Opłata za Serwer i Domenę klubową - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Andrzej,

Zarządzanie kontem superhost nie ma nic wspólnego z zarządzaniem stroną klubową - to jakby 2 zupelnie rozne tematy, aczkolwiek powiązane (ta sama platforma).

Zarządzanie stroną klubową przejął ode mnie wieki temu "ktoś" (już nie pamiętam dokładnie kto), przekazałem mu konto i hasło do logowania tak aby mógł działać i dałem sobie spokój.. Jedyne do czego sam się mogę przyczepić to właśnie przekazanie danych do zarządzania kontem Superhost - ale i ten temat zostanie rozwiązany.
  
 
Wie ktoś może kto kryje się pod nickiem Felype?
Wpłynęła od niego wpłata, ale nie wiem kto to jest. Na liście klubowiczów/ sympatyków/oczekujących nikt taki nie figuruje.
  
 
Po prostu Felype - forumowicz

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2012-05-10 19:49:21, andrzej_krakow pisze:
Po prostu Felype - forumowicz

Przyznaję się
  
 
ode mnie poszło
  
 
Wychodzi więc na to, że:
1. Jest skarbnik;
2. Jest odpowiedzialny za utrzymanie domeny w superhost.pl, którą to rolę przeniesie na kogoś innego (być może na skarbnika);
3. Mamy stronę, która nie była odświeżana przez wieki. Ba, nie wiadomo nawet, kto był jej ostatnim autorem.

Widzę 2 wyjścia:
1. W dodatku do roli skarbnika i "trzymającego" praw do domeny wybrać / powołać / znaleźć "właściciela" strony, który będzie ją uaktualniał (i wtedy pieniądze będą potrzebne na to i na utrzymanie domeny)
2. Zrezygnować ze strony i domeny (strona główna z informacjami sprzed lat raczej odstrasza niż przyciąga) i założyć forum na darmowym serwerze z forami dyskusyjnymi (forum to jedyna rzecz aktualnie wykorzystywana przez tuzin zapaleńców). Nie potrzeba ani pieniędzy, ani skarbnika, ani innej roli oprócz moderatora (który jest pożądany w każdym przypadku).

Bo za co aktualnie płacić? Za posiadanie przez kogoś w kieszeni praw do domeny ladaklub.pl, strona główna której opisuje wydarzenia sprzed kilku lat? Jaki w tym sens i co z tego wynika?

Pozdrawiam,
@lex


[ wiadomość edytowana przez: alex76 dnia 2012-05-11 21:40:15 ]

[ wiadomość edytowana przez: alex76 dnia 2012-05-11 21:44:03 ]
  
 
Cytat:
2012-05-11 21:36:14, alex76 pisze:
Wychodzi więc na to, że: 1. Jest skarbnik; 2. Jest odpowiedzialny za utrzymanie domeny w superhost.pl, którą to rolę przeniesie na kogoś innego (być może na skarbnika); 3. Mamy stronę, która nie była odświeżana przez wieki. Ba, nie wiadomo nawet, kto był jej ostatnim autorem. Widzę 2 wyjścia: 1. W dodatku do roli skarbnika i "trzymającego" praw do domeny wybrać / powołać / znaleźć "właściciela" strony, który będzie ją uaktualniał (i wtedy pieniądze będą potrzebne na to i na utrzymanie domeny) 2. Zrezygnować ze strony i domeny (strona główna z informacjami sprzed lat raczej odstrasza niż przyciąga) i założyć forum na darmowym serwerze z forami dyskusyjnymi (forum to jedyna rzecz aktualnie wykorzystywana przez tuzin zapaleńców). Nie potrzeba ani pieniędzy, ani skarbnika, ani innej roli oprócz moderatora (który jest pożądany w każdym przypadku). Bo za co aktualnie płacić? Za posiadanie przez kogoś w kieszeni praw do domeny ladaklub.pl, strona główna której opisuje wydarzenia sprzed kilku lat? Jaki w tym sens i co z tego wynika? Pozdrawiam, @lex [ wiadomość edytowana przez: alex76 dnia 2012-05-11 21:40:15 ] [ wiadomość edytowana przez: alex76 dnia 2012-05-11 21:44:03 ]



Wiesz co Alex, myslalem o tym samym, ale nie mialem jaj o tym powiedziec na forum.
  
