Łada 2106 Zbidziu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich o to mój nowy nabytek Łada 2106 z 1981 roku.
Więcej zdjęć dodam jak znajdę trochę czasu na ich zrobienie. Nie znam dokładnie historii tego auta.
Do zrobienia jest podłoga, i parę rzeczy w silniku wymienić uszczelkę miski olejowej wyczyścić gaźnik generalnie zrobić mu pełną obsługę i to by było na tyle i w tedy pozostanie czas tylko na dopieszczanie babuni.







Plany zmiana skrzyni biegów na piątkę i ogólne polepszenie stanu tego auta. I tu kieruje moje pytanie do klubowiczów, co mi jest potrzebne żeby wsadzić tam skrzynię piątkę z łady 2107. Wyczytałem, że nie ma żadnych problemów wszystko pasuje tylko potrzebna jest łapa i poduszka od skrzyni piątki a reszta jest ok. nie wiem jak z podłączeniem licznika czy trzeba tam wstawić zębatkę z czwórki czy może zostać z piątki. No i najważniejsze ile taka skrzyni może być warta chodzi mi o realną kwotę, żeby nie przepłacić
Pozdrawiam wszystkich.

[ wiadomość edytowana przez: Zbidziu dnia 2013-05-08 21:22:10 ]
  
 
Myślałem o niej, ale sprzedawca powiedział ze w piątek ma być kupiec ze Szczecina. No i widzę ze pojechała z Katowic do Szczecina. Jeżeli potrzebujesz skrzynie, to mam cały komplet. Pisz albo dzwoń.



[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-09-06 22:16:24 ]
  
 
Akurat nie z Krakowa tylko z Katowic . Jak właściciel mi powiedział byłem pierwszy który zadzwonił i trzymał mi ją. Przynajmniej jeden uczciwy sprzedawca.
  
 
Widzialem ja raz na zywo, na zlocie w Sosnowcu dwoch mlodych chlopaczkow nia bylo. Teraz pojechala na drugi koniec Polski. Oby sluzyla dobrze
  
 
Dojechała o własnych siłach czy na lawecie? Niezła sztuka, za swoją cenę w dzisiejszych czasach był to łakomy kąsek
  
 
Na własnych kołach bez problemu jedynie się trochę grzała jak zaczęły się górki i słońce przygrzało. Spaliła na 100 7,2 litra. Liczyłem że spali koło 10
  
 
Wiecie gdzie mogę znaleźć dokładne wymiary Łady 2106. Przeszukałem forum i nigdzie nie mogę znaleźć może ktoś z was ma gdzieś zapisane na dysku lub w jakiejś książce i wrzuci skan.
  
 




  
 
Ok dzięki a dokładniejszych wymiarów nie masz przypadkiem.
  
 
Cytat:
2013-05-17 15:56:37, Zbidziu pisze:
Ok dzięki a dokładniejszych wymiarów nie masz przypadkiem.



To znaczy?
  
 
Za ile Łada poszła, jeśli to nie tajemnica ? Pamiętam, że chłopaki trochę się cenili, bodajże 4K krzyczeli na aukcji.

PS Będziesz coś robił z halogenami ? Bo szczerze mówiąc to słabo wyglądają w tym miejscu. Jakby ktoś je doczepił tam na siłę.

PS2 Fajna. Zazdroszczę trochę.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Szczerze gratuluję zakupu. Łada wygląda świetnie . Oby jak najdłużej służyła, w końcu to bardzo przyjemny i wdzięczne auto.
Co do skrzyni z łady 2107 pasuje praktycznie od strzała, jedynie z tego co pamiętam należy zmienić poduszkę skrzyni. Ja w swojej 06 zmieniłem skrzynie na 5 tkę z 07 i jestem zachwycony. Nie to samo auto. Ostatnio jak jechałem na zlot poginając 90-110km/h ani nie miałem głośnio, ani paliwożernie (spalanie 7l /100km). Nic się nie grzało, nie męczyło, a obroty oscylowały w okolicy 3 tyś.
Ile warta jest skrzynia ? To tak na prawdę zależy od sprzedającego. Życzę Ci żebyś trafił na takiego jak ja...gościowi nie zależało na kasie tylko na tym, żeby komuś się jeszcze przydała, przez co sprzedał mi 5 teczkę od 07 za 100zł..praktycznie za darmo. Za drugie 100zł dorzucił cały stary silnik bez gaźnika...byle bym go zabrał bo mu zawadzał w garażu .
  
 
Chodzi mi o wymiary dokładne coś podobnego jak w rysunku technicznym auta. To dla blacharza bo będzie robi podłogę i progi i chce mi pomierzyć auto czy się nie rozjeżdża już. Co do halogenów na razie zostają może powędrują w inne miejsce są ważniejsze rzeczy do zrobienia. fajnie by było dorwać w takiej cenie skrzynie ale to chyba raczej już nie możliwe i będzie trzeba się troszkę wykosztować.
  
 

realna cena za 5-ke skrzynie to 500 zł.
potrzebujesz podpory (poprzeczki) i poduszki do niej - akurat mam taki zestaw w kraju w tej chwili.
napęd licznika tez trzeba bedzie zmeinic, aby licznik prawidlowo pokazywal, zebatka jedna bodajże.
  
 
Witam dawno mnie tu nie było i odświeżam temat autko przejechało przez dwa lata trochę europy była na Nord kappie w 2013 roku, tydzień temu wróciła z Hiszpanii sprawowała się bez problemowo nie licząc jakiś tam spalonych żarówek i problemów z odpalaniem przy brudnym gaźniku. Było ciężko na podjazdach w Szwajcarii ale dała radę trochę się grzała i jechała zawsze mnie dowiozła tam gdzie chciałem i o której chciałem, Przez dwa lata przejechałem nią 20 tyś km bez problemowo. I przyszedł czas na mały remoncik który zaczął się tydzień temu w sobotę.
Zdjęcia wrzucę później

[ wiadomość edytowana przez: Zbidziu dnia 2014-10-04 11:26:20 ]
  
 
Szacun, kawał świata Ładna zobaczyła!
Pozdrawiam,
@lex
  
 
W końcu znalazłem trochę czasu na wklejenie zdjęć i szerszy opis tak jak pisałem w 2013 roku wzięła udział w Złombolu pojechała na Nord Kapp dojechała jako jedna z pierwszych załóg przejechała około 9500 tyś km według licznika. Jedyną awaria były problemy z odpalaniem na nie dogrzanym silniku okazało się że gaźnik nie był odpowiednio wyczyszczony no i spalone żarówki. Poniżej podrzucam trasę jaką przebyła









W tym roku wystartowała znowu w Złombolu i dojechała do Hiszpanii też bez większych problemów po za urwanym uchwytem do zamykania trójkątnych szyb i spalonych żarówek. Przejechała około 6500 tyś km też według licznika nawet podjęła próbę odpalenia Żuka Andori w Monako niestety nie dała rady w Żuku był dwa razy mocniejszy akumulator.










  
 
Po powrocie została spełniona obietnica że jeżeli dowiezie mnie do domu bez poważnej awarii zrobię jej mały remoncik i się zaczęło po dwóch dwóch dniach auto zaczęło wyglądać tak.























A wszystko zaczęło się dużo wcześniej od budowy kołyski.
I tak sobie teraz auto wisi na boku a ja jestem na etapie poszukiwania części.
  
 
Cześć ma może ktoś zdjęcie niebieskiej naklejki na filtrze powietrza?Moja niestety jest nie czytelna a chce zrobić nową.