jeśli chodzi o środek Polski, no to mówił o tym z resztą Twój imiennik Adam 2106, a nie ja. Więc to jest skierowane chyba do niego, a moją ksywę dałeś tam przez pomyłkę jak sądzę??
  
 
mozliwe Mily, torszke mi sie juz literki tasuja...

ale zn0ow sie Ciebie czepie. Otoz piszesz:
wjazd będzie kosztował nie więcej jak 20 zł (czyli podobnie jak w Pioterkowie).

a to jest dokladnie ni mniej ni wiecej, ale 2 razy wiecej niz w pietrkowie.
co nie zmienia faktu, ze swoje propozycje przdtsawiles b.rzeczowo. Nie wypowiem sie, bo okolic bydzi praktycznie calkowicie nie znam....
  
 
A ile jest kilometrów z Koronowa na autodrom?
No i cena za nocleg jest chyba podstawową informacją, jaką należy zdobyć.
Ale jesteś na dobrej drodze.
  
 
Z mojej mapy wynika, ze jest tam ze 20 km z Koronowa do Bydgoszczy. Bylem w Koronowie i musze przyznac, ze okolice sa urokliwe.

Trzeba by to wszystko posprawdzac.
  
 
Okolice sa extra ( jechałem tamtędy nawety teraz z Bydgoszczy do Swiecia). Nad zalewem trzeba by wybrać jakis tani ośrodek, który pomieściłby jakieś minimum trzydzieści aut (myslę,ze tyle samochodów sie uzbiera nawet na samej pólnocy). Ciekawie wygląda tez sprawa z tym autodromem , jesłi to podobne do rallycrossowego toru KEVI RING (gdzie były próby na węgrzech) to ja się pisze na 100%.Zresztą przyjadę też na 100%.
Dobra spróbuje tam poszukac czwegoś "Miłego".
Dzieki Miły z pomysł, choć nic nie jest jeszcze przesądzone bo do kwietnia albo maja przyszlego roku to jeszcze wiele moze się wydarzyć. Np.Wisła bedzie płynąć w druga strone albo wszystko szlag trafi za sprawą jakiejś zabłąkanej komety.W każdym razie jesłi sie tam bujasz na rowerku to zbadaj gdzie jest fajny ośrodek z ceną za nocleg nie przekraczającą 30 złotych za osobę.z miejscem na ognisko. Tylko nie mów ,że to jakiś klub tuningowy albo coś takiego bo moga byc problemy.
Paweł
  
 
Cytat:
a to jest dokladnie ni mniej ni wiecej, ale 2 razy wiecej niz w pietrkowie.


A to sorki, bo ja myślałem, że w Pioterkowie też było po 20/samochód.
Jednakże to co podałem o bydgoskim kartodromie czyli te 20 zeta to też już taki maksymalny koszt. Bowiem ja to zapytanie wysłałem w lipcu i wtedy właśnie koszt wynajęcia wynosił w przedziale 200-300 zł. W takiej sytuacji byłoby przypuśćmy max po 10 zeta/samochód, no bo załóżmy że te trzydzieści samochodów to do cholery chyba przyjedzie, nie? Jednak jest inny problem, bo gościu mówił, że nie wie jaka cena będzie w przyszłości. Ale też chyba nie powinna wzrosnąć aż tak bardzo. Więc to 20 zł to już jest chyba max, po prostu podaję tak asekuracyjnie, ale przypuszczam że w praktyce to się okaże mniej jak dwie dychy.
Cytat:
Dzieki Miły z pomysł, choć nic nie jest jeszcze przesądzone bo do kwietnia albo maja przyszlego roku to jeszcze wiele moze się wydarzyć. Np.Wisła bedzie płynąć w druga strone albo wszystko szlag trafi za sprawą jakiejś zabłąkanej komety.

