E32 735iA GAZZZZZZZZ

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Panowie proszę o info na temat ilości spalanego gazu w/w sam. Nie wiem czy mam takiego smoka czy to moja wina. mije auto spala średnio w mieście (korki) 21L gazu. Pozdrawiam Nowy
 
 
To chyba troszkę za dużo
  
 
ja bym sie raczej na twoim miejscu cieszył z tego spalania jeździłem 735 przy normalnej jeździe spalała po mieście 20 litrów BENZYNY

[ wiadomość edytowana przez: SeBeK_21 dnia 2003-09-16 22:57:46 ]
  
 
A może maczie jakiegoś sprawdzonego Gazzzziarza w W-wie????
Nowy
 
 
A może maczie jakiegoś sprawdzonego Gazzzziarza w W-wie????
Nowy
 
 
Nie jestem z Warszawa więc ci nie pomogę ale napewno nie oszczedzaj na kasie do twojego silnika instalka powinna kosztować od 2100 do 2500 zł. a tak wogóle to nie szkoda takiego autka gazować wiem że jazda na gazie taniej wychodzi ale nigdy to już nie będzie to samo co na benzynce
  
 
moja 535 pali w mieście 16-18 litrów, więc taki sam silniczek tylko w cięższej budzie musi spalić więcej. niestety zauważam u siebie bardzo małą różnicę przy jeździe na trasie - 15 litrów gazu (przy średnich prędkościach 140-160)
 
 
Cytat:
2003-09-23 13:26:06, Anonymous pisze:
moja 535 pali w mieście 16-18 litrów, więc taki sam silniczek tylko w cięższej budzie musi spalić więcej. niestety zauważam u siebie bardzo małą różnicę przy jeździe na trasie - 15 litrów gazu (przy średnich prędkościach 140-160)


Na automacie czy manualu masz swoją betke?
  
 
wszystko zalezy od ustawienia gazu i trybu pracy skrzyni. moja bejca (rowniez 735iA) pali srednio 13-14 l gazu w trybie mieszanym przy czym osiagi sa bardziej niz zadowalajace. minimalne spalanie na gazie wynosi ok 10 l, maksymalne nie przekracza 20 l (rzecz jasna w trybie ekono). w trybie sport automat zmienia biegi przy prawie 6k obr wiec nie ma sie co dziwic, ze auto pali np. 30-35 l na setke! jezeli spalanie w trybie ekonomicznym przekracza 20 l to nalezaloby chyba ustawic gazociag pod katem oszczedniejszego gospodarowania mieszanka
 
 
Cytat:
2003-09-23 18:43:37, SeBeK_21 pisze:
Cytat:
2003-09-23 13:26:06, Anonymous pisze:
moja 535 pali w mieście 16-18 litrów, więc taki sam silniczek tylko w cięższej budzie musi spalić więcej. niestety zauważam u siebie bardzo małą różnicę przy jeździe na trasie - 15 litrów gazu (przy średnich prędkościach 140-160)


Na automacie czy manualu masz swoją betke?


na manualu
 
 
20l gazu po mieście to nić dziwnego, dużo osób myśli iż 3,5l silnik może palić 15l przy "normalnej" jeździe a to bzdura, nie wiem dlaczego wszyscy na wzajem tak się oszukują. Tak samo jak nie raz słyszałem iż 5.0V12 pali 15-20 - hehe a ja jeździłem i wiem, że po mieście to potrafi benzynki 30l spalić bez większych problemów.
735i pali od 10 (90km/h) po przez 11,5-12,5 (130-140km/h) a 15-20 (miasto/dzień-wieczór) do 24l (zima/lato, odcinki 5-8km)
  
 
Ja kupiłem 730 i w wigilie i spalanie jest dosic wysokie 22 litry gazu w miescie na trasie jeszcze nie byłem
Jak ktoś ma taka 730 to niech sie na moj mail odezwie !!!!!!!!!!!!!!!!
sebus99@poczta.onet.pl
  
 
koledzy po fachu,słuchajcie ja posiadam 730 -kę i uważam że spalanie gazu na setkę zależy głównie od nas. Moja siudemka posiada instalację zwykłą z komputerem LANDI i w mieście jeżdżąc spokojnie w zupełności zamykam się w 15litrach LPG , chociaż gdy sobie pociskam na światłach i troszeczkę powariuję w mieście to max wypali 18. W trasie zawsze mi pali ok 14l bo ciężko tak wygodnym samochodem jechać 80-90. Podsumowując , spalanie zależy od jakości założonej instalacji , umiejętności kierowcy i oczywiście stanu technicznego naszych bmw ,POZDRAWIAM JACK
  
 
Cytat:
2004-01-24 22:41:42, zanjac pisze:
koledzy po fachu,słuchajcie ja posiadam 730 -kę i uważam że spalanie gazu na setkę zależy głównie od nas. Moja siudemka posiada instalację zwykłą z komputerem LANDI i w mieście jeżdżąc spokojnie w zupełności zamykam się w 15litrach LPG , chociaż gdy sobie pociskam na światłach i troszeczkę powariuję w mieście to max wypali 18. W trasie zawsze mi pali ok 14l bo ciężko tak wygodnym samochodem jechać 80-90. Podsumowując , spalanie zależy od jakości założonej instalacji , umiejętności kierowcy i oczywiście stanu technicznego naszych bmw ,POZDRAWIAM JACK

PS Kto nie potrafi spalić takim silnikiem mniej jak 15l ,to niech się nauczy dbać o samochód i weżmie korepetycje z nauki jazdy