Poprawny montaż instalacji 1 generacji (obieg paliwa)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Drodzy uzytkownicy FORUM.

Bardzo prosze o wyjasnienie mi jak powinien byc zamontowany elektrozawor paliwowy przy instalacji 1 generacji przy gazniku.

Mam straszne problemy z napomowaniem paliwa z baku do gaznika po przelaczeniu na benzyne, czyli idac dalej nie odpalam przy niskiej temperaturze. Pompa jest sprawna i paliwo jest, aku nowy (tak dla formalnosci )

Jedne schematy podaja ze zawor powinien byc przed pompa (mechaniczna oczywiscie) a inne ze miedzy pompa a gaznikiem (czyli pompa caly czas jest zalana paliwem)

Jak powinno byc prawidlowo?? Ja mam przed pompa.
Instalacja jest praktycznie nowa (moze 6 miesiecy)
Z gory dzieki i pozdrawiam!
  
 
W mojej Ładzince 2107 z mechaniczną pompą paliwa, elektrozawór jest pomiędzy pompą a gaźnikiem.
  
 
Dzieki za odpowiedz.. a nie masz problemu z tym ze pompa daje cisnienie paliwa i nie ma ujscia? nic nie cieknie?

Moze ktos jeszcze sie wypowiedziec na ten temat?
Dzieki!
  
 
Też tak miałem - trzeba mieć jedynie szczelny wezyk między pompą i elektrozaworem najlepiej gumowy i opaski. Jak zostawiasz samochód na noc to przed wyłączeniem silnika przełącz na paliwo wtedy nie ma problemu z odpaleniem. Mnie zawsze denerwowało takie kombinowanie z tym paliwem więc kupiłem elektryczną pompe paliwa