Nie no Paweł, nie traktuj tego jako jakieś narzucanie tego na siłę, bo mi nie o to chodzi. W dalszym ciągu rozpatruj to jako propozycja. Wiem, że mogą się zdarzyć różne przypadki losowe, przez które moje propozycje będą odrzucone, tym bardziej, że jestem niepełnoletni i nie mam tu nic do gadania. Z resztą ja generalnie w wielu sprawach idę na ustępstwo, także w tej kwestii nie będzie ze mną żadnych (wychowawczych) problemów.
Cytat:
Ciekawie wygląda tez sprawa z tym autodromem , jesłi to podobne do rallycrossowego toru KEVI RING (gdzie były próby na węgrzech) to ja się pisze na 100%

Nie wiem jak to jest. Ale jak wspominałem - jest to teren Automobilklubu Bydgoskiego, więc na pewno będzie miejsce do prób zręcznościowych. Z resztą ja bym nie palnoł Wam jakiegoś "placu zabaw" tak w ciemno nie mając o tym kompletnie pojęcia. W każdym razie też, obok zabaw "normalnymi" samochodami, na pewno można wynająć sobie kartingi i pojeździć nimi, np. robiąc dodatkowe zawody obok prób zręcznościowych.
Cytat:
A ile jest kilometrów z Koronowa na autodrom?

Tak jak powiedział Leszek coś koło dwudziestu. Po prostu z Koronowa trzeba jechać drogą nr 243 do Fordonu (będzie na mapie bo to największa dzielnica Bydzi) i stamtąd na kartodrom. Kartodrom też jest już przy Fordonie (przy ujściu Brdy do Wisły), także lepiej będzie jechać tą drogą, a niżeli tą główną Koszalin-Bydgoszcz. I jest to właśnie odległość 20 km. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że proponowane przeze mnie ośrodki nie są w samym Koronowie, tylko w odległości około 5 km od Koronowa.
Cytat:
W każdym razie jesłi sie tam bujasz na rowerku to zbadaj gdzie jest fajny ośrodek z ceną za nocleg nie przekraczającą 30 złotych za osobę.z miejscem na ognisko.

Cytat:
No i cena za nocleg jest chyba podstawową informacją, jaką należy zdobyć.

W tym roku na rowerze w ogóle nie jeździłem, bo w tym roku nie miałem. Gdzieś tak na początku wiosny przyszłego roku chcę sobie kupić. Wtedy to bym mógł chyba coś obadać. Bo na razie to tylko można telefonicznie, no chyba że Ty Paweł będziesz kiedyś w Bydzi, to byśmy mogli się tam wybrać. Ale co do warunków to chyba nie będzie rozczarowania, bo jeżeli piszą o podstawowym wyposażeniu, to chyba to spełniają, nie? Także rozumicie Panowie, na rowerze to bym mógł może tam skoczyć dopiero w przyszłym roku. Tak więc Paweł, może Ty byś się zorientował gdybym Ci dał namiary? Bo zawsze załatwiasz dopełniasz formalności, więc może i tym razem byś się wywiedział? Bo jak sam mówiłeś:
Cytat:
Dobra spróbuje tam poszukac czwegoś "Miłego".

. Z resztą podałem dwa ośrodki, więc jeżeli Paweł chciałbyś coś się dowiadywać tam od nich, to daj mi znać, podam Ci namiary. Góral, natomiast co do ceny to szkoda, że te ośrodki nie mają swoich stron internetowych bo by z góry było wiadomo, a tak trzeba się z nimi jakoś skontaktować. Ale nie sądzę, żeby było jakoś superdrogo, bo to po prostu zwykłe ośrodki, także nie powinno być chyba za drogo.
Cytat:
Nad zalewem trzeba by wybrać jakis tani ośrodek, który pomieściłby jakieś minimum trzydzieści aut (myslę,ze tyle samochodów sie uzbiera nawet na samej pólnocy).

No ja pisałem przecież w poprzednim poście, ze jest ośrodek z parkingiem, także nie powinno być problemu.
Cytat:
Bylem w Koronowie i musze przyznac, ze okolice sa urokliwe.

Cytat:
Ale jesteś na dobrej drodze.

Cytat:
swoje propozycje przdtsawiles b.rzeczowo

Dziękuję Wam bardzo za pozytywne opinie. Paweł - tak myślałem, że Ty to na pewno będziesz wiedział o co chodzi