ZLOTY NA ŚLĄSKU - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2011-09-26 09:48:42, brabus55 pisze:
Witam. KOLEKCJONERZY STARYCH POJAZDÓW RADA SOŁECKA ZABEŁKOWA ORAZ WÓJT GMINY KRZYŻANOWICE ORGANIZUJĄ W DNIU 08.10.2011 POŻEGNANIE SEZONU MOTOROWEGO Rejestracja od godz. 13.00 obok kuźni p. Sochy w BIEŃKOWICACH 14.00 – wyjazd w kolumnie pod ruiny zamku w Tworkowie 14.45 - wyjazd z placu zamkowego na boisko LKS ZABEŁKÓW Na trasie będą trzy próby sprawnościowe w dwóch kategoriach; samochody oraz motocykle. Organizatorzy zapewniają kawa kołacz na trasie, posiłek na mecie oraz świetną zabawę i skromne upominki. Organizator nie pobiera wpisowego od tych, którzy przyjadą zarejestrowanymi pojazdami starszymi jak 25 lat. Wieczorem zabawa taneczna pod namiotem na boisku w Zabełkowie Serdecznie zapraszamy W celu usprawnienia formalności prosimy o potwierdzenie przyjazdu z podaniem imienia i nazwiska miejscowości oraz pojazdu na ekoland@zabelkow.pl lub kowol.socha@wp.pl do dnia 07.10.2011 Pozdrawiam.




Ze względu na pogodę zlot przeniesiony na 15.10.2011r.
No to szykuje się super weekend 15-tego Zabełków, 16-tego Bielsko-Biała. Przybywajcie...
Pozdrawiam.
  
 
Koledzy miniony weekend tak jak miałem nadzieję był mega udany, dwa dni, dwa zloty. Pogoda była piękna cały weekend, było zimno, ale słoneczko świeciło. W sobotę byłem na Zakończeniu Sezonu 2011 w Zabełkowie, a w niedzielę na II Beskidzkim Zlocie Pojazdów Zabytkowych. Obszerne relacje z obu zlotów możecie poczytać na poniższych linkach:

Zakończenie Sezonu 2011 w Zabełkowie

II Beskidzki Zlot pojazdów Zabytkowych.

Na koniec dodam, że to już były chyba moje ostatnie zloty, bo pogoda już zaczyna robić się nie ciekawa, ale będę je miło wspominać. W niedzielę na zlocie w Bielsku moja Żiguli otrzymała od organizatorów zlotu (Automobil Klub Beskidzki) Puchar specjalny za stan pojazdu, oraz rzadkość występowania w Polsce.
Powoli udaje mi się to na czym mi zależało, czyli to żeby ludzie zaczęli dobrze kojarzyć Ładę i żeby stała się bardziej popularna i rozpoznawalna.

Fotki specjalnie dla Was :







Pozdrawiam.
  
 
Piękne auto!!! Gratulacje!!!
  
 
Tablice "po znajomości" czy takie numery po prostu były w wydziale komunikacji ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2011-10-18 23:15:10, emde pisze:
Tablice "po znajomości" czy takie numery po prostu były w wydziale komunikacji ?



Takie akurat były, ale... pod ladą
  
 
Gratuluję, świetna sprawa!
Pozdrawiam,
@lex
  
 
Teraz w niedzielę, to jest 23.10.2011 w Katowicach odbędzie się Oldtimerbazar..

Ostatni w tym roku.

Pozdrawiam.
  
 
Koledzy, ku mojemu zaskoczeniu w Święto Niepodległości, była u nas świetna pogoda więc 11.11.11 o godz, 11:11 stawiłem się na Kętach na Zakończeniu sezonu Grupy Południe. Jak się później okazało była to bardzo udana impreza, przejechaliśmy przez kilka malowniczych miejscowości, zobaczyliśmy kilka ciekawych miejsc, a imprezę zakończyliśmy w Oświęcimiu w pobliżu zamku. Tutaj macie kilka moich fotek, niestety zrobionych komórką, bo zapomniałem zabrać aparatu, a porządną relację ze zlotu, możecie zobaczyć tutaj..

Pozdrawiam.
  
 
No i powoli zaczynają pojawiać się zapowiedzi pierwszych imprez w naszym regionie.

Na 24.03.2012 zapowiadany jest "Wiosenny Rozruch Retro Grupy" .
W zeszłym roku byłem na zakończeniu sezonu Grupy południe i muszę powiedzieć że impreza jest dość sympatyczna, tak że jeśli tylko pogoda dopisze to pojadę.

Szczegóły imprezy:

START: Kęty, parking przy dworcu PKP 24.03.2012 godzina 9:00
Więcej informacji w późniejszym terminie.
Data może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne
Może będzie istniała możliwość noclegu.

Chętnych proszę o wysyłanie zgłoszeń na adres: retrogrupa@o2.pl
zgłoszenie do niczego nie zobowiązuje- a bardzo pomaga w organizacji.

Pozdrawiamy i do zobaczenia na rozruchu.

Zapraszamy na strone Retro Grupy www.retrogrupa.webatu.com


  
 
Ciekawe imprezy u naszych południowych sąsiadów:

12.05.2012r. – Wiosna Śląska Giełda
Międzynarodowa gielda w obozie sportowo-rekreacyjnego areału w Hluczynie.
Miejsca dla sprzedawców na giełdzie / samochód osobowy czy ciężarowy á wstęp bezplatnie. Bogaty kulturalny program. Możliwość przyjazdu do areału 11.05.2012r. po południu i odjazdu 13.05.2012r. do południa (program zapewniony jest również w tych dniach). Miasto Hluczyn jest oddalone o 30 km od miasta Rybnik lub Racibórz (Śląsk).
Informacja: OLDRACING CLUB Hlučín (www.oldracing.cz), E-mail: bartak@oldracing.cz ,tel. +420603857857 a Správa SRA Hlučín (www.sra-hlucin.cz)


02.06.2012r. – Prajzska Rely (potocznie Rallye)
Dziesiąta Jubileuszowa rocznica międzynarodowej sportowej jazdy orientacyjnej historycznych pojazdów Hluczyńska i Polskiego Śląska (Gmina Krzyżanowice) z wykonywaniem zadań. Start á prezence w kulturalnym domu w Hluczyne. Miasto Hluczyn jest oddalone o 30 km od miasta Rybnik lub Racibórz (Śląsk).
Informacja: AMK Hlučín (www.amk.hlucin.com), E-mail: modpav@seznam.cz , tel. +420777288349


09.06.2012r. – Libros Festiwal prędkošči
Międzynarodowy zawod historycznych pojazdów na zamkniętym torze Libros areału w Ostrawie, konkurs elegancja i giełda. Miejsca dla sprzedawców na giełdzie / samochód osobowy czy ciężarowy á wstęp bezplatnie. Bogaty kulturalny program. Możliwość przyjazdu do areału 08.06.2012r. po południu i odjazdu 10.06.2012r. do południa (program zapewniony jest również w tych dniach). Miasto Ostrawa jest oddalone o 30 km od miasta Rybnik lub Racibórz (Śląsk).
Informacja: OLDRACING CLUB Hlučín (www.oldracing.cz), E-mail: bartak@oldracing.cz ,tel. +420603857857


22.09.2012r. – Jesienna Śląska Giełda
Międzynarodowa gielda w obozie sportowo-rekreacyjnego areału w Hluczynie.
Miejsca dla sprzedawców na giełdzie / samochód osobowy czy ciężarowy á wstęp bezplatnie. Bogaty kulturalny program. Możliwość przyjazdu do areału 21.09.2012r. po południu i odjazdu 23.09.2012r. do południa (program zapewniony jest również w tych dniach). Miasto Hluczyn jest oddalone o 30 km od miasta Rybnik lub Racibórz (Śląsk).
Informacja: OLDRACING CLUB Hlučín (www.oldracing.cz), E-mail: bartak@oldracing.cz ,tel. +420603857857 a Správa SRA Hlučín (www.sra-hlucin.cz)


28.10.2012r. – Ostra Górka
Czwarte południowe spotkanie (od 11.30) historycznych pojazdów na Ostrej Górce w miejscowości Haj na śląsku. W tym miejscu w 1929 roku został wniesiony pomnik J. Wagnera, zniszczony przez nazistów i ponownie odbudowany w 1969r. Ostra Góra – symbol walki o odrodzenie narodowe śląskich Czechów. Miejscowość Haj na śląsku znajduje się 40 km od miejscowości Rybnik (Śląsk).
Informacja: www.maticeslezska.cz/hajveslezsku/obec/ostra_hurka
Bliższe informacje: Czeski klub pojazdów zabytkowych/Český klub historických motocyklů Ostrava (www.ckhm.webgarden.cz) i OLDRACING CLUB Hluczyn (www.oldracing.cz) we współpracy z Gminą Haj na śląsku (www.hajveslezsku.cz) Informacja dodatkowa: Spotkanie to jest częścią całodziennej akcji „Zamykanie suwaków” - Czeskiego klubu historycznych motocykli Ostrawa. Informacja: (www.ckhm.webgarden.cz), tel. +420603273595
  
 
Co ciekawe durzo imprez jest na południ Polski. W centrum/Wielkopolsce posucha
  
 
W dniach 4, 5, 6. 05. 2012r organizowany jest:

4 Zlot - MAJÓWKA POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

MIĘDZYNARODOWY ZLOT TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZY

0 DZIEŃ – 3.05.12r. - czwartek – PL

Po południowo - wieczorne Zakwaterowanie Hotel LIBURNIA obok Castoramy

1 DZIEŃ - 4.05.12. CZ / PL - piątek - Super Samochód i dobre piwo

Zwiedzanie zakładów Hyundai - Nośovice Ok. 1,5-2,0 godz. ; 10,00 Budynek główny

Zwiedzanie Browar Radegast ; Nośovice 12,00 2,5 -3,0

Cieszyn. Zwiedzanie indywidualne miasta po 15,00

Budynek teatru, Pl. Teatralny 1


2 DZIEŃ - 5.05.12. – sobota - PL Zwiedzanie i wypoczynek.

Bielsko-Biała.

Bielskie Muzeum Motoryzacji Jacek Balicki 10,00 - 11,30

Wyjazd kolejką na Szyndzielnię 12,00

Przejście na Klimczok schronisko - obiad

Zwiedzanie:

Zamek Sułkowskich.

Muzeum Tkactwa i Włókiennictwa

Bolek i Lolek oraz Reksio


3 DZIEŃ - 6.05.12. niedziela - PL/CZ - Poznajemy Cieszyn , który cieszy

Indywidualne samochodowe zwiedzanie miasta i okolic - ciekawe miejsca 10.00-13.00

Rybí dům v Chotěbuzi ;Archeopark; i Restauracja Rybna z akwariami i rybami ; Chotebuz - 13,00-15,0


Organizator: Cieszyńskie Stowarzyszenie Auto Weteranów

Komandor Rajdu mgr Piotr Pluskowski Tel. Kom PL 886 317 939

Auto-kurs@wp.pl Zgłoszenia do 30.04.2012r. + wpłata na konto: B.S. 14 8113 0007 2001 0038 2962 0001

Niestety na temat kosztów nie dostałem jeszcze informacji.
  
 
Mam już oficjalne informacje dotyczące kolejnej ciekawej imprezy.
Rok temu byłem na imprezie organizowanej przez tego samego organizatora("Parada Pojazdów Zabytkowych z okazji 50-lecia ZST Wodzisław Śl" ) i muszę przyznać że impreza była super, a w tym roku zapowiada się jeszcze ciekawiej i atrakcyjniej. Impreza nazywa się:

"Przejazd Pojazdów Zabytkowych po torach, czyli Rudzką kolejką"
i organizowana jest w dniach 2-3.06.2012


PPZ 2012 "Po torach, czyli Rudzką kolejką"

kontakt
Artur Grutz
kom:. 512-279-388
zgłoszenia wstępne proszę kierować na e-mail:
grutz2@interia.pl


Oto przemyślenia dotyczące czego można się spodziewać
(pierwsza przymiarka organizacyjna, wszystko może jeszcze ulec zmianom):

Ilość ekip startujących max 50 pojazdów i(lub) obsada w hotelach 60, 70 osób możliwe dostawki.

Koszty to pokrycie noclegu, posiłków i wejść (szczegóły wkrótce)

sobota 02.06.2012
start niezorganizowany, Gliwice ul. Wincentego Pola
http://www.muzeum.gliwice.pl/oddzial-odlewnictwa-artystycznego/
dalej (trasa ok 30km czas przejazdu min 60 min) przez
Bojków, Mysia Góra, Nieborowice, Pilchowice, Stanice, do Rud "po torach"
(jako konkurencja przejazd należy udokumentować)

godzina 12.00 stacja Rudy Wąskotorowe
rejestracja uczestników i zwiedzanie zabytkowej kolejki
www.kolejkarudy.pl
oraz zwiedzanie opactwa (między czasie obiad)
rudy-opactwo.pl/

godzina 15.00 wyjazd
dalej (trasa ok 30km czas przejazdu min 60 min) przez
Paproć (odcinek Rudy Paproć pasażerowie pociągiem, kierowcy podstawiają auta do Paproci),
Stodoły, Szymocice, Nędzę, Babice "po torach"
przejazd do Markowic
dalej (trasa ok 25km czas przejazdu min 40 min)
przez Oborę, Rogów do Pszowa

godz. 17.00 zakwaterowanie w "hotelach"
na stadionie TS Górnik Pszów (30os pokoje 2os, 3os i 4os z łazienkami)
oraz odległy 100m od pierwszego Gościniec Pszowski
(30 do 40os pokoje 3os, 4os i 6os łazienki na korytarzach)
Kolacja w TS Górnik Pszów.
Parking na terenie TS Górnik Pszów

przejazd do Wodzisławia na dni Wodzisławia
ok 18.30 Rynek pozostawienie aut (ochronę zapewnia organizator Dni)

ok. 19.30 koncert VARIUS MANX i Moniki Brodki (niebiletowany)
zakończenie koncertu ok. 22.00
po koncercie powrót na kwatery do Pszowa
Bankiet po koncercie.

niedziela 03.06.2012 (impreza towarzysząca dniom Wodzisławia)
od godz 9.00 start co 3 minuty na trasę, przejazd w kierunku
stacji diagnostycznej w Wodzisławiu Śl.
godz. 9.20 badania techniczne pierwszego pojazdu,
godz. 11.50 badania techniczne ostatniego pojazdu (przy założeniu 50 aut),
dalej przejazd na Rynek wodzisławski na start
do Turystycznej Jazdy na Regularność Ulicami Miasta w Ruchu Ulicznym; trzy okrążenia:
start w TuJnaRUMwRUli pierwszego auta 9.35, ostatniego 12.05
1-zapoznawczy, (20min)
2-ustalenie czasu przejazdu, (20min)
3-przejechanie w czasie jak najbardziej zbliżonym do przejazdu nr 2 (20 min)
godz. 13.05 zjazd ostatniego auta.
Po przejechaniu ustawianie się na Rynku
i prezentacja aut oraz oddanie się uciechom Dni.

ok 16.00 oficjalne zakończenie PPZ 2012,
można zostać na Dniach Wodzisławia

Zapraszam.

Tutaj można śledzić ewentualne zmiany.

[ wiadomość edytowana przez: brabus55 dnia 2012-02-25 14:07:51 ]
  
 
Już 11.03.2012 odbędzie się w Katowicach OldtimerbazaR teren Międzynarodowych Targów Katowickich – ul. Bytkowska 1. Zaczynamy o 7.oo rano, a zakupy możecie robić do godziny 14.oo.

Dokładne Info.
  
 
Czy ktos wybiera sie na Rozruch Retro Grupy? Wiosenny rozruch
  
 
Tak, ja się wybieram.
  
 
Bedziecie jechać drogą na Korbielów przez moją wioskę.

Siedzę w pracy do 14
  
 
Cytat:
2012-03-23 16:31:59, NaczelnyFilozof pisze:
Bedziecie jechać drogą na Korbielów przez moją wioskę. Siedzę w pracy do 14



Jesli chcesz sie spotkac to poczekamy
  
 
Cytat:
2012-03-22 20:24:27, brabus55 pisze:
Tak, ja się wybieram.



Adam, ja niestety odpadam, mam problem ze sprzęgłem i nie chcę ryzykować, siła wyższa.


[ wiadomość edytowana przez: brabus55 dnia 2012-03-23 19:32:40 ]
  
 
No szkoda ale niestety takie ryzyko jest wpisane w nasza pasje