LUSTERKO WEWNĘTRZNE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W moim esperaku jest tylko kikut po lusterku tz.dwu centymetrowy plastik czy ma ktoś jakąś wiedze jak to usunąć ?
  
 
lusterko to trzy cztery elementy o ile pamietam..
1.element przyklejony do szyby
2.element nasuwany na nr 1
3.ramie polaczone zawiasem z elementem 2..jest to skrecone malutkim amplulem
4.zwierciadlo polaczone sworzniem kulistym z elementem 3

jesli masz na szybie element nr1 to w zadnym razie nie usuwaj go..po co niby?? kupisz drugie lusterko i przyczepisz do tego co ci zostalo..a samemu przykleic jest trudno

(moge sie mylic i moze byc tak ze elementy nr 1 i 2 to monolit,,moglo mi sie z renoofka pomylic ale tak czy owak jesli masz uchwyt przyklejony do szyby NIE USUWAJ GO!!
  
 
Cytat:
2005-04-30 18:12:50, qbaj pisze:
...(moge sie mylic i moze byc tak ze elementy nr 1 i 2 to monolit,,moglo mi sie z renoofka pomylic ale tak czy owak jesli masz uchwyt przyklejony do szyby NIE USUWAJ GO!!



Wyciągam trupa z szafy. Mam do wymiany wewnętrzne lusterko ponieważ pękło ramię tuż przy elemencie przyklejonym do szyby. Przyglądałem się mu, ale nie mam pojęcia czy jest to całość czy nie. Jakoś niechętnie myślę o odrywaniu tego od szyby tym bardziej że przy mojej gracji mógłbym ją potłuc Ma ktoś jakiś pomysł co można z tym zrobić?
  
 
Cytat:
2009-08-08 10:30:26, robert_or3 pisze:
Wyciągam trupa z szafy. Mam do wymiany wewnętrzne lusterko ponieważ pękło ramię tuż przy elemencie przyklejonym do szyby. Przyglądałem się mu, ale nie mam pojęcia czy jest to całość czy nie. Jakoś niechętnie myślę o odrywaniu tego od szyby tym bardziej że przy mojej gracji mógłbym ją potłuc Ma ktoś jakiś pomysł co można z tym zrobić?


Jeśli dobrze pamiętam ..

Potrzebny ci maluśki kluczyk imbusowy- śrupka w ramieniu , tuż przy przyklejonej do szyby podstawie....trzeba wykręcić tem śrubeckem i usunąć "ramię" - założyć nowe lusterko , zakręcić
  
 
Cytat:
2009-08-08 10:40:43, bogdan1 pisze:
Jeśli dobrze pamiętam .. Potrzebny ci maluśki kluczyk imbusowy- śrupka w ramieniu , tuż przy przyklejonej do szyby podstawie....trzeba wykręcić tem śrubeckem i usunąć "ramię" - założyć nowe lusterko , zakręcić



Nie wiem jak ja patrzyłem że jej nie zauważyłem Pozostałości lusterka już zdjęte. Został tylko ten przyklejony element. Serdeczne dzięki kolego. Teraz tylko zostaje kupić lusterko.


[ wiadomość edytowana przez: robert_or3 dnia 2009-08-08 11:25:42 ]
  
 
Tak jak niżej i w Twoim Cytacie nie usuwaj go. Nie przykleisz drugiego tak ładnie jak to zrobili w fabryce i po za tym odkleić się może i spadnie Ci na głowę
To jest tylko taka mała część, na którą nasuwasz pozostałe części. Zobacz post niżej. Wypisane jest to dokładnie.
No chyba, że nie potrzebne Ci jest lusterko, to możesz też zdjąć zewnętrzne


[ wiadomość edytowana przez: Ikarus260 dnia 2009-08-08 11:12:23 ]
  
 
Cytat:
2009-08-08 11:07:16, robert_or3 pisze:
...Został tylko ten przyklejony element...

...Teraz tylko zostaje kupić lusterko.


