Pomoc w odblokowaniu GPS Harman/Kardon 200

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nabylem cos takiego jak w tytule.W oryginale brak polskich map.Jesli bylaby to wersja 500 juz bym ja odblokowal do Windowsa ale w sieci nic nie znalazlem. Wie ktos jak to ogarnac?? Chcialbym miec pelne wejsce do Windy
  
 
moze sposob od 300 zadziala http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=16344&highlight=harman
  
 
Identyczny opis zalazlem wczesniej.... alekoncowka sie rozni. Mianowiecie to: Następnie wchodzisz w [ HKEY_LOCAL_MACHINEinit ]
8. Zmieniasz Launch80 z wartością: CSHELL.exe.
Trzeba zmienić na wartość: explorer.exe Nie moge w moim rejestrze znalesc tych Launch80 z wartością: CSHELL.exe. I tu moja robota sie konczy za kazdym razem.
  
 
moze u ciebie proces odpowiedzialny za menu odpalany jest z innego pliku... jak mozesz to podeslij kopie rejestru, moze cos uda mi sie znalezc...
  
 
Dzieki ze chcesz mi pomoc.Jak mam zrobic kopie tego rejestru??Za pomoca tego programu do edytowania rejestru?? Jesli tak to cos pokombinuje jak wroce z pracy.Jesli nie, to podpowiedz mi troszke jak to uczynic z tą kopią
  
 
maniek nie wiem jak jest w tym GPS, ale możesz spróbować tak jak się to robi w paru modelach Lark'a (tez na windows więc powinno być analogicznie) - jeśli brakuje ci klucza Launch80 to poprostu go dodaj. LaunchXX to uruchamianie kolejnych usług, coś w stylu autostartu ale na niższym poziomie. System pobiera z rejestru info o usługach, które maja być startowane w odpowiedniej sekwencji od najniższego Launch'a do najwyższego.
Dodanie Launcha w LARK'u powoduje, że z poziomu startu systemu możesz odpalić dowolną usługę mającą postać aplikacji *.exe

Nie wiem jak będzie z Twoją navi, ale myślę, że podobnie.

PS - przy grzebaniu w rejestrze zrób koniecznie kopię zapasową danych i rejestru. Ja sobie przypadkiem wywaliłem całą partycję z oryginalną navi więc ostrożnie.
  
 
Tak zrob kopie za pomoca ceregeditor... ale musze cie ostrzec ze jakakolwiek ingerencja w rejestr navi moze przyniesc nieodwracalne skutki, byly juz czeste przypadki ze podczas edycji rejestru lub przywracania kopii poszlo cos nie tak i sprzet potem zmienial swoja funkcje na przycisk do papieru. Takze dobrze sie zastanow... wszsytko robisz na swoja odpowiedzialnosc...
  
 
Tak tak wiem o tym aby zrobic kopie, juz dawno zrobiona bo ja mam fart do takich przypadkow.Kiedys przeczytalem raz instrukcje zdjecia blokady do akiry 512 chyba i za pierwszym razem sie udalo a tu?? Tragedia, zaraz pookombinuje z ta kopia dla Ciebie.Ale co do dodania tego launch 80 to chyba za cieniasek jestem aby to wykonac.Najpierw zrobie kopie...mam nadzieje ze szybko to ogarne
  
 
Mam juz ta kopie ale nie wiem jak zrobic z tym lauch... niby zrobilem folder zta nazwa ale chyba jest cos nie tak, pierwszy raz to robie i chcyba zle.Musze miec kogos kto mnie poprowadzi za raczke

Podaj mailato Ci to wysle bo nie wiem jak to tu wsadzic.

[ wiadomość edytowana przez: maniek0012 dnia 2010-12-02 20:59:13 ]
  
 
Panowie!! Koniec tematu, sprzet odblokowany.Znalazlem to o co nam chodzilo.Dzieki za pomoc.Pozdrawiam
  
 
Ale chyba widze maly problem.Kiedy przed odblokowaniem mialem dostep do plikow zainstalowalem sobie na SD auto mape.Bylo git tylko nie dawala dziwkow i nie mogla znalesc sygnalu GPS.Czy teraz tez tak bedzie??
  
 
I tak jak bylo, po instalacji na SD auto mapy nie ma sygnalu GPS.Caly czas szuka i szuka i znalesc nie moze
  
 
Dzieje się tak ponieważ odbiornik GPS nie może znaleźć sygnałów z satelitów - minimum muszą być 3 (3 płaszczyzny) aby mniej więcej pokazał pozycję. Musisz doinstalować sobie programik (np. QuickGPS) za którego pomocą będziesz mógł pobrać aktualne pozycje satelitów. Dzięki temu odbiornik szybko złapie sygnał. Jednorazowe pobranie danych z współrzędnymi satelitów wynosi kilka KB, a współrzędne starczają na niecały tydzień. Aha, i jeszcze jedno - to jest nawigacja więc nie ma dostępu do neta przez GSM, także musisz podłączyć navi kabelkiem do kompa, a na kompie musisz mieć program Active Sync który służy do połączenia z urządzeniem.
Potem już musisz tylko odpalić ten programik i pobrać dane.
PS. Tylko nie wiem czy od razu po połączeniu z kompem navi uzyska dostęp do neta, wydaje mi się że trzeba troszkę pokonfigurować.


Jak nie będziesz mógł sobie poradzić, to zapraszam na forum do którego link znajdziesz w mojej sygnaturce. Albo jak chcesz to mogę tam napisać w twoim imieniu. W końcu jestem tam administratorem więc nie będzie żadnego problemu
Chłopaki na pewno szybko to rozwiążą


[ wiadomość edytowana przez: Maylo dnia 2010-12-04 12:41:18 ]
  
 
Dzieki Maylo. Co do tego programu to nie moge znalesc nic do windowsa CE a jak juz cos znalazlem to chyba nie dziala albo dziala tylko ja nie umiem tego ugrysc. ale powiem tak.Oryginalnie na tej navi mam wgrany chyba to IGO i tam jest opcja pokazywania czy znajdowania satelit. Sa jakies wykresy slupkowe itp. I tam pokazalo mi teraz 3 slupki i jak przeskoczylem na mape to bylo ok, sygnal GPS by ale w tej mapie brak polski i bylo czyste pole. Po przeskoczeniu na auto mape cisza.... Juz mi rece opadaja.A na stronce jestem i narazie sie rozgladam, dzieki wielkie
  
 
Maylo temat zlapania sygnalu GPS rozwiazany.W auto mapie ustawilem recznie port Auto (com7) a predkosc odczytu na 57600 bps i po kilku sekundach palenia tytoniu w oknie i trzymaniu w reku navi, sygnał sie złapał.