Poprawa sygnały anteny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, czy idzie jakoś poprawić odbiór anteny ? Gdyż stosunkowo jest bardzo słaba do moje poprzedniego autka. W tamtym z tym samym radiem odbierało wszystko, a tutaj jedynie jedną stacje dobrze a reszty juz się słuchać nie da.

Może podłączyć jakiś przewód pod antene czy coś w tym stylu... Bo sam nie wiem co mogło by pomóc. W espero antena jest długa jak nie wiem co a daremna masakrycznie...
  
 
U mnie raz działają wszystkie stacje bez problemu, a raz nawet RMFu nie złapie ( a ma chyba najmocniejszy sygnał w okolicy). Nie wiem czy to wina anteny, czy samego radia, ale po prostu słucham muzykę z płyt i pendriva

Pozdr.
  
 
ja też od razu gdy słyszałem jakość tego radia (stacji) , to karta SD i słucham z karty, lecz czasem, po prostu dobrze posłuchać wiadomości lub coś nowego (innego), bo czasem dość długo zapomina się zgrać nową muzykę.

A radio w sobie odbierało w innym aucie rewelacyjnie jeżeli chodzi o jakoś, dźwięk był naprawdę dobry. A u mnie RMF posłuchasz, ale innych tylko jak stoisz i to w dobrym miejscu.

Co jakby jakiś dłuższy przewód, lub taki co są z wieży jako antena podłączyć do starej anteny lub bezpośrednio do radia wraz ze starą ?
Myślicie dałby to coś ? Do radia nie ma gdzie dać tego przewodu by ładnie go rozłożyć powierzchniowo, ale do anteny dałoby rade, bo wtedy idzie ładnie rozłożyć po bagażniku.


[ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2010-11-21 21:20:53 ]
  
 
W Espero śmiem twierdzić, że bat anteny jest jednym z najlepszych.
Może coś Wam nie masuje przy antenie?

A co Wy macie za radia Panowie?
U mnie siedzi wiekowy już i poczciwy pioneer i z sygnałem nigdy nie mam problemu.

Nawet jako ciekawostkę podam, że w ostatnim czasie jak pojawia się nadmiar wilgoci w powietrzu (deszcz, mgła) to antena odmawia mi posłuszeństwa i nie chce się paskuda wysuwać, ale radiu wcale to nie przeszkadza, sygnał jest słabszy, ale większość stacji odbiera.
  
 
ja mam radyjko na pewno dobre, gdyż w poprzednim aucie miałem to samo i dobierało zadziwiająco dobrze, łapało pełno stacji.
Od anteny to wiem że idą dwa przewody sterująca wysuwaniem, no i ten z anteny więc chyba tylko w nim może być jakiś problem ze stykiem.
Sam nie wiem, albo można by sprawdzić, tak czy to wina anteny, puścić jakieś radyjko co trochę charczy, lecz powinno być w miarę ok, dać troche głośniej i spróbować jakimś przewodem dotknąć anteny, wtedy powinien się zwiększyć zasięg i jak będzie lepiej odbierało to by wyszło, że antena słaba... Mi na schowanej to dopiero by nic nie łapało...
  
 
Cytat:
2010-11-22 07:09:13, kisztan pisze:
A co Wy macie za radia Panowie?




Ja mam jakiegoś mediona, ale wcześniej na oryginalnym daewoo było to samo :/

pozdr.
  
 
Z antena w esperynie nie mam żadnych problemów -odbieram RMF i ZETKE w Berlinie a oni nadaja z Jemiłowa więc kawałek jest (ok.130km w lini prostej)

Może u was jest odłączona antena od przewodu (w błotniku też jest połączenie anteny z przewodem antenowym na złącze).Możliwe że tam jest coś rozłączone.Może coś z przodu przy radiu nie kontaktuje,może jest podłączony wzmacniacz antenowy a nie ma zasilania-będzie tłumił na maxa.
  
 
roberto też mam mediona, lecz w Temprze nie miałem problemu podłączyłem anten i śmigało aż miało... No nic sprawdze styku w "bagażniku".


Dobrym sposobem też bedzie odłaczenie tej anteny na puszczonym radiu, tzn. styku w bagażniku. I sprawdzić czy sygnał się pogorszył wtedy wyjdzie czy antena cz styk

[ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2010-11-22 15:23:13 ]
  
 
Ja też nigdy nie miałem problemów z anteną...
  
 
też potwierdzam, że antena jak jest dobrze podłączona i sprawna to odbiera rewelacyjnie na kilku radiach sprawdzone. W lanci to dopiero syf (oryginalny sprzęt)
  
 
ja mam wysoki model sony i nie mialem nigdy problemu z odbiorem radia w espero jak i teraz w omie. W espero najpierw odbieralo rewelacyjnie radio na oryginalnej antenie ktora byla uszkodzona (nie chodzil mechanizm, byla na stale wyciagniete), potem ktos ja zlamal i kupilem w norauto w promocji dzieki Moni jakas teleskopowa, zamontowal Krzychu i bylo rewelacyjnie. Teraz to samo radio mam w omie i tez bez problemu. Antene mam wbudowana w tylnia szybe. Mozesz sprobowac zamontowac wzmacniacz antenowy, zerknij jednak wczesniej na kabel antenowy przy antenie i przy radiu bo moze tam tkwi problem. Dodam tylko ze pracuje w Katowicach w Szopienicach i nie mam problemu z odbiorem radia. Planeta, Eska, RMF, Zet, Złote przeboje odbieraja bardzo dobrze.
  
 
sprawdzałem przy antenie, przy radiu jeszcze nie, lecz dziwi mnie to, że w innym aucie odbierało dobrze.