Jak usunąć stary lakier z auta ? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2011-05-08 22:08:07, adik007777 pisze:
a czym uszczelić spawy



nie tylko spawy ale też łączenia blach. masa uszczelniająca, wybór masz spory
  
 
a moze ktoś uszczelniał już i wie jaka jest dobra ?
  
 
dichtung masse firmy Boll
  
 
masa do uszczelniania spawów APP lub Boll - 20 kilka zł puszka.
  
 
Z tego co się orientuje to lakier zdzierasz piaskując elementy w miejscach gdzie blacha jest sztywna i się nie pofaluje, resztę jedziesz ręcznie. Nie piaskuje się maski i dachu bo się pofalują.
Jest jeszcze opcja chemiczna sodowanie z tego co kojarzę ale kosztowna.
Polecam Google tam naprawdę można znaleźć sporo informacji..
Ja mam zamiar sobie uspawać komorę z kątownika owinąć folią i piaskować budę w trudno dostępnych miejscach. Resztę będę jechać papierem a podwozie szczotą drucianą na szlifierkę...
Później komora zostanie umyta myjką i użyta do malowania, ew. wymienię folie...
  
 
Jeśli chcesz sam obedrzeć auto z farby to zakupić szczotkę drucianą na szlifierkę kątową ale trzeba mieć mocny sprzęt i jak kiedyś słyszałem "do tego trzeba chłopa"
Albo duża szczotka druciana na wiertarkę, trochę zajmie czasu żeby wszystko wyczyścić ale będzie darło do gołej blachy. Nie bawiłbym się z krążkami z papieru ściernego bo będą szlifować blachę. "Mechaniczna szczotka druciana" zedrze lakier podkłady szpachlę i nie uszkodzi blachy. Kiedyś tak zrywałem farbę przy spawaniu nowej blachy. Ale nie wiem czy na całe auto to zda egzamin, trzeba sporo czasu i niezłych bicepsów
  
 
właśnie też tak mślałem szczotka druciana na wiertarkę lub szlifierkę kątowa a inne pytanie jak wyciąć przedni błotnik w maluchu tak aby go ponownie wspawać
  
 
odwiercic na zgrzewach.
  
 
a gdzie one sa tak mniej więcej bo mam wszystko czarne i nie widzę
  
 
proponuje poszukać w literaturze technicznej jest tego troche i bedziesz wiedział co gdzie i kiedy i jak,
  
 
dzięki
  
 
Dobrą metodą jest nie zamieszczanie reklam i nie spamowanie forum... do zamieszczania ofert są stosowne działy...

[ wiadomość edytowana przez: Furiosus dnia 2015-03-27 11:33:41 ]
[ powód edycji: BYZNEŚMENY CZYTAJĄ REGULAMINY ]
  
 


złota łopata dla byznaśmena