Duże spalanie lpg.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam jestem nowy na forum.
Niedawno zakupiłem citroena xare picasso 1.6 16V z instalacją gazową firmy landi IIIgen,
Otóż mam taki problem że pali ona 13l/100km lpg myśle że to za dużo zwłaszcza że jezdzę głownie bez korków.
Słabo się też nagrzewa w środku jak teraz jest chłodno.
Wskazówka od temperatury cieczy nawet niedrgnie po 20km które robię do pracy.
Dodam też że zaraz po opaleniu zimnego silnika chłodnica się nagrzewa po 2min.
W czym jest problem jeśli ktoś mógłby mi pomóc z okolic krakowa mogę podjechać.
  
 
Witam
Landi IGS albo lis posiada parownik ,który jest podpięty pod układ chłodzenia . Jeśli układ chłodzenia jest zapowietrzony albo jeśli jest zbyt mało płynu w chłodnicy , mogą pojawiac sie problemy w stylu większego spalania i trudności z odpaleniem samochodu .
  
 
Fakt sprawdziłem zbiornik płynu jest poniżej minimum.
Jutro wymienie płyn w całym układzie i dam znać co dalej.
  
 
Też mam instalację Landi i również mam problem z dużym spalaniem lpg. z 11 litrów w mieścier nagle wskoczył mi na 15 litrów gazu. Myślałem że może to być przez zapchany filtr powietrza albo gazu ale sprawdziłem i oba były czyste. Później zauweżyłem znaczny brak płynu w chłodnicy(auto straciło ogrzewanie a przy takich mrozach jak były ostatnio coś musiałem z tym zrobić). Dolałem płynu i jestem ciekawy czy to zmniejszy palnie gazu. lukikrak Tobie to pomogło?
  
 
Wymienione wszystkie filtry uzupełniony płyn i dalej nic się niezmieniło splalanie od 11-13l spokojna jazda.
Ten typ tak ma fachowcy jak widzą tą instalacje to mają już dość.
  
 
a może regeneracja reduktora coś pomoże? w moim samochodzie ta instalacja śmiga juz 7 lat i teraz nagle zaczął tyle palić.