Został i niech zostanie ...Autobus dobrze prawi

a lusterko....najprościej będzie ....podpowiem...lanos - o szczegóły zapytaj Jacka JaRabbit-a

Pozdrawiam
  
 
witam
mam również problem z wewnętrznym lusterkiem tyle że mi lusterko odpadło w całości od szyby. I tu jest moje pytanie. Jaki klej by to najlepiej skleił z szybą??? próbowałem już chyba trzech rodzajów klei. Proszę o poradę
  
 
Weź czwarty klej

A tak na serio to albo klej do wklejania szyb albo mocna taśma piankowa dwustronna
  
 
Drogie koleżanki i szanowni koledzy. Wiem że lepiej nie odrywać całkowicie lusterka od szyby choćby ze względu na możliwość jej uszkodzenia. Dlatego też pytałem czy to się da jakoś rozebrać i okazuje się że się da. Co do klejów istnieje coś takiego. Na szczęście nie będę miał okazji dowiedzieć się czy działa


[ wiadomość edytowana przez: robert_or3 dnia 2009-08-08 19:36:41 ]
  
 
no oki popróbuje może tym razem się uda solidnie przymocować a co do odklejania lusterka to mam szybki i sprawdzony sposób wystarczy że pasażer siedzący obok przywali głową w lusterko a co do sposobu wykonania nie powiem nic sami musicie sobie jakoś poradzić
  
 
Cytat:
a lusterko....najprościej będzie ....podpowiem...lanos



Ja zaadoptowałem z Astry 1.
Nawet bardziej pasuje, bo te Nasze są czarne, a te z Astry szare jak Nasza deska rozdzielcza
  
 
Cytat:
2009-08-08 19:34:38, robert_or3 pisze:
... Co do klejów istnieje coś takiego. Na szczęście nie będę miał okazji dowiedzieć się czy działa [ wiadomość edytowana przez: robert_or3 dnia 2009-08-08 19:36:41 ]



Powinno działać. Swego czasu przyklejałem lusterko wewnętrzne w kadecie, które zimową porą samo się oderwało. Klej był dwu składnikowy, coś takiego jak ten z linku aledrogo. Jeden składnik był koloru żołtego, drugi natomiast niebieskiego. Co do samego usunięcia pozostałości starej spoiny użyłem szpachelki dobrze naostrzonej. Oczywiście trzeba uważać, żeby nie porysować szyby. Z resztkami dobrze poradziła sobie benzyna ekstrakcyjna.
  
 
Wyciągam temat bo i mi odpadło lusterko (a dotknąłem go naprawdę lekko) przy okazji uszkadzając nawigację :/
Czy od czasu ostatniego postu w tym temacie ktoś z Was zastosował jakiś dobry klej czy skupić się na tym do wklejania szyb? Jeśli tak to jak nazywa się ten klej i gdzie go szukać?
  
 
Może taki klej do zwierciadeł
KLEJ MIRROR ADHESIVE 11 - ZNAKOMITY DO LUSTEREK

Ponoć świetny
  
 
Cytat:
2011-05-19 17:45:14, YeLonkoskY pisze:
Wyciągam temat bo i mi odpadło lusterko (a dotknąłem go naprawdę lekko) przy okazji uszkadzając nawigację :/ Czy od czasu ostatniego postu w tym temacie ktoś z Was zastosował jakiś dobry klej czy skupić się na tym do wklejania szyb? Jeśli tak to jak nazywa się ten klej i gdzie go szukać?


na milion % NIE TAKI DO WKLEJANIA SZYB !
  
 
Cytat:
2011-05-19 17:45:14, YeLonkoskY pisze:
Wyciągam temat bo i mi odpadło lusterko (a dotknąłem go naprawdę lekko) przy okazji uszkadzając nawigację :/ Czy od czasu ostatniego postu w tym temacie ktoś z Was zastosował jakiś dobry klej czy skupić się na tym do wklejania szyb? Jeśli tak to jak nazywa się ten klej i gdzie go szukać?



Zdecydowanie polecam ten klej. Kleiłem takim. Prosty w użyciu i dobrze później trzyma się lusterko.

Pozdro
  
 
ja poszedłem do motoryzacyjnego i po porstu powiedziałem klej do lusterka wstecznego od razu wiedziała o co chodzi.

U mnie to było jakoś kilka warstw. Jedno się naklejało trzeba było poczekać potem drugie wymieszane z czymś i dopiero dociskamy

Nic trudnego, ale lepiej to zrobić dobrze, bo potem na słońcu może szybko odpaść jak bedzie lipnie zrobione.