Czym się kierować przy wyborze samochodu? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
najważniejsze by było Cię stać na ewentualną wymianę części no i na zakup paliwa więc pojemność silnika jest ważna.
  
 
Jest wiele elementów na jakie należy zwrócić uwagę podczas kupna samochodu,przede wszystkim jak ktoś słusznie pisze poniżej- na ewentualne części zamienne oraz czy generalnie będzie Cię stać na jego utrzymanie także w kwestii tankowania i ubezpieczenia.
  
 
Tych elementów jest wiele. Cena, warunki eksploatacji, cena części zamiennych, naprawy. Dostępność tych części no i oczywiście czy się auto podoba.
  
 
Zgadza się,jednak mimo wszystko w dalszym ciągu w wielu przypadkach patrzymy na rocznik,ponieważ z reguły im starszy w tym gorszym stanie plus do tego ogromny przebieg.
  
 
Moim zdaniem wiek auta może być mylący, bo naprawdę dużo zależy od tego, jak o niego dbał wcześniejszy właściciel. Oczywiście jest większe prawdopodobieństwo, że w lepszym stanie będzie dwulatek niż dwudziestodwulatek, ale przy różnicy np. 3-5 lat stan aut może być podobny. Poza tym polecam zwracać uwagę przede wszystkim na najbardziej bezawaryjne samochody osobowe - Mazda, Volvo itp. Jak wybierzesz lepszą markę, to możesz później sporo dzięki temu zaoszczędzić.
  
 
Podczas wyboru samochodu ważnych jest co najmniej kilka czynników w tym te najważniejsze: budżet oraz to czy będzie to samochód na trasy czy też raczej do miasta. Do tego ściśle uzależniony jest wybór silnika.
  
 
Trochę odgrzeję temat, bo to odwieczny dylemat. Przede wszystkim lepiej kupić NOWY samochód. Masz wtedy z głowy wszystkie te problemu typu czy nie był klepany czy nie przekręcono licznika czy może nie jest kradziony. Poza tym nie będziesz musiał od razu lecieć do serwisu. Ja kiedyś zrobiłem ten błąd chciałem oszczędzić i kupiłem sobie samochód używany. Spędzałem przy nim więcej czasu niż ze swoją dziewczyną A to szyby same opadały, a to coś ze światłami było nie halo, a to wycieraczka nie działała. Wkurzyłem się i sprzedałem złoma. Kupiłem nowe BMW z salonu Premium Arena w Łodzi, a co! Zgoda, może trochę z rozmachem wybrałem, ale nie żałuję. Przy wyborze samochodu na pewno nie warto oszczędzać. Moja beemka świetnie trzyma się drogi, mało pali, ma niezłe przyspieszenie. Nie mogę narzekać. Więc nie zwlekaj i wybierz sobie jakiś nowy fajny samochód.
  
 
Warto poczytać cały szereg tematów na forum,podpytać też znajomych,fachowców i koniecznie przed samym zakupem sprawdzić taki samochód na stacji diagnostycznej abyśmy potem nie czuli sie rozczarowani.
  
 
Opinie mogą okazać się przydatne, ale z drugiej strony dużo zależy od właściciela, jak auto traktował, gdzie nim jeździł, czy szanował itd. - więc samochody danej marki mogą naprawdę różnić się stanem technicznym itd. Tak przynajmniej mi się wydaje. Więc najlepiej po prostu dobrze obejrzeć auto, wybrać się na jazdę próbną
  
 
To racja,na zakup samochodu wpływ ma szereg czynników,ale aby mieć pewność ze licznik nie był cofany to polecam udać się do ASO gdzie wszystko dokładnie sprawdzą,wtedy wiemy co kupujemy.
  
 
Dla mnie bardzo ważne jest bezpieczeństwo, dlatego chcę aby mój samochód był w miarę nowy, niezbyt mały, bo wtedy czuję się jak sardynka w puszce
  
 
Prawie wszystko zostało już napisane od siebie dodam że warto popytać wśród znajomych czy nie planują wymiany samochodu. Wówczas zawsze możesz liczyć na ewentualny rabat i "raczej" (choć ztym też różnie bywa) masz pewność co do stanu technicznego auta.
  
 
Zanim wybierzesz już auto, rozeznaj się ile kosztują części do niego, czy auto zalicza się do awaryjnych ( jest kilka modeli które wiecznie sprawiają problemy), zobacz ile pali, (czy jest zasilany benzyną czy ropa to juz indywidoyalny wybór), zwróć też uwagę czy auta te są chodliwe, jeśli chciałbyś później swój samochód sprzedać, bo przykładowo będziesz wymieniać na nowy to żeby nie było problemu ze zbyciem. Pamiętaj, że kupując samochód nie liczy się tylko cena jaką wydasz w momencie zakupy ale również cena jaką będziesz płacił przez cały czas jego użytkownia.
  
 
Trudno nie zgodzić się z poniższa opinią,natomiast ja dodam od siebie jedynie to aby samochód zawsze kupować z kimś kto się na tym zna,na silniku lub generalnie na danej marce. Inaczej możemy być potem bardzo rozczarowani.
  
 


bardzo słuszna uwage, dobrze zabrać na oględziny ze sobą ojca, wujka czy kumpla-mechanika, który na autach używanych zęby zjadł i szybko spławi nieuczciwego sprzedawcę

[ wiadomość edytowana przez: Gursom dnia 2014-05-20 13:25:46 ]
  
 
Najbezpieczniej będzie po prostu udać się do serwisu ASO gdzie wszystko nam dokładnie sprawdzają,przetestują samochód i zobaczą czy przypadkiem licznik nie był cofany bo to teraz prawdziwa plaga.
  
 
A co jest dla Ciebie najistotniejsze? Będziesz jeździć po mieście czy raczej w trasy? To zależy no ale wiadomo, że najlepiej żeby auto było oszczędne. Może na początek toyota auris?
  
 
Witam przy wybraniu auta najlepiej się kierować tym co nam się podoba lub autko wpadło nam w oko...

Najlepiej zrobić sobie listę aut tych co nam się podobają i z nich wybrać oraz wykluczyć te samochody co mogą sprawiać kłopoty podczas eksplatacji.

Ja od siebie polecam smochód mały, oszczędny i wygodny to: Fiat seicento 900 , benzyna-gaz . Dlatego że pali wokół komina 7 l gazu i zadowalająco bardzo mało awaryjny , a nawet wcale pomijając podstawowe części które się zużywają w każdym samochodzie.!!!

Polecam do skorzystania i obejrzenia strony:
Jazda-Ferrari
  
 
Akurat z tym komisem nie miałem doczyneinia, ale chyba nie warto patrzeć po komisie ale po tym co ma w ofercie, w każdym komisie znajdzie się feler ale to nie powód aby dany komis skreślać. Fajnie jak by siostra z kimś obeznanym skoczyła do tego komisu i sprawdziła czy z autem wszystko wporządku.
  
 
Niby tak ale są warsztaty, gdzie dokładają wszelkich starań aby mieć w ofercie jedynie dobre auta, a są też taki w których prawne auto w dobrej cenie to prawdziwa rzadkość.