 
Po pierwsze nikt nikogo nie zmusza do płacenia za "niepotrzebną " nikomu domenę. Opłata jest dobrowolna na zasadzie zrzutki.
Po drugie nie znam strony żadnego klubu gdzie były by tylko aktualne informacje.
Uważam że potrzebny jest człowiek zarządzający stroną i uaktualniający ją na bieżąco.
Niestety nic z tego nie będzie jeśli nie będziemy brać udziału w "życiu" strony.
Nawet jesli znajdzie się "zarządca" sam nie bedzie w stanie jej tworzyć


pzdr
CHIO
  
 
Ja nie jestem w Klubie... i tylko bywam tu od czasu do czasu jako forumowicz, ale myślę sobie, że jeśli strona klubowa miałaby BYĆ, to fajnie byłoby gdyby nie była z epoki Windowsa 3.11.
Strona taka powinna wyglądać nowocześnie/stylowo/estetycznie/zajebiście
...by nie utrwalać stereotypu wśród Polaków, że Łada i wszystko co z Ładą związane to radziecki chłam!
Powinna być nafaszerowana dobrymi zdjęciami naszych pięknych, wypolerowanych samochodów
Powinna być wizytówką!!!

Oczywiście to nie jest przytyk do starej strony, która była tworzona pewnie kilka ładnych lat temu kiedy ja jeszcze chodziłem do liceum
Jest to tylko jakaś propozycja na odświeżenie klimatu w LKP.
Jeśli była by wspólna inicjatywa by to zrobić, to z chęcią włączę się do współfinansowania... :: wtedy będzie jakiś pożytek ze składek, które teraz są zbierane.

Tak jak już kiedyś pisaliśmy - pojawiły się nowe twarze na naszym forum, więc może uda się nam coś wspólnie stworzyć.

dla przykładu trochę "ciekawszej" strony podam choćby tę:
Radical LOW Cars
Może nie jest to jakiś najbardziej super przykład... ale jak dla mnie jest w miarę ok.
Zresztą strona LKP mogłaby być kilka razy lepsza..

p.s. 1
Zgadzam się z chio ''''nic z tego nie będzie jeśli nie będziemy brać udziału w "życiu" strony''''

[ wiadomość edytowana przez: latarenka dnia 2012-05-13 02:01:44 ]
  
 
A ja powiem więcej. Moim zdaniem priorytetem i podstawą jest założenie oficjalnego stowarzyszenia.
  
 
Cytat:
2012-05-14 14:02:37, wejlantf pisze:
A ja powiem więcej. Moim zdaniem priorytetem i podstawą jest założenie oficjalnego stowarzyszenia.



Do dzieła!
  
 
Panowie, jak zwykle hasła w stylu: należy znaleźć, powinniśmy zrobić.
My to doskonale wiemy. Czekam na ofertę: zrobiĘ, znajdĘ, wykonaM.
Nie odpowiada wygląd strony: nic prostszego, zrób ją inaczej.
Mało aktualizacji? Zrób imprezę lub przyślij gotowy artykuł do opublikowania.
Mniej gadania, więcej pracy, a będzie cudownie...

Cytat:
założyć forum na darmowym serwerze z forami dyskusyjnymi


A to za motonews ponosimy jakieś opłaty?



[ wiadomość edytowana przez: Góral dnia 2012-05-14 18:49:10 ]
  
 
Piszesz "My to doskonale wiemy...", a nic nie robicie???!!!
Dla mnie jest dziwne jak ktoś się czegoś podejmuje, a później pisze:
"Czekam na ofertę: zrobiĘ, znajdĘ, wykonaM" .
Jak nie dajecie rady, nie wiem, z braku czasu, bo taka standardowa wymówka, to powinna wyjść propozycja, kto może przejąć od was sprawy w swoje ręce, a nie pretensje pod tytułem " jak zwykle hasła w stylu...". Przecież ludzie piszą tak jak jest, aktualizacji zero, zlotów zero, artykułów zero i kontaktu do niedawna również zero, więc nie ma się co oburzać tylko działać, albo tak jak napisałem, przekazać pałeczkę dalej.

Pozdrawiam.
  
 
Ale jakie pretensje? To tylko stwierdzenie faktu.
Poszukiwania chętnych? A bo to raz...
Zloty? Masz chęć na spotkanie, zrób je. Co ci przeszkadza?

btw. tu nie ma żadnej pałeczki. Albo masz chęć coś zrobić, albo tylko o tym mówić.
Ja nie zrobię, bo mi się JUŻ nie chce. Od dłuższego już.
  
 
"Ja nie zrobię, bo mi się JUŻ nie chce. Od dłuższego już." - to jest jasne postawienie sprawy i to jest normalne, wszyscy jesteśmy ludźmi, ale z tym "tu nie ma żadnej pałeczki. Albo masz chęć coś zrobić, albo tylko o tym mówić" to nie jest tak do końca. W każdym projekcie potrzebny jest jakiś nazwijmy to "szef" lub "szefoiwe", którzy nadają jakiś kierunek wszystkim działaniom, a tego ostatnio brakowało. Po za tym, były tutaj na forum rożne pomysły, jedne zrealizowane, drugie nie, ale to wszystko odbywało się na forum, bo na stronę nie każdy może info. wrzucić, a z admin. był ciężki kontakt. Przekazanie pałeczki, czyli może przekazanie funkcji admin. komuś innemu, komuś kto to chce robić, nie wiem, może Ty rzuć jaką propozycję, bo ja na stronę praktycznie nie wchodziłem, bo nic się na niej nie działo.
Szkoda by było, żeby jedyny klub/stronka Łady popadła w niebyt.

Pozdrawiam
  
 
Panowie, zejdźmy na ziemię - ja, Góral, Chio, Konriii, Dex, Zax, Leszek_Gdynia i kilku innych siedzimy tym klubie prawie 10 lat i niejednego reformatora przeżyliśmy. My kilka zlotów zorganizowaliśmy, kilka lat ciągnęliśmy klub, ale czas na jakieś zmiany ale chętnych do działania niema, same "Wujki dobra rada". Ja osobiście aktualnie nie mam już czasu ani warunków żeby bawić się w "ładowanie" oprócz popisania sobie na forum.

@ Brabus - niestety - tak to już jest jak Góral napisał - każdy ma wizję, chciałby żeby coś się działo, strona kwitła, były organizowane zloty itp ale żeby tym zajął się ktoś inny. Piszesz że powinien być jakiś "szef" - jak sobie to wyobrażasz, że kogoś zmusisz do czegoś? No niestety albo grupa ludzi będzie chętna albo poszarpiesz się chwile i tez Ci się znudzi.
Jak parę lat temu klub był spory to i byli chętni do organizowania zlotów, potem Łady zaczęły się wykruszać i zaczął się kwas, nawet jak zloty były organizowane to przyjeżdżało po parę osób bo się po prostu nikomu nie chciało, bo za daleko, bo były ważniejsze sprawy jak np. imieniny cioci Heli itp.
Chcecie zlot - proszę bardzo - poszukaj miejscówki, zaproponuj noclegi, zrób plan zlotu i atrakcji i zobacz ilu będzie realnie chętnych a ilu zacznie wyszukiwać wymówek i krytykować. ale proszę nie oczekuj że jak rzucisz na forum - zróbmy coś to ktoś coś zrobi.
Może teraz jest paru bardziej zaangażowanych jak Brabus, Alex, Latarenka, Szokolada, Emde, Wezu to coś możecie zrobić i ożywić klub ale wówczas powtórzę weźcie się sami do roboty a nie dawajcie złote rady.
- Nie podoba się strona - proszę bardzo kto chce sie bawić w webmajstra?
- Skarbnik zły - kto ma ochotę to przejąc?
- Moderacja forum - jest ktoś chętny?

@Co do strony - wybacz Latarenka ale się nie zgodzę. Było kilku webmajstrów którzy chcieli aby strona była ładna, z fajerwerkami i skończyło się na tym że było z 5 wersje strony, po kolei to z takimi bajerami, to z innymi a w efekcie każdy rozgrzebał i się znudził i odpuszczał.
Niestety - w/g mnie strona powinna być jak najprostsza, przejrzysta, tak aby łatwo było ją aktualizować bo nie o grafikę tu chodzi ale o zawartość a z tym jest problem.
Strona będzie żyła jak ktokolwiek coś napisze - a z tym jest problem, trudno było oczekiwać żeby ktoś napisał kilku zdaniową relację ze spotu, opis modyfikacji itp, dobrze było jak ktokolwiek chociaż fotki przesłał.







-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2012-05-14 22:13:00, andrzej_krakow pisze:
...Strona będzie żyła jak ktokolwiek coś napisze - a z tym jest problem, trudno było oczekiwać żeby ktoś napisał kilku zdaniową relację ze spotu, opis modyfikacji itp, dobrze było jak ktokolwiek chociaż fotki przesłał. ...



Bez jaj, że spotów w zeszłym roku nie było, zdjęć z nich ? Zajrzyj w "Spotkania i Zloty klubowe". Czy coś z tego pojawiło się na stronie głównej? Czy może czegoś w tych spontanicznych opisach brakowało? Nie widziałem żadnej propozycji typu "uzupełnijcie o to i odświeżymy główną". Brabus niedawno artykuł napisał i link wrzucił - rozumiem, że został zasypany pytaniami o zgodę na publikację na stronach klubu?

Nie widziałem wątku z zaproszeniem do prac moderatorsko-designerskich - może najwyższy czas taki wątek założyć. Albo niech tu wypowiedzą się chętni do zadań.

Pozdrawiam,
@lex
  
 
Bez jaj, Alex, nie pisze tu o ostatnim roku gdy strona juz lezala ( i cholera wie kto administruje nią) ale o poprzednich latach. Zresztą rola webmajstra jest zamiescic przeslany materiał a nie samemu redagowac to co znajdzie gdzies na forum.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Uważam że będzie dobrze jeśli strona będzie wogóle istniała!Nie oszukujmy się - klub tworzy w tej chwili garstka zapaleńców którzy nie traktują już raczej łady jako dupowozu tylko jako hobby-zabawe.Trudno jest się organizować jak dawniej.Kiedyś było Nas duużo więcej,dla większości łada była wtedy jedynym autem i niejednokrotnie pierwszym samochodem w życiu.Wokół niej kręciło się wszystko,bez problemu udawało się organizować zloty itd.wystarczyło trochę dobrej woli.Trudno oczekiwać żeby garstka ludzi w tej chwili przywróciła dawny blask klubowi - kto miałby przyjeżdzać chociażby na taki zlot?Ilu starych klubowiczów i sympatyków ma jeszcze łade?Większość przesiadła się w nowoczesne wozy i dała sobie spokój z ładą! Szkoda - tłumaczenie się brakiem czasu jest śmieszne - każdy jest dzisiaj zalatany(praca rodzina itd. - takie życie!)Podsumowując - miejmy tylko nadzieję że pozostanie kilka osób w kraju których auta będą wizytówką marki łada w Polsce.
  
 
Andrzej jak czytam to wszystko to właśnie mi też się wszystkiego odechciewa, bo po prostu tutaj chyba nic nie da się zrobić w właśnie dzięki takiemu nastawieniu.
Ile rzeczy próbowałem przez ostatni rok, projekty koszulek, posty z fotkami, posty o zlotach, promowanie Łady i co... Słyszę nie dawaj złotych rad.
Wiesz co zamknijcie tą stronę całkiem i będzie dobrze.

Jeszcze co do zlotów, to przecież można je organizować tak, żeby nie przyjeżdżały tylko Łady, ale również inne stare samochody, ja na takie zloty jeżdżę często i nie ma problemu, można robić relację (których też kilka w tamtym roku zrobiłem), ale to jak zwykle "złota rada..."

Pozdrawiam.