Czym się kierować przy wyborze samochodu? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Naistotniejsze jest to czy samochód spełnia Twoje wymagania (ma być szybki czy wygodny? ekonomiczny czy "pakowny?) a po drugie trzeba sprawdzić jego stan teczhniczny. najlepiej pojechać na badanie techniczne aby mieć pewność, że wszystko gra.
  
 
Najważniejsze kryteria jakimi powinieneś się sugerować to budżet oraz Twoje własne preferencje,czy ma być to auto w trasy czy do miasta- od tego zależy wybór wersji silnikowej.
  
 
Podstawowa sprawa – jaki budżet kto ma. Bo w obrębie kilku tysięcy przygotuj się co najwyżej na coś do „dojechania” na amen. Kilkanaście tysięcy to już porządna używka.

A wyżej – celowałbym w nowe auta z salonu. Oczywiście nie musisz mieć tej kasy w ręce. W Łodzi np. mamy salon Matsuoka – na nową Mazdę szósteczkę są niezłe warunki. Sam się łamię nad tym czy nie zafundować sobie wymarzonego auta, do tego nowego. 50% wkładu mam, teoretycznie mogę możliwości są.
  
 
No najpierw się zastanówmy do czego to auto ma nam służyć. Czy dużo będzie jeździć i ile na zakup chcemy przeznaczyć pieniędzy. Na pewno nie ma co się patrzyć na rocznik i przebieg. Dobrą praktyką jest sprawdzić auto w stacji diagnostycznej, to jest podstawa przed zakupem.
  
 
Tak, jak kogoś stać to kupuje auto z salonu, jednak wydaje mi się, że rozsądniej jest kupić takie autko 2-3 letnie. Plusy są takie, że cena tego autka jest zdecydowanie niższa, a autko jeszcze praktycznie jest nowe. Oczywiście przestrzegam przed super okazjami.
  
 
Wszystko zależy od tego czy kupujemy auto nowe czy tam 2-3 letnie, czy auto kilkunastoletnie. W tym drugim przypadku nie patrzyłbym praktycznie na rocznik czy przebieg, a na stan techniczny. Jeśli wszystko działa tak jak powinno to nawet wysoki przebieg nie będzie problemem
  
 
W zasadzie każdy szczegół jest istotny i ma znaczenie,począwszy od lakieru po zawieszenie i stan wnętrza,zżycie foteli czy otarcia. Jestem zdania,ze samochód warto sprawdzić takze na stacji diagnostycznej lub w ASO.
  
 
Stan auto..Nie ma Ciebie to wyglądać jak on się prezentuję na zewnątrz..Bo na pewno każdy chcę go jakoś wypucować. Tylko niech Cię interesuję to właśnie jakie on to ma wnętrze..To jest tak naprawdę najważniejsze i to się naprawdę liczy najlepiej kupować samochód z mechanikiem.
  
 
Aby samochód był europejski nie kupuj samochód jeśli ma taką kierownice jak się jeździ w Wielkiej Brytanii. Co prawda są takie firmy co to przerabiaja ale po co Ci tyle zachodu. Bezpieczniej dla Ciebie będzie jak sobie kupisz taki zwykły samochód europejski.
  
 
Cytat:
2015-06-18 09:14:25, Argo44 pisze:
Aby samochód był europejski nie kupuj samochód jeśli ma taką kierownice jak się jeździ w Wielkiej Brytanii. Co prawda są takie firmy co to przerabiaja ale po co Ci tyle zachodu. Bezpieczniej dla Ciebie będzie jak sobie kupisz taki zwykły samochód europejski.



Niby przepisy od 2015 dopuszczaja juz takei auta, ale mechanicy rzedko kiedy chcą/umieją przerabiać.
  
 
Moim zdaniem to zbędny wydatek,tym bardziej nie zaufałbym w pełni takiemu "anglikowi" przerabianemu,kwestia i względy bezpieczeństwa.
  
 
Trzeba mieć ze sobą, miernik lakieru, dobre oko, mechanika, i kogoś z wielkim odświadczeniem bo skóry w środku się maluje tak samo jak kierownice czy plastiki
  
 
No w sumie tak można to streścić,ja od siebie dodam tylko,że warto szukać też samochodów od pierwszego właściciela w Polsce,który kupił auto w salonie,wtedy jest zdecydowanie większa pewność pod względem np: jego bezwypadkowości. Kolejna rzecz to wizyta w ASO,uważam że ktoś kto nie ma nic do ukrycia,spokojnie tam z nami podjedzie.