Naprawa po stłuczce

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dawno mnie tu nie było, ale jak mawiają "Jak trwoga to do Boga" więc gdzie indziej miałem szukać porady jak nie tu.

Załączam wycenę.
wycena

do wymiany jest:
- zderzak przedni
- lampa prawa przednia
- do wyprostowania maska (lekko się podgięła (nie wymieniam)
- nadkole lekko podgięte (nie wymieniam)

I teraz pytanie:
czy warto zakupić ten zderzak:
nullTytuł strony

zaznaczam jeszcze że ford jest czerwony
  
 
Warto
  
 
ta warto powiem ci manilem taki sam zdezak jak ty mniales bez halo i potem zakupilem podrobke z halo zaplacilem 180zl teraz zakup do tego 2x halo 100zl pomalowanie 200zl to policz juz sobie.300 to nieduzo jak jeszcze masz w czerwonym kolorku go
  
 
Już zamówione dorzuci mi jeszcze reflektor przedni za 50zł i do tego 40zł przesyłka. Suma 390zł super

Mechanik też umówiony na poniedziałek. Więc auto na wtorek do odbioru

mam jeszcze pytanie. Czy korki do wlewu paliwa są jakoś uniwersalne? czy mój kluczyk będzie pasował do innego? bo mój korek się zacina i nie domyka. Jak go domknę to nie mogę kluczyka wyciągnąć.
  
 
Niestety korki nie są uniwersalne I radził bym Ci coś z tym zrobić abyś nie stał jak ja kiedyś zimą z zablokowanym kluczykiem w korku z prawie pustym bakiem na trasie
  
 
Ja go "zamykam" tak że jest lekko po skosie, ale nie jest szczelny. Wypaść nie wypadnie, ale boję się że mi się bak zasyfi. Co z tym można zrobić?
  
 
panie kluczyk masz wyrobionypodjedz do jakiegos goscia do zna sie zrobi ci grot kluczyka ze stali i bedzie jajo koszt okolo 100zl
  
 
gdzie dobrze klucze dorabia
  
 
Ja miałem też podobne problemy ze stacyjką. Oddałem do gościa co dorabia klucze i naprawił. Podejrzewam że z wkładką zamka będzie tak samo Ja w końcu wymieniłem na nowe wszystkie zamki i stacyjkę i wkładkę korka
  
 
A więc tak... autko już jakiś czas temu odebrane. Lampa wymieniona i zderzak wymieniony. Niestety nie mam instalacji do halogenów, ale planuję poczynić jakieś kroki w tym kierunku. Na dzień dzisiejszy chcę to zrobić sam, ale nie wiem czy mnie to nie przerośnie (jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie, essi to mój pierwszy samochód i nie wiem jak się za to zabrać). Poczytałem trochę w wątku czyczu i licząc na jego wsparcie może się uda

Co do wyceny...
Szkody wyceniono mi na 1700.
Zakup zderzaka w kolorze+lampa+przesyłka= 390zł
mechanik (nie jestem w stanie tego zrobić sam. mechanik trochę podklepał, podgiął maskę.Poza tym potrzebowałem samochodu dość szybko, a ja bym się z tym grzebał i grzebał ) = 300zł

Prosta kalkulacja... na przerąbanie zostaje mi 1010
  
 
Mała zmiana... okazało się że wycenę źle odczytałem i dostałem 2090,25... dziś wpłynęły pieniądze... i tu cały pies pogrzebany, bo przelew przyszedł do mnie 2 razy, więc otrzymałem 2x2090,25 co dało łączną sumę 4180,5... jak myślicie, co teraz?
  
 
Wypłać wszystko z bankomatu zanim się zorientują
  
 
myślę że i tak się zorientują jak im 2tyś zabraknie i prędzej czy później będę musiał oddać a wolę prędzej póki jeszcze mam


[ wiadomość edytowana przez: Lupus11 dnia 2011-04-06 15:32:06 ]
  
 
w/g mnie powinieneś oddać... ale to moje zdanie
  
 
poczekasz jakiś czas jak się nie upomną to masz gratisa a teraz sobie załóż lokatę
  
 
Cytat:
2011-04-06 17:32:32, stilon pisze:
w/g mnie powinieneś oddać... ale to moje zdanie


Moje też.Już tak kiedyś miałem...Poszedłem do banku i powiedziałem,że chyba nastąpiła pomyłka...Oni na to "nie możliwe"...Powiedziałem to proszę mi to dać na piśmie.Pani naczelnik czy kierownik banku przyszła i kazała sprawdzić jakieś wydruki i takie tam...(nie znam się na tym).Wyszło,że miałem rację.Dostałem 2%sumy oddanej.Wtedy (2 lata temu) prawie 500pln. Do dziś jestem ich klientem.
 
 
No i po ponad miesiącu firma ubezpieczeniowa poprzez mój bank upomniała się o swoje. Kasę muszę